Апеляція не стала скасовувати 17 тис. грн штрафу для голови Старосинявської громади

Хмельницький апеляційний суд залишив без задоволення скаргу  голови Старосинявської об’єднаної тергромади Віталія Здебського, якого було визнано винним у порушенні правил карантину і накладено штраф 17 тис. грн.

Про це свідчить постанова від 5 жовтня.

Посадовець оскаржив в апеляції постанову Старокостянтинівського районного суду від 3 вересня 2020 року, який оштрафував його за порушення карантину. За постановою суду 7 липня 2020 року о 13 годині Здебський перебував на зібранні у приміщенні Старосинявської селищної ради без маски чи респіратора, чим порушив підпункт 1 пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України №392 від 20 травня 2020 року.

Не погоджуючись з постановою суду, вважаючи її незаконною та необґрунтованою, голова грмоади подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати її та звільнити його від адміністративного відповідальності за вчинення малозначного правопорушення на підставі статті 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

На думку посадовця, суд першої інстанції не повністю з`ясував усі фактичні обставини справи та не дослідив і не надав належної оцінки наявним у матеріалах справи доказам та обставинам, підійшов формально до вивчення обставин справи, що призвело до накладення необґрунтованого та надто суворого стягнення.

Разом з тим, апеляційна інстанція не знайшла підстав для перегляду “карантинної” постанови Старокостянтинівського районного суду. Більше того апеляція пояснила: застосування вимог ст.22КУпАП (можливість звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення) до особи є правом, а не обов`язком суду.

“Апеляційний суд вважає, що відсутні підстави для скасування постанови місцевого суду, зокрема, й з підстав малозначності вчиненого адміністративного правопорушення, яке не можна визнати таким, виходячи з того, що його наслідки представляють суспільну небезпеку, завдають або здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб”, – сказано у постанові суду, яка є остаточною та оскарженню не підлягає.

Як відомо, за порушення карантину передбачена відповідальність за ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачає штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн – для посадових осіб.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. наступного разу буде знати, що участь у “постановочних” фотозвітах про активну діяльність виконкому теж потрібно дотримуватись карантинних вимог

  2. Данного злодея надо на 34 штуки штрафовать чтобы людям дурной пример не показывал.

  3. Абрам, дай боже, щоб тебе маска спасла, бо твоя мама вже по магазинах продукти краде, без маски.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.