Обшуки в компанії

Світ змінюється і стає дедалі жорстокішим. Місця під сонцем вистачає не усім, і як видно з розвитку економічної ситуації на Україні жертвами еволюції здебільшого стають компанії, які попадають в поле зору правоохоронних органів як по своїй волі, так і по волі певного випадку. Поширюється в геометричні прогресії порушення кримінальних справ в сфері економіки відносно як приватних компаній, так і підприємств державної та комунальної власності.

За результатами свого досвіду можу твердити про підвищену активність правоохоронців до злочинів у сфері економіки, яка виражається у проведенні обшуків та вилученні майна і  документів. Правоохоронці раптово розпочинають обшука і в більшості своїй з вигаданих причин. Наслідком таких візитів є втрата коштів – вилучається готівка, матеріальні цінності комп’ютерна техніка та документи. Звісно, правоохоронці оволоділи технікою введення присутніх на обшуках в стан шоку, що дає їм переваги при проведенні так званих «міроприємств».

Після проведення обшуків підприємства паралізуються і відновити свою роботу можуть не скоро, окрім того страх перед наслідками того, що вилучені речі стануть речовими доказами в справі, як правило справджується.

Проте протидія незаконним діям під час обшуків все ж таки існує, і перш за все потрібно готуватись до приходу поліції директору та бухгалтеру підприємства, завжди знати про необхідність викликати на місце проведення обшуку адвоката, якому є довіра та не користуватись послугами тих, кого рекомендують слідчі.

По друге потрібно пам’ятати, що обшук проводиться за участю понятих, які повинні бути ідентифіковані по документах, і які не викликають підозри, що вони є частиною поліцейської команди.

Адвокат при обшуку може фіксувати все що відбувається на відео і не допустить незаконного вилучення речей та документів, а коли таке все ж станеться буде в змозі їх повернути.

Завершаючим етапом обшуку є складання протоколу обшуку, який слід уважно читати перед підписанням, оскільки до нього не повинні включатись такі записи як «вилучено документи в кількості 100 аркушів» оскільки кожен документ має ідентифікуватись та записуватись саме так.

Не варто забувати, що під час обшуку можуть бути вилучені особисті кошти або матеріальні цінності, тому таке обов’язкова тягне за собою необхідність зробити зауваження до протоколу та на наступний день звернутись в суд за поверненням незаконно вилучених предметів. В іншому випадку висока ймовірність їхньої втрати.

І на останок. В більшості випадків обшука мають характер тиску на компанію. Обшука мають негативний наслідок в будь-якому випадку, однак відноситись до них споглядаючи не варто. Компанія має у відповідності до закону ряд можливостей, які в законний спосіб забезпечать для неї збереження майна, а її керівнику та бухгалтеру волю.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Роман Гавриленко

Роман Гавриленко

Голова хмельницького адвокатського об’єднання “Гавриленко і партнери” Роман Гавриленко

Коментарів: 2

  1. Плете, як з верби впав

  2. БАМБУЛА

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.