Шепетівський міськрайонний суд визнав винним 39-річного мешканця Шепетівки у вчиненні ряду кримінальних правопорушень та призначив остаточне покарання – 4 роки і 7 місяців позбавлення волі, повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду.
За вироком, неодноразово судимий за крадіжки, шахрайство, розбій і наркозлочини житель Шепетівки майже пів року втирався в довіру до людей похилого віку та шляхом обману отримував від них гроші або ж обкрадав.
1 лютого 2020 року на зупинці у Шепетівці він познайомився із 92-річним місцевим жителем. Представившись лікарем-травматологом зі Славути, сказав, що шукає квартиру. Дідусь, котрий живе один, запросив до себе. У помешканні незнайомець пообіцяв, що допоможе йому збільшити розмір пенсії, але для цього потрібно 2 тис грн.. Той дістав зі скляної банки гроші і довірливо віддав шахраєві. Помітивши, де господар ховає гроші, решту 19500 грн з банки вже забрав сам.
11 лютого, знаючи як відкривається замок у будинку (перед тим йому, під виглядом лікаря-травматолога зі Славути, довірився господар, з яким він познайомився біля під’їзду і напросився в гості на коньяк), зайшов до хати і вкрав 1800 грн та мобільний телефон із зарядним пристроєм.
67-річний шепетівчанин потрапив на гачок шахрая у квітні, коли попросив того допомогти зняти гроші в банкоматі. Опісля чоловік представився соціальним працівником і запропонував написати заяву для отримання соціальної допомоги від президента. Пенсіонер повів незнайомця в квартиру. Та поки писав заяву, той вкрав 2500 грн та банківську картку, з якої згодом зняв 3300 грн. Пінкод йому повідомив власник ще біля банкомату.
5 червня 78-річному потерпілому цей же «соціальний працівник», з яким познайомився на вулиці і запросив додому, допомагав писати заяву для отримання знижок на ліки. Непомітно гість вкрав у літнього чоловіка з шухляди тумбочки гаманець з 2200 грн.
9 червня, також представившись соцпрацівником, прийшов до будинку 81-річного шепетівчанина і запропонував йому написати заяву на отримання гуманітарної допомоги. Господар запросив до хати і в ході спілкування погодився купити електровелосипед, для цього дав незнайомцю 2 тис грн.. Але сам запідозрив неладне. Відчув недовіру і обвинувачений. Тож наступного дня прийшов до того вдруге. Пенсіонер сказав доньці відволікати гостя, а сам вирушив до поліції. Того ж дня обвинуваченого затримали.
У суді свою вину визнав повністю, погодився із кількістю та вартістю викраденого майна, фактичних обставин вчинення кримінальних правопорушень, кваліфікації своїх дій та доказів винуватості не оспорював.
«Враховуючи конкретні обставини справи, кількість епізодів злочинної діяльності, думку потерпілих, досудову доповідь, особу обвинуваченого, який за короткий проміжок часу, не відбувши призначеного покарання за попереднім вироком, зокрема, вчинив умисні тяжкі злочини проти власності, на шлях виправлення не став, що свідчить про його підвищену небезпеку для суспільства, суд дійшов висновку, що виправлення обвинуваченого неможливе без ізоляції від суспільства, а тому йому слід призначити покарання у виді позбавлення волі», – зазначено у вироку суду.
Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.