Місцева влада звітує про збільшення бюджету, активне будівництво та безліч нагород за версією різних видань та рейтингів. Але… Давайте розберемося.
За 5 років бюджет міста Хмельницького збільшився у понад два рази – з 1,2 млрд до 2,6 мільярдів гривень, але чи стали ми жити в два рази краще?
Крім того, 82% доходу бюджету – це податки та збори, які сплачуємо ми з вами!
У 2020 році хмельничани сплатили до міського бюджету 2 179 500 000 гривень, проте, чи можемо ми вплинути на таємний «титульний список», щоб саме в нашому будинку провели ремонт, щоб наша прибудинкова територія була безпечною (з відеоспостереженням і якісним освітленням), доглянутою та озелененою, щоб на дорогах у приватному секторі нарешті були відремонтовані багаторічні ями? Звісно що ні, адже наповнення бюджету – це завдання кожного містянина, а от його використання – тільки для обраних!
“Чи має житель реальний доступ до послуг? Чи є у вільному доступі перелік усіх об’єктів комунальної власності та земельних ділянок? Наскільки реально перемогти в тендері, якщо ти не знаходишся в «списку своїх», наближених до влади компаній? Чи можемо ми контролювати якість проведених ремонтів? Чи можемо ми заборонити хаотичне будівництво, від якого під житловими будинками зсувається ґрунт і тріщать стіни?
Усе це риторичні питання, адже ми з вами знаємо, що у сьогоднішньої влади немає відповідей. А у нас є.” – заявляє Інна Ящук, кандидатка на посаду голови міста Хмельницького.
На жаль, в Україні сформувався новий клас чиновників – це фейкові господарники. Вони вміють гарно обіцяти, переконливо звітувати та професійно не помічати історичних незручних проблем пересічних городян.
Новоствореній Хмельницькій міській громаді потрібен поштовх до реального розвитку, а не імітації реформ. Потрібні чесні правила, справедливі та однакові для всіх, а не тільки для «своїх».
«У нашій команді – молоді політики – кожен професіонал у своїй сфері: житлово-комунального господарства, фінансів, економіки, урбаністики, освіти, медицини та місцевого самоврядування. У нас є чіткий план того, що ми збираємося робити в першу», – каже Інна Ящук.
Тому у програмі кандидатки на посаду голови міста Хмельницького тільки практичні кроки, які вона планує зробити на посаді.
У сфері охорони здоров’я – поетапно збільшити фінансування медичної інфраструктури, екстреної медичної допомоги, оплату праці медпрацівників. Забезпечити контроль над цінами на ліки (особливо на ліки першої необхідності) та оновити матеріально-технічну базу комунальних медичних закладів громади: діагностичне обладнання, зокрема флюорографи, КТ та УЗД-апарати для центрів первинної медико-санітарної допомоги у мікрорайонах міста та сільських територій у складі громади.
Сфері освіти і культури приділити особливу увагу – скасувати побори та неофіційні внески батьків, забезпечити контроль за використанням бюджетних коштів під час фінансування будівництва та ремонту закладів освіти та поетапно збільшити зарплати працівникам освіти та інвестиції в освітню інфраструктуру. Важливим у програмі є й збереження історичного обличчя міста і зупинення подальшого руйнування і забудови пам’яток архітектури.
Транспортна інфраструктура теж вимагає більш продуманого підходу. Планують організувати проведення ремонтних робіт переважно вночі та у вихідні дні, а також збільшити кількість громадського транспорту у віддалені мікрорайони міста та прилеглі села і посилити вимоги до його технічного стану та комфорту.
І це лише декілька пунктів програми, яку наша команда планує реалізувати у найближчі роки роботи. З усією програмою можна ознайомитися на сторінці кандидата на посаду голови міста Хмельницького Інни Ящук – innayashchuk.com.ua