Жива огорожа: як вибрати кращу швидкоростучу рослину

Жива огорожа – це не тільки гарний, але і корисний елемент ландшафтного дизайну. За допомогою зелених насаджень можна надійно укрити свій двір від небажаних очей, а також захиститися від зайвого шуму і пилу з вулиці. Також живопліт допомагає зонувати територію двору, без використання всіляких парканів та огорож.

Створити живопліт у себе на ділянці зовсім не важко, якщо правильно вибрати рослини для цієї мети. У нашому матеріалі ми розповімо вам про найпопулярніші чагарнии і дерева, які ідеально підходять для формування огорожі.

Глід

Кущ глоду має густу листяну крону і досягає у висоту 6-8 метрів. Ці ключові особливості дозволяють успішно використовувати дану рослину для створення огорожі. Глід практично круглий рік радує око своїм виглядом. Навесні чагарник прикрашають білі квіти, влітку на гілочках з’являються червоні ягоди, які контрастують з зеленим листям, а восени крона куща набуває яскраво-червоне забарвлення. Латинська назва глоду в перекладі означає “міцний”, яка передає здатність рослини довго жити.

Глід можна віднести до швидкозростаючих рослин, тому всього за кілька років ви зможете зробити якісну густу огорожа. Перші 2-3 роки кущам дають рости вільно, а вже потім починають регулярні обрізки. Якщо ви хочете отримати низькорослі щільні кущі, то восени рекомендується зрізати пагони до висоти 20-25 сантиметрів.

Ожина

Ожина швидко розростається і відмінно підходить для наших кліматичних умов. Їй не страшна ні суха спекотна погода влітку, ні зимові морози. Цей чагарник об’єднує в собі відразу кілька плюсів – надійно захищає ділянку від непрошених гостей за рахунок колючих гілок, рясно плодоносить солодкими ягодами, не вимагає особливого догляду. Щоб жива огорожа з ожини мала гарний вигляд, потрібно зробити для рослини опору. Саджанці висаджують шпалерним способом або встановлюють поруч паркан із сітки.

Барбарис

Барбарис – одне з найпопулярніших рослин для створення живоплоту у сучасних ландшафтних дизайнерів. Селекціонери з усього світу вивели десятки декоративних сортів цієї рослини, які відрізняються за зовнішнім виглядом і відмінно підходять для наших широт.

Барбарис може мати зелений, червоний, бордовий, жовтий, жовто-червоний, салатовий та інші види забарвлення. З барбарису можна робити як живопліт вільної форми, даючи паросткам рости самостійно, так і формувати за допомогою обрізки живі огорожі та бордюри (для цих цілей краще вибирати компактні низькорослі сорти).

Кипарисовик

Якщо у рослини для живоплоту головна мета не декоративна, а захисна, тоді найкраще звернути увагу на вічнозелені рослини, наприклад, кипарисовики. Ці дерева дають густу крону практично від основи і відмінно підходять для формування щільної огорожі.

Кипарисовик абсолютно не примхлива у догляді рослина, єдине, що молоді дерева потрібно перші 2-3 роки вкривати на зиму тканиною і для посадки вибирати місця без застою грунтових вод.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.