У Хмельницькій міськраді визначили, які напрямки діяльності громадських організацій вони фінансово підтримуватимуть

Днями відбулось засідання координаційної ради об’єднань громадян соціального спрямування, на якому проведено аналіз використання коштів міського бюджету на фінансову підтримку громадських організацій минулого року та визначені основні напрями діяльності громадських організацій у 2019 році, повідомляє Хмельницька міська рада.

Засідання провів заступник міського голови, куратор соціальної сфери Андрій Бондаренко.

Минулого року фінансова підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів становила 500 тис. грн, а громадських організацій – 250 тис. грн.

Цього року фінансова підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів становить 550 тис. грн., фінансова підтримка громадських організацій – 200 тис. грн.

Координаційна рада визначила пріоритетними у цьому році такі напрями діяльності громадських організацій:

Реабілітація та соціальний захист осіб з особливими потребами – головною проблемою, яка потребує вирішення, є подолання соціальної ізоляції таких людей, обмеженості в можливостях їх спілкування, навчання, пошуку можливостей заробітку.

Розвиток волонтерських ініціатив – нaдaння допомоги особaм, які перебувaють у склaдних життєвих обставинах, зaлучення пенсіонерів, дітей тa молоді до учaсті у волонтерській діяльності.

У зв’язку зі значними соціально-політичними змінами в Україні, з’явилася нова сфера волонтерської діяльності – це допомога військовим у зоні АТО, до якої залучаються не тільки волонтери, а й пересічні громадяни.

Проведення програми комплексної реабілітації, оздоровлення та спеціалізованого консультування дітей з особливими потребами – об’єктами уваги є найбільш вразлива група населення, яка потребує особливої ​​уваги – діти інваліди зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами розумового чи фізичного розвитку, що призводить до обмеження нормальної життєдіяльності та викликає необхідність надання їй соціальної допомоги і захисту.

Реінтеграція людей групи ризику: алко-, наркозалежні та ВІЛ/СНІД-позитивні) – зменшення випадків передачі ВІЛ та інших соціально небезпечних хвороб (ІПСШ, ТБ, гепатити) серед найбільш уразливих груп населення. Забезпечення умов для успішної реінтеграції у суспільство осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, безпритульних осіб.

Соціальна реабілітація ветеранів АТО та вимушених переселенців – впровадження громадських ініціатив на соціальну підтримку та інтеграцію учасників АТО та вимушених переселенців до економічного, соціального та культурного життя місцевої громади, проведення культурних акцій, навчально-просвітницьких та спортивних заходів.

Допомога ветеранам війни та людям похилого віку – поліпшення умов життя ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку шляхом захисту їх прав у соціальній, правовій, та культурній сферах.

Пропозиції від громадських об’єднань соціального спрямування приймаються до 4 березня цього року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.