Перших сто днів роботи 36-річного Дмитра Габінета на посаді голови Хмельницької облдержадміністрації майже сплили. Три місяці тому в інтерв’ю НГП ставленик ЗеКоманди на Хмельниччині заявив, що цей термін ляже в основу його проміжного звіту перед президентом Володимиром Зеленський.
Також “ексзаменуватимуть” пана Габінета і в Кабінеті міністрів України, який придумав і вже запровадив 24 показника для визначення ефективності діяльності голів ОДА. Перші заслуховування відбудуться за результатами I кварталу.
Маленький, але жирний плюсик, Дмитро Анатолійович може для себе поставити у роботі з кадрами. Правда, зараз важко оцінювати їхній виконавський потенціал та здатність реагувати на непередбачувані виклики. Але факт залишається фактом — за 100 днів новопризначений голова ОДА оновив склад своїх заступників; взявся за оптимізацію, а в окремих випадках і ліквідацію управлінь та департаментів; успішно знайшов нового директора департаменту охорони здоров’я. І, нарешті, добився через Офіс президента призначення 16 голів райдержадміністрацій.
До речі, не обійшлося без кадрової осічки. 15 січня Кабмін погодив кандидатури трьох голів РДА області, серед яких був Михайло Ямчук — колишній голова Білогірської райради, що мітив на Шепетівську адміністрацію. Однак претендента довелося завернути на пів дороги.
Як стало відомо НГП, з якихось причин Габінет виявився не знайомим з людиною, яка мала представляти вертикаль президента на Шепетівщині. Тому Ямчука в авральному режимі замінили на іншу людину.
“Незалежний громадський портал” зібрав інформацію про нові обличчя.
Юлія Андрущенко (Чемеровецька РДА)
Головний спеціаліст департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Юлія Андрущенко 18 лютого відкрила “парад” призначень керівників РДА області. Президент поставив керувати молоду дівчину Чемеровецьким районом. До цього пані Андрущенко претендувала на посаду завідувача сектору організаційно-адміністративного та аналітичного забезпечення Територіального управління Державного бюро розслідувань у Хмельницькому.
Володимир Лужняк (Віньковецька РДА)
На сайті Віньковецької райдержадміністрації про нового керівника пишуть: “…закінчив Хмельницький університет управління та права за кваліфікацією юрист… З грудня 2014 року по липень 2018 року Олександр Володимирович продовжував свою трудову діяльність на посадах заступника голови та першого заступника голови Віньковецької районної державної адміністрації”.
Водночас у жовтні 2018 року на сайті з пошуку роботи Work.ua пан Лужняк виклав своє резюме. Шукав роботу юриста, управлінця із зарплатою 15 тис. грн. У разі необхідності був готовий переїхати з Хмельницького до Вінниці.
Юрій Марущин (Волочиська РДА)
На кар’єрне підвищення пішов начальник управління агропромислового, економічного розвитку та інфраструктури Волочиської РДА Юрій Марущин. Він також рахувався помічником депутата Хмельницької обласної ради VI скликання від Партії регіонів і тодішнього голови Волочиської РДА Ігоря Добжанського.
Жанна Кордас (Городоцька РДА)
Останній рік відкрив для нової голови Городоцької РДА партію “Слуга народу” і фактично став місточком між її адвокатською діяльність і регіональною політикою. Так, на президентських виборах вона представляла громадську організацію “Сильне місто” як офіційний спостерігач в 187 виборчому окрузі (Хмельницький). На позачергових виборах до Верховної Ради мала статус уповноваженої особи від партії “Слуга народу” у 187 окрузі. Нині ж вона є помічником нардепа від “Слуги” Володимира Ватраса на громадських засадах.
Олександр Щербань (Деражнянська РДА)
Це ще один із помічників нардепа від “Слуги народу” Володимира Ватраса. Працює адвокатом. На останніх парламентських виборах був закріплений від партії Зеленського за 188 округом, в який входять місто Хмельницький, Хмельницький і Волочиський райони.
Ярослав Купчик (Дунаєвецька РДА)
Пан Купчик змінив посаду прокурора військової прокуратури Хмельницького гарнізону Західного регіону на посаду голови РДА. Ще він є депутатом Дунаєвецької міської ради від партії “Укроп”.
Іван Федорчук (Ізяславська РДА)
Потрапив до Зе!Команди й член ВО “Свобода”, а за сумісництвом аграрій. Пан Федорчук керує підприємствами екснардепа-“свободівця” Олександра Мирного, які обробляють землі в Ізяславському районі. На місцевих виборах-2015 Федорчук балотувався до Хмельницької обласної ради від ВО “Свобода”, але не пройшов.
Анатолій Бернашевський (Кам’янець-Подільська РДА)
Людина з бізнесу, очолює підприємство з Кам’янця-Подільського “Дворянські ковбаси”. За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, у 2010 році Бернашевського обрали головою Орининської сільської ради Кам’янець-Подільського району. Однак через два роки він достроково залишив посаду.
Василь Кравчук (Красилівська РДА)
До цього був не дуже вдалий політичний досвід. Зокрема, на позачергових виборах до Верховної Ради 2014 року балотувався у 189 окрузі як самовисуванець. Набрав 0,97% підтримки.
На місцевих виборах 2015 року пробував себе кандидатом у депутати Красилівської районної ради від БПП. Однак не пощастило.
Раїса Кабанова (Летичівська РДА)
Працює заступником начальника-начальником відділу податків і зборів з юридичних осіб Красилівського управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області. У 2015 році боролася за депутатство Летичівської районної ради від партії БПП.
Анатолій Мороз (Полонська РДА)
До грудня 2019 року працював старшим слідчим в особливо важливих справах генпрокуратури.
Олександр Мельник (Славутська РДА)
Діючий перший заступник голови Славутської райдержадміністрації. Після закінчення у 2003 році Хмельницького інституту регіонального управління та права майже безперервно працював на державній службі — пройшов від головного спеціаліста юрвідділу ОДА до начальника Славутського міськрайонного управління юстиції.
Альона Пасічник (Старокостянтинівська РДА)
Працює у старокостянтинівському відділі страхової компанії “Оранта”. На останніх парламентських виборах була уповноваженою особою від партії “Слуга народу” у 191 окрузі з центром місто Старокостянтинів.
Надія Вікарська (Старосинявська РДА)
В минулому податківець, а нині перший заступник голови Старосинявської райдержадміністрації. У біографії пані Надії була посада голови РДА, щоправда, вона її обіймала лише місяць.
Крім цього, на місцевих виборах-2015 вона претендувала на мандат депутата Старосинявської районної ради від Народної партії, але не пройшла.
Олена Ковцун (Теофіпольська РДА)
Ще одне кадрове підвищення. Пані Ковцун з 2015 року очолює апарат Теофіпольської райдержадміністрації.
Василь Гуменюк (Ярмолинецька РДА)
Це водночас несподіване, але прогнозоване призначення. Під час “інавгурації” голови ОДА Дмитра Габінета пан Гуменюк був один із тих, хто прямо сказав НГП, що готовий доєднатися до команди нового керманича Хмельниччини.
Із Ярмолинеччиною його пов’язує робота в комунальному закладі “Центр культури та дозвілля”. Однак зв’язки із “95 Кварталом” спочатку зробили його впізнаваним гумористом “Ліги сміху”, а згодом ще й кандидатом у нардепи від партії “Слуга народу”. Виборчий 192 округ виявися не по зубам молодому політику, тож довелося поступитися нардепу-мільйонеру Олександру Герезі.
***
Як бачимо, частина кадрів Габінета загартована досвідом роботи у виборчих кампаніях, який їм обов’язково знадобиться на цьогорічних місцевих виборах. Адже провладана політична сила, яка продемонструвала феноменальний результат на минулорічних парламентських виборах, ставить за мету щільно закріпитися на місцевому рівні.
Віталій Тараненко.