Хмельницький підписав кредитну угоду з ЄБРР на будівництво сміттєпереробного комплексу

В онлайнформаті 7 жовтня було підписано кредитну та грантову угоди Проєкту модернізації інфраструктури твердих побутових відходів між хмельницьким комунальним підприємством «Спецкомунтранс» та Європейським банком реконструкції та розвитку та Інвестиційною платформою сусідства Європейського Союзу.

Як повідомляє пресслужба міської ради, кредитну та грантову угоди підписали керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне та директор ХКП «Спецкомунтранс» Олександр Зімін та Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Фінансування комунальному підприємству надається під гарантію Хмельницької міської ради.

Загальна вартість усього Проєкту складає 36,5 млн євро, з них: кредитні кошти — 28,5 млн євро, грантові кошти від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (EU Neighbourhood Investment Platform) — 5 млн євро, співфінансування міста становитиме 3 млн євро. Технічну допомогу в реалізації проекту надає уряд Швеції.

За фінансовою моделлю, яку розробив ЄБРР, кредит надається на 13 років, під 5,75% річних, з пільгою у три роки.

«Кредит піде на будівництво сміттєпереробного комплексу. Грант, а це повторюся безповоротні, по суті подарункові 5 млн євро підуть на впорядкування діючого сміттєзвалища, відповідно до Євростандартів. Грантом, ми майже повністю перекриваємо відсотки по кредиту. Усі наші зусилля високо оцінені європейськими партнерами, нам довіряють і з нами співпрацюють! Маємо 3 роки на виконання проєкту. Вже у 2021-му розпочнемо першу чергу. Тендери, усі закупівлі, технагляд – це все буде здійснюватися європейськими стандартами спеціалістами наших партнерів», – розповів міський голова Олександр Симчишин.

«Це життєво важлива частина наших зелених інвестицій для покращення муніципальної інфраструктури та послуг у регіонах ЄБРР. Я рада, що ми підписуємо цей проєкт твердих побутових відходів в Україні у партнерстві з ЄС. Хмельницький – 43-те місто, яке зараз бере участь у нашій зростаючій родині Зелених міст ЄБРР, яка вже має вплинути на понад 50 мільйонів громадян від Олександрії до Улан-Батора», – заявила директор інфраструктурних проектів у Європі ЄБРР Сьюзен Горанссон

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

 1. В кабалу загнав хмельниччани цей партсинок з Синяви. Тепер він буде кругом піаритися, як він бореться за екологію, а ріки і ліси будуть знищуватися його друзями депутатами . А хмельничани будуть так само їхати на роботу за кордон.

 2. Картавый, сколько при твоем мерстве город, предприятия, взяли кредитов? Почему этой суммы нет в отчетах? Только по процентам за этот кредит город до ста миллионов в год отдавать должен будет. Ты сдурел картавый?

  • аххах, математик б**ть, вже б мовчав
   100 млн в рік тільки по відсотках? такого п**жа ще пошукати треба. Це що ж по твоїм словам, це виходить за 13 років ми 1,3 млрд гривень маємо заплатити, або в перерахунку на євро приблизно 39 млн євро?
   Ей, тупиця, кредит на 5,75% річних, а в тебе лише самі відсотки в півтора раза перевищують суму кредиту, візьми калькулятор.

 3. Тепер терміново тре повернути на посаду головного бухгалтера цього трансу, бо він “вміє ” розпоряджатись коштами, адже це непоганий транш з якого всі будуть харчуватись.

  • Треба дочикатися ще. Здається, що після виборів нам скажуть що короновирус, криза, тому гроші европейці вирішили не давати.

 4. Команда Симчишина молодці,сказали-зробили.
  Добре,коли мер націоналіст і виконує обіцянки!

 5. Как то резко перед выборами. Может и пшик получиться.

 6. Гляньте уважно на фото.
  Хто тішиться жз цієї оборутки? Вірно, ті що матимуть зиск!
  Місту – непосильні тарифи, владі – піар і відкати.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.