На Хмельниччині суттєво різняться орендні ставки для аптечних закладів

За даними Антимонопольного комітету, дискримінаційні по відношенню до приватних підприємств орендні ставки на площі комунальних закладів охорони здоров’я запроваджені у 12 областях, серед яких і Хмельниччина.

Про це свідчить дослідження АМКУ, проведене під керівництвом державної уповноваженої Світлани Панаіотіді.

Аналіз інформації щодо розмірів орендних ставок за оренду майна для аптечних закладів у районах Хмельницької області, засвідчив їхню суттєву відмінність від тих, які запроваджені в області, зокрема: у Теофіпольському районі орендна ставка становить 20% (рішення Теофіпольської районної ради від 23.12.2011 № 16-9/2011); Чемеровецькому районі – орендна ставка становить 15% (рішення Чемеровецької районної ради від 27.04.2007 № 23); Старосинявському районі – орендна ставка становить 3% (рішення 9 сесії Старосинявської районної ради від 05.10.2007); Летичівському районі – орендна ставка становить 40 грн за 1 кв. м (рішення Летичівської районної ради від 07 жовтня 2016 року № 9-9/2016); Полонському районі – орендна ставка становить 75 грн за 1 кв. м (рішення Полонської районної ради від 26.09.2014 № 14); Красилівському районі – орендна ставка становить від 8 до 20% для аптек приватної форми власності.

Разом із цим розміри орендних ставок за оренду майна для аптечних закладів, відповідно до прийнятих рішень районних і міських рад відрізняються залежно від форм власності суб’єктів господарювання, зокрема, у Волочиському районі орендна ставка становить 2% для аптек комунальної форми  власності та 10% – для аптек приватної форми власності; у Деражнянському районі орендна ставка становить 2% – для аптек комунальної форми власності і від 6 до 8% – для аптек приватної форми власності.

Нагадаємо, що втручання органів місцевого самоврядування у визначення для суб’єктів господарювання різних орендних ставок на аптечні площі медичних закладів в залежності від їхньої форми власності АМКУ трактує як антиконкурентні дії.

Частина гравців на ринку функціонують в умовах, що є більш сприятливими ніж ті, у яких перебуває решта суб’єктів господарювання. Це, пояснили в АМКУ, негативно впливає на конкуренцію на ринку роздрібного продажу лікарських засобів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.