Хмельницький апеляційний суд залишив без задоволення скаргу голови Старосинявської об’єднаної тергромади Віталія Здебського, якого було визнано винним у порушенні правил карантину і накладено штраф 17 тис. грн.
Про це свідчить постанова від 5 жовтня.
Посадовець оскаржив в апеляції постанову Старокостянтинівського районного суду від 3 вересня 2020 року, який оштрафував його за порушення карантину. За постановою суду 7 липня 2020 року о 13 годині Здебський перебував на зібранні у приміщенні Старосинявської селищної ради без маски чи респіратора, чим порушив підпункт 1 пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України №392 від 20 травня 2020 року.
Не погоджуючись з постановою суду, вважаючи її незаконною та необґрунтованою, голова грмоади подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати її та звільнити його від адміністративного відповідальності за вчинення малозначного правопорушення на підставі статті 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
На думку посадовця, суд першої інстанції не повністю з`ясував усі фактичні обставини справи та не дослідив і не надав належної оцінки наявним у матеріалах справи доказам та обставинам, підійшов формально до вивчення обставин справи, що призвело до накладення необґрунтованого та надто суворого стягнення.
Разом з тим, апеляційна інстанція не знайшла підстав для перегляду “карантинної” постанови Старокостянтинівського районного суду. Більше того апеляція пояснила: застосування вимог ст.22КУпАП (можливість звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення) до особи є правом, а не обов`язком суду.
“Апеляційний суд вважає, що відсутні підстави для скасування постанови місцевого суду, зокрема, й з підстав малозначності вчиненого адміністративного правопорушення, яке не можна визнати таким, виходячи з того, що його наслідки представляють суспільну небезпеку, завдають або здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб”, – сказано у постанові суду, яка є остаточною та оскарженню не підлягає.
Як відомо, за порушення карантину передбачена відповідальність за ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачає штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн – для посадових осіб.