Прокуратура вручила підозру колишньому голові Лісогринівецької сільської ради

Прокурор Хмельницької області Олег Синишин 21 лютого повідомив про підозру колишньому сільському голові Лісогринівецької сільської ради Хмельницького району, а нині депутату сільської ради Василю Лежанському у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє прес-служба облпрокуратури.

В ході досудового розслідування кримінального провадження з’ясовано, що підозрюваний, будучи сільським головою, вчинив ряд умисних протиправних дій, пов’язаних із зловживанням службовим становищем та службовим підробленням офіційних документів. Зокрема, задля отримання дозволу на початок будівельних та підготовчих  робіт з ремонту сільського будинку культури посадовець підробив декларацію про початок виконання будівельних робіт, внісши до неї завідомо неправдиві  відомості щодо особи, що здійснюватиме технічний нагляд.

Надалі, використовуючи службові повноваження усупереч інтересам служби та діючи в інтересах приватного підприємства, з яким укладено угоду про виконання будівельних робіт, зловмисник підписав та передав у бухгалтерію для оплати довідки про вартість та акти приймання виконаних робіт. При цьому йому було відомо, що у вказаних документах підрядником завищено фактичні обсяги ремонтних робіт.

На підставі платіжних доручень сільської ради Управлінням Державної казначейської служби України у Хмельницькому районі зайво перераховано підприємству бюджетні кошти, які витрачено ним на власні потреби.

Таким чином, унаслідок зловживання сільським головою своїм службовим становищем інтересам сільської ради завдано шкоди майже на 155 тис.грн.

Наразі у кримінальному провадженні тривають слідчі дії, спрямовані на всебічне, повне, неупереджене дослідження усіх обставин злочинів та завершення досудового розслідування.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

  1. Най би той прокурор подивився що в Василя є щей завод в Польщі якого нема в деклараціі і землі привласнив на дочку десятки гектаров. Лежанський ще той паразіт на народі в Гринівцях і хабарник кончений. Він дальше керуе сільрадой а Віталік тілько головой щитаеться.

  2. Дурню, подивися в кадастрову карту і поцікався на таможні чого Лежанський в Польщі місяцями пропадае. Но тиж жополиз лежанського.

  3. Так,це правда, лежанський є співвласником заводу в польщі, крім того,цей корупціонер розпродує земельні ділянки по с. Лісові Гринівці, десятки гектарів в оренді на підставних осіб оформлені,нерухоме майно в м.Вінниця, м.Тернопіль, смт Новоушицький район (р.Дністер).У доньки в Києві 3-х кімнатна кватира і дачний будинок в с. Буча що під Києвом.

  4. Наверное близкие начали сдавать инфу, посторонние не могут знать такие детали, а может компаньоны, что бы бизнес перешёл им

  5. Нічо, відкупиться. Пару лімонів гривнів тому прокурору через своіх подельників Галаша і Зварича передасть і все спишуть. А потом дурні гринівецькі його за півлітру ще й головой сільради знову виберуть. Бо ще не всю землю в них вкрав.

  6. Це правильно! Тарасюка Петю ще притягнути,вони вдвох все робили!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.