Настав час якісних змін у місцевій владі Хмельницького – Інна Ящук

Ці вибори-особливі. Адже вперше в історії країни ми можемо реально вплинути на те, як житиме наше місто, село, район чи область наступні п’ять років. Вирішує – кожен із нас і всі разом. 

А ми маємо нагоду сьогодні поспілкуватися з кандидаткою на посаду Хмельницького міського голови Інною Ящук.

– Доброго дня, Інно Петрівно! Одразу почнемо з найцікавішого запитання: чому хмельничани мають обрати саме Вас?

– Так само, як і Вам, мені хочеться якісних змін. Тому було прийнято непросте рішення – стати першою жінкою-мером міста. У мене є план дій і хороша команда, яка бажає зробити Хмельницький кращим, безпечнішим і чистішим.

Вперше кожен може реально вплинути не тільки на партійний склад місцевої ради, але й на персональний склад – поставивши номер депутата поряд з голосом за партію «Слуга народу». Загалом, депутати будуть обрані не просто голосами за партію, а прямими голосами виборців.

Ми зможемо впливати не лише на вибір депутата раз на п’ять років, але й практично щоденно. Закон, ухвалений «Слугою народу», дозволяє відкликати депутата за народною ініціативою. Тобто, якщо депутат, не дай Боже, стане на криву стежку корупції, буде неуважним до виборців та їхніх потреб, забуде про інтереси громади – його можна буде відкликати і замінити іншим. Втратив довіру – втратиш мандат!

Основні мої цілі –  порядок та комфорт: на вулицях, у транспорті, фінансах, будівництві. А ще важливими є: безпека громадян, належна підтримка освіти, промисловості, житлово-комунального господарства, соціальний захист населення. Я хочу, щоб Хмельницький був містом для людей, незалежно від походження, поглядів чи віку, щоб міська влада вкладала більше коштів у хмельничан. У їхню освіту, безпеку, транспорт, чистоту і охайність вулиць, люди мають бачити зміни вже і відчувати комфорт від життя у рідному місті. Особливу увагу ми приділимо незахищеним верствам населення, які потребують нашої підтримки.

– Інно Петрівно, Ви активно зустрічаєтеся і спілкуєтеся з громадянами, які проблеми їх хвилюють, що «болить»?

– Я, як і кожен хмельничанин, попри суттєві змін, щодня бачу проблеми рідного міста: розбиті дороги, особливо на околицях, зграї безпритульних собак, якість послуг ЖКХ, освітлення міста, відсутність безпечних тротуарів, регульованих пішохідних переходів, низька якість надання медичних послуг, недофінансування освіти, культури, проблеми підприємців, екології і багато іншого хвилюють громадян.

На сьогодні ми провели приблизно тридцять зустрічей з жителями міста та ближніх сіл, які після 25 жовтня об’єднаються в Хмельницьку територіальну громаду. Перше, що озвучують люди – незадовільний стан доріг.

Завдання нової місцевої влади – зробити місто без околиць, відбудувати транспортну інфраструктуру. До прикладу, ще десять років тому Вінниця теж мала проблему з інфраструктурою. За участі фахівців, розробили серйозний проект, який стосувався транспортної розв’язки, соціального транспорту тощо. І на сьогодні проблеми не має.

Тому спільно з фахівцями, представниками громадськості, депутатським корпусом можна вирішити проблему і зробити Хмельницький без околиць!

Місцеві громади будуть наділені великими повноваженнями і грошима для їх виконання. Саме для цього «Слуга народу» ухвалила закони по децентралізації. Відтепер кожен мешканець громади може вирішувати, що в місті чи селі будувати, куди витрачати бюджетні кошти, кому виділяти або давати в оренду землю, які будувати дороги і якою буде соціальна інфраструктура. Це стане можливим ще й тому, що у людей будуть інструменти впливу на владу – починаючи від контролю місцевих бюджетів і закінчуючи місцевими референдумом. Таке законодавство Рада за ініціативою «Слуги народу» ухвалить незабаром.

Одним з актуальних питань, яке непокоїть, більшість подолян – це медицина, люди налякані пандемією COVID-19, а ще більше невідомістю. Життя людини – головна цінність. І потрібно зробите все можливе, щоб його зберегти. Далеко не в усіх вистачає коштів на дорогі обстеження та лікування.

– Знаємо, що Ви провели власне опитування по проблемам. Городяни найбільше скаржаться на низьку якість медичного обслуговування. Як Ви плануєте покращувати якість медицини в нашому регіоні?

– Так, дійсно, я особисто опитала кілька сотень городян. І майже половина з них скаржилися на низьку якість медичного обслуговування. Життя людини – головна цінність. І потрібно зробите все можливе, щоб його зберегти. Далеко не в усіх вистачає коштів на дорогі обстеження та лікування.

Перше, що потрібно зробити – оновити діагностичне обладнання, зокрема флюрографи, КТ та УЗД-апарати для центрів первинної медико-санітарної допомоги мікрорайонів Ракове, Озерна, Дубове, Гречани та сільських територій у складі громади. Хотілося б, оновити матеріально-технічну базу комунальних медичних закладів, створити поліклініку у міській лікарні – це дасть змогу забезпечити людям весь спектр медичних послуги. Погодьтеся, що пенсіонерам, матерям із маленькими дітьми, не легко ходити між лікарняними установами, які розкидані по місту, модернізація забезпечить доступність та комфорт.

– Хмельницький ще називають містом підприємців, що нового Ви можете запропонувати в цій галузі?

– Звичайно, важливим є розвиток промислових підприємств, ІТ-технологій, створення інвестиційної карти привабливості міста. На сьогодні чимало підприємців відкрили фірми пошиття одягу, товарів першої необхідності. Нашим виробникам можна допомогти через відкриття виставкової зали виробників Хмельницького тощо.

Потрібно створити привабливі умови для інвесторів, що допоможе розвитку промисловості міста, малого і середнього бізнесу, а це в свою чергу, забезпечить наповнення бюджету Хмельницького.

– Не можемо не запитати: чи встигли ви, Інно Петрівно, зіштовхнутися з чорним піаром? Як реагуєте на негативні коментарі в соціальних мережах, подекуди вони нецензурні і вкрай образливі.

– На жаль, «бруду» вистачає, особливо в інтернет мережах. Я намагаюся, по можливості, менше  слухати, читати ці фейки і провокації. Бог – суддя кожному.  Я відкрита перед людьми, не терплю фальші, брехні. Для мене важливо максимально відкрите середовище для спілкування, щоб у спільній дискусії віднайти вирішення болючих проблем нашого міста і зробити  його кращим!

Настав час якісних змін у місцевій владі  Хмельницького. Отже, вирішуйте. Адже як вирішите – так і буде!

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. А обдзвін по телефону це чорний піар?

 2. Умнічка. Вперед, до перемоги.

 3. Усім політичним “корпораціям”: Які вибори під час пандемії? Ви що, з глузду з’їхали? Заради своєї вигоди наражати на смертельну небезпеку мільйони людей це злочин. Тим більше, ці вибори антиконституційні, бо передбачають вибори у органи (ради ОТГ тощо), які не передбачені Конституцією України. Розумні люди не підуть на ці вибори. Британський письменник ХХ-го сторіччя, соціальний фантаст Джордж Оруелл, в свій час написав наступне: «Люди, які голосують за негідників та невдах, не є потерпілими, вони є співучасниками». …

 4. Ящук вважає, що виборці дурники? Як можна задекларувати квартиру у Києві площею 82 квадрати за 367 тисяч гривень?!

  Я теж готовий купити таку квартиру за таку ціну.

  А всі декани катаються на “Фольцваген Туарег”?

  Наколядувала?

  https://declarations.com.ua/declaration/nacp_2e7018af-dd79-47f6-b16a-5ea7f21392c5

 5. Велика біда і велика брехня в тому, що Слуга Народу веде в міську раду забудовників. Авілла (Ящук (чоловік), Семенюк), Діта (Кіперман веде Мацькова), ВТМ (Майор молодший) і ще багато дрібних.
  Тому в раді будуть дерибанити землю для своїх будинків.

 6. На Венедіктову схожа

 7. якесь воно брехливе

 8. Інна, так тримати, перемога за тобою, а головне коментування не вимкнуто

 9. а студентів залучила, чи вони грішми помагають?

 10. Напиши своє прізвище, чи матьня польку грає,

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.