У Хмельницькому близько 80 відсотків населення обрало свого сімейного лікаря

Станом на 18 лютого було підписано 206 тисяч 514 декларацій тобто більше 77 відсотків населення міста обрало свого сімейного лікаря, повідомляє Хмельницька міська рада.

Кампанія з вибору лікаря розпочалася у квітні 2018 року і є безстроковою. Такі дані було оприлюднено під час засідання підсумкової колегії охорони здоров’я, яка відбулася в приміщенні Хмельницького міського перинатального центру.

«Можна сказати, що за тиждень в середньому підписується 1000-2000 декларацій. Показник непоганий, але потрібно й далі активно працювати в цьому напрямку», – розповів начальник управління охорони здоров’я Борис Ткач.

У Міністерстві охорони здоров’я радять українцям не зволікати із вибором сімейного лікаря та укласти декларацію до липня поточного року. Адже безплатно послуги отримати можна буде лише за скеруванням від сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Нагадаємо, що у липні 2019 року стартує другий етап медичної реформи, який торкнеться діагностики. Зокрема, за направленням сімейного лікаря, пацієнт гарантовано отримає понад 50 медичних послуг безкоштовно. В подальшому за інші потрібно буде заплатити.

У випадку якщо пацієнт звертається без направлення сімейного лікаря, навіть у комунальній поліклініці, потрібно буде заплатити за обстеження та медичну послугу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.