Олег Ляшко: “Поверну культ корови у село”

Кандидат у президенти від Радикальної партії і народний депутат Олег Ляшко відвідав Хмельницьку область у рамках передвиборчої кампанії. У Летичеві його зустріло близько півтисячі мешканців. Людей цікавили питання підтримки аграрного сектора, відкриття ринку землі, перерахунок пенсій для колишніх працівників колгоспів.

Ляшко переконаний, що запуск ринку землі призведе до того, що “українці стануть батраками на рідній землі”.

“Я категорично проти продажу землі, бо це ж саме, що продати рідну матір чи незалежність країни. Наші чорноземи не зможуть купити місцеві фермери чи агропідприємства. Її скуплять за безцінь транснаціональні корпорації. Влада навмисно доводить до ситуації, коли через безгрошів’я селяни будуть змушені продавати землю. Мій план інший —замість продажу землі відновлення агропереробки, тваринництва, державні дотації”, — наголосив політик.

Ляшко пообіцяв у разі перемоги на президентських виборах все зробити для того, щоб земля передавалася у спадок.

“Після ухвалення ініційованих мною змін до Конституції та закону “Рейдерству стоп” ніхто й ніколи не зможе зазіхати на власність селян. Основою аграрного устрою України стануть фермерські господарства, селянам будуть компенсувати половину вартості сівалок, комбайнів, тракторів українського виробництва. А хто створить в селі кооператив — на 5 років буде звільнений від податків. Доїльні апарати, холодильні установки надаватимуться за рахунок держави, щоб корів не вирізали, щоб більше молока селянського. Продавати буде куди — у мене кожна дитина в школах та дитсадках отримуватиме склянку молока і ложку меду за рахунок держави. Моя мета — щоб діти були здорові, а селяни — заможні!” — зазначив лідер Радикальної партії.

Окремо Олег Ляшко відреагував на закид мешканки Летичіва, котра заявила, що цивілізовані країни Європи не тримають корів та худоби. Натомість відгодівлею тварин займаються фермери на межами населених пунктів. На це народний депутат заперечив, навівши приклад найбагатшої європейської країни Швейцарії, де “діє культ корови, які годують півсвіту”.

“Я поверну в Україну культ корови. Щоб у кожному селі та дворі тримали корову, щоб вся державна політика будувалася довкола відновлення тваринництва, створення нових робочих місць. Ще раз повторюся, що мій план — це відновлення будівництва України, яку сьогодні перетворили на звалище”, — заявив Ляшко.

Також на зустрічі було порушено питання розрахунків із селянами на здане молоко. Мається на увазі, Старокостянтинівський молокозавод, який заборгував 23 млн грн перед Першим національним виробничим кооперативом за здане молоко мешканцями села Воробіївка Полонського району. При цьому завод заявляє, що готовий повернути кошти безпосередньо селянам за умови, якщо кооператив надасть відомості кооперативних виплат з мокрими печатками.

“Нам необхідно підтримати ошуканих селян, яким не повернули 23 млн грн, що є для них космічною сумою!” — запевнив кандидат у президенти.

Зупинився Олег Ляшко й на перерахунку пенсій, у тому числі колишнім працівникам колгоспів.

“Найпершим кроком після виборів буде перегляд виплати пенсій. Зокрема, 5 млн грн пенсіонерам, котрі одержують мінімальні пенсії у розмірі 1500-1600 гривень, проведемо перерахунок і підвищимо їх вдвічі. Для цього є достатньо фінансового ресурсу у Пенсійному фонді”, — пообіцяв політик.

У цьому контексті Ляшко слушно відповів на репліку мешканки Летичева, яка просила відновити вихід жінок не пенсію у 55 років. Він вважає, що жінки заслужили на те, щоб виходити на пенсію раніше за чоловіків. Але в якому б віці вони не пішли на відпочинок —  ключовим є розмір самої пенсії.

“Також ухвалю спеціальний закон, який дасть змогу підвищити пенсію для колишніх колгоспників до 3 тис. грн. А то люди у колгоспах пропрацювали і мають 50 років стажу, а одержують копійчані пенсії. Кажуть, що колгоспники мали малі відрахування до Пенсійного фонду, тому такі й мізерні пенсії. Хіба ці люди винні, що працювали чесно, а держава так з ними поступила”, — заявив Ляшко.

Олег Береговий.

На правах реклами.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.