ОПОРА зафіксувала найбільш поширені порушення виборчого процесу на Хмельниччині

Громадянська мережа ОПОРА, яка спостерігає за виборами у Хмельницькій області, зафіксувала найбільш поширені порушення за два місяці, що минули від офіційного старту виборчої кампанії.

«Одним із, на Хмельниччині стало розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без вихідних даних. Такий випадок, зокрема, фіксували у місті Шепетівці, де з наметів «Об’єднання «Самопоміч» роздавали агітацію за Андрія Садового, що не містила вихідних даних, як того вимагає виборче законодавство.  Крім того, у Шепетівці, Славуті та Хмельницькому виявляли білборди з рекламою Анатолія Гриценка, на яких також не було вихідних відомостей», – повідомив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик під час прес-конференції у Хмельницькому.

Неодноразово в регіоні ОПОРА фіксувала ситуації з ознаками порушення принципу рівних можливостей та вільних і конкурентних виборів. Йдеться, зокрема, про навчання для «волонтерів», що мали проводити «соцопитування» на користь чинного Президента, під час якого встановили використання адмінресурсу для залучення працівників бюджетних установ до участі в цьому «опитуванні»; повідомлення на табличці, розміщеній на недобудованій амбулаторії, про причетність на той момент потенційного кандидата до будівництва, що насправді фінансується за кошти державної субвенції; урочисте вручення представникам амбулаторій ключів від нових авто, під час якого наголошували на перевагах чинного Глави держави та на необхідності продовження його курсу після виборів; поширення на сайтах обласної державної адміністрації та райдержадмінстрацій тексту виступу Президента України, у якому він повідомив про намір балотуватися. В усіх зазначених випадках дії місцевих чиновників можуть створювати переваги кандидату на виборах, про що неодноразово зазначали спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

«Тенденцією цієї виборчої кампанії уже можемо назвати і агітацію в навчальних  закладах. Такі випадки ми зафіксували на Віньковеччині та в Хмельницькому», – зазначив Андрій Попик.

Так, 13 лютого в одній зі шкіл Віньковецького району в робочий час відбулася зустріч педагогів із депутатом районної ради і водночас довіреною особою кандидата на пост Президента України Руслана Кошулинського. Під час зустрічі депутат роздавав газету з агітацією та радив звернути увагу на кандидата, якого представляє. 21 лютого учнів та викладачів Хмельницького центру ПТО сфери послуг зібрали в актовому залі для зустрічі з депутатом обласної ради Віталієм Олуйком (22 лютого ЦВК зареєструвала його довіреною особою кандидата Петра Порошенка в 188 окрузі). Гість зробив порівняльний аналіз кандидатів, розповівши при цьому про переваги чинного президента і недоліки його конкурентів. При виході із залу роздавали агітаційну продукцію Петра Порошенка. 25 лютого о 13:00 в актовому залі Хмельницького обласного ліцею-інтернату зібрали працівників ліцею та працівників і слухачів курсів Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на зустріч із головою Хмельницької ОДА, під час якої він, з-поміж іншого, розказував про досягнення чинного Президента.

Характерною рисою цієї передвиборчої кампанії є також значна кількість замовних матеріалів у місцевих ЗМІ. Наприклад, у січні в районних та обласних газетах Хмельниччини ОПОРА зафіксувала 74 матеріали з ознаками «джинси» за тоді ще здебільшого потенційних кандидатів. Два матеріали на користь потенційного кандидата опублікували за підписами голів райдержадміністрацій, що суперечить принципу рівності можливостей. Водночас безсторонність посадових та службових осіб мала б бути одним із невід’ємних стандартів як виборів, так і публічної  служби.

Як розповів Андрій Попик, упродовж двох місяців на Хмельниччину навідалися лише четверо кандидатів на пост Президента України. Анатолій Гриценко та Андрій Садовий зустрілися з виборцями в Кам’янці-Подільському, Віталій Купрій побував у Кам’янці-Подільському та Хмельницькому, Олег Ляшко відвідав Деражню та Летичів, де, до речі, відзначився висловлюваннями, що можуть спричинити до розпалювання расової ворожнечі.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Шоколадные не пройдут. Чемодан – вокзал – Испания.

  2. Олуйко прогинається, бо хоче крісло губернатора.

  3. Хто міг подумати, що Олуйко так ненавидить земляків.

  4. Олуйко уже за бортом,смешно наблюдать и подруге его Лукомской всё равно кому лизать. Молодцы,они дальновидные .

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.