Забудовник не переконав апеляцію, що арешт ділянки біля набережної, може загрожувати життю хмельничан

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 10 червня про накладення арешту на земельну ділянку на вул. Кам`янецька, 2а площею 2500 кв. м, яка належить міській раді.

Про це свідчить ухвала суду від 25 червня.

З апеляційною скаргою до суду звернулося приватне мале підприємство “Фінмаркет” (Хмельницький). У своїх поясненнях позивач стверджував, що у травні 2009 року міська рада передала йому в оренду цю земельну ділянку, яка розташована поблизу набережної річки Південний Буг. Договір оренди діяв до 27 травня 2018 року.

5 травня 2017 року кілька десятків працівників комунальних підприємств спільно з активістами та депутатами від ВО “Свобода” демонтували паркан, який влаштований на будівельному майданчику на вулиці Кам’янецькій (поблизу набережної Південного Бугу), 2а

Також посилається на те, що рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 17 квітня відомлено у задоволенні адміністративного позову Хмельницької міської ради, заявленого до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання незаконним та скасування дозволу на виконання будівельних робіт від 17.07.2016р.

Додатково представник “Фінмаркету” наголосив, що на цій земельній ділянці знаходиться об`єкт незавершеного будівництва, який є фактично будівельним майданчиком, на якому знаходяться техніка, механізми, які ставлять під загрозу здоров`я та життя осіб, що можуть випадкового потрапитина його територію. Задля недопущення заподіяння такої шкоди будівельний майданчик, відповідно до державних будівельних та інших норм і правил, повинен цілодобово охоронятися, на ньому мають виконуватися інші необхідні консерваційні роботи (закриття кришками, щитами колодязів, шурфів, інших виїмок тощо).

Крім того, забудовник зобов`язаний забезпечувати підтримання в справному стані освітлювальних приладів, за допомогою яких забезпечується освітлення будівельного майданчика, проїзди та підходи до нього у темний час доби. Однак, накладений арешт у вигляді заборони використання земельної ділянки унеможливлює здійснення перелічених вище заходів, що може мати значні негативні наслідки.

Водночас, на думку апеляції, суд першої інстанції при вирішенні питання про накладення арешту на земельну ділянку на Кам’янецькій, 2а дотримався вимог законодавства. Зокрема, слідчий суддя правильно з’ясував, що існує реальна загроза знищення майна, на яке буде накладено арешт; що зазначене у клопотанні майно є речовим доказом.

Також, суд наголосив, що термін дії договору оренди вказаної земельної ділянки припинив свою дію, є усі підстави вважати, що зазначене майно, в ході розслідування, може бути повторно відчужене на користь третіх осіб, що у свою чергу унеможливить подальше досудове розслідування.

За даними забудовників, на спірній земельній ділянці планується будівництво 25-поверхового житлового комплексу, який буде складатись, як з комерційних приміщень: магазинів, салонів, кафе, ресторанів тощо, так і з 195 одно-, дво-, трикімнатних житлових квартир.

Будинок міститиме дворівневий підземний паркінг та перші два поверхи комерційної площі.

Також, як заявляли інвестори цього проекту, вони пройшли всі необхідні експертизи, після чого й було отримано дозвіл на виконання будівельних робіт.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Дуже просте питання, а чому 9 років нічого не робилось ? Відповідь: у забудовника не було коштів, а тому влада правильно зробила коліном під зад. А ще треба заглянути у генплан міста чи часом не небережна мала бути на тому місті ?

  2. Влада з порушенням генерального плану міста та плану зонування дозволила будівництво на Тернопільській, 34 А. Відкрита кримінальна справа за внесення недостовірних даних до документів на будівництво. Але “чесний “мер і його команда роблять вигляд, що вони “не при ділах”. В судах розглядаються 3 позови.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.