Суд арештував ділянку, на якій будується скандальна 25-поверхівка у центрі Хмельницького

Хмельницький міськрайонний суд наклав арешт із забороною використання земельної ділянки на вул. Кам`янецька, 2а площею 2500 кв.м (кадастровий номер № 6810100000:01:004:0120), яка належать Хмельницькій міській раді на праві власності.

Про це свідчить ухвала суду від 10 червня.

У ході досудового розслідування з’ясовано, що рішенням Хмельницької міської ради від 27 травня 2009 року  №20 було передано в оренду ПМП “Фінмаркет” земельну ділянку площею 2500 кв.м. на вул. Кам`янецька, 2а під будівництво готельно-торгівельно-розважального комплексу, категорія земель – землі житлової та громадської забудови.

На підставі цього рішення між Хмельницькою міською радою та приватним малим підприємством “Фінмаркет” 5 жовтня 2009 року укладено договір оренди цієї земельної ділянки. Додатковими угодами від 26 червня 2012 року і 18 листопада 2015 року договір оренди поновлено до 27 травня 2018 року.

Допитана свідок, керівник юридичного відділу Хмельницької міської ради повідомила про те, що спірна земельна ділянка перебувала в оренді ПМП «Фінмаркет», проте договір припинив свою дію, а рішенням Хмельницької міської ради в поновлені договору оренди відмовлено. Наразі відсутні законні користувачі, окрім власника, проте є підстави вважати, що вказана земельна ділянка може використовуватися незаконно.

Водночас слідство перевіряє факт можливого внесення недостовірних відомостей до протоколу від 04.03.2016 №11 засідання секції житлового будівництва, промислової та інженерної забудови, будівельних матеріалів і виробів Науково-технічної ради Мінрегіонбуду, що в подальшому мало наслідком порушення Державних будівельних норм при будівництві вищезазначеного об’єкта. За цими фактами відкрито кримінальну справу за ст. 356, ч.1 ст. 358 КК України (“Викрадення, привласнення, вимагання документів, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження”, “Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів”).

Як писав НГП, 18 вересня 2018 року Вінницький апеляційний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 28.04.2017 року №274 , яким позбавлено місцеве ПМП “Фінмаркет” містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на вул. Камянецькій, 2а, виданих під будівництво висотного багатоквартирного житлового будинку.

Апеляційна інстанція, пославшись на Рішення Конституційного Суду України від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009, наголосила, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. Це є “гарантією стабільності суспільних відносин” між органами місцевого самоврядування і громадянами.

За даними забудовників, на спірній земельній ділянці планується будівництво 25-поверхового житлового комплексу, який буде складатись, як з комерційних приміщень: магазинів, салонів, кафе, ресторанів тощо, так і з 195 одно-, дво-, трикімнатних житлових квартир.

Будинок міститиме дворівневий підземний паркінг та перші два поверхи комерційної площі.

Також, як заявляли інвестори цього проекту, вони пройшли всі необхідні експертизи, після чого й було отримано дозвіл на виконання будівельних робіт.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Не відать вам небоскрьоба

  2. Що за фірма, яка з 2009р. не змогла навіть нульовий цикл збудувати ??? Можновладці хапанули хабарів та позвільнялись, а тепер цей Пенкаль локті кусає, адже нова команда Симчишина на голодному пайку.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.