На Хмельниччині за місяць суттєво подорожчали овочі, фрукти, сметана та хліб

Ціни на споживчому ринку Хмельницької області в січні 2019 року зросли на 0,9% порівняно з попереднім місяцем.

Як повідомляє Головне управління статистики в області, найбільше (на 16,5%) подорожчали овочі, зокрема, капуста – на чверть, картопля – на 11%, цибуля, буряк, морква – на 6,2–2,9%.

На 4,7–1% підвищились ціни на фрукти, сметану, сіль, хліб, продукти переробки зернових, макаронні вироби, кондитерські вироби з борошна, сало, яловичину, сири.

Водночас на 1,5–0,2% подешевшали яйця, свинина, цукор, молоко, рис, кисломолочна продукція.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,6%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 2,7%, алкогольні напої – на 0,6%.

Одяг та взуття подешевшали на 3,5%: одяг – на 3,8%, взуття – на 3,3%.

На зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,4% вплинуло підвищення тарифів на гарячу воду на 20,2%, опалення – на 16,8%.

Зниження цін на транспорт у цілому на 1,6% в основному спричинено здешевленням палива та мастил на 6,4%. Разом з тим на 1,3% подорожчав проїзд у пасажирському транспорті: залізничному – на 3,2%, автодорожньому – на 1,1%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 2,7%, що пов’язано з подорожчанням місцевого телефонного зв’язку на 17,3% та поштових послуг на 14,3%. Водночас міжміські телефоні розмови подешевшали на 17,6%.

Послуги освіти стали дорожчими на 3,1%, зокрема, плата за утримання та виховання дітей у дошкільних закладах збільшилась на 15,3%, отримання середньої освіти – на 7,6%, навчання на курсах іноземної мови – на 6,6%.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. А цукерки Рошен подешевшали?

  2. Ціни потрібно піднімати тільки тим хто на майдані скакав. БУДЬТЕ ВИ ПРОКЛЯТІ СВИНІ З МАЙДАНУ, ЩОБ ВАШІ ДІТИ І ВНУКИ СПОКУТУВАЛИ ДО КІНЦЯ ДНІВ СВОЇХ !!!!!!

  3. Це Європа хлопці і дівчата?. Ціни на газ і енергоносії захмарні, зарплати на рівні Анголи і бідних країн третього світу, наука і промисловість в занепаді. А влада все лякає наступом Росії, свою вину в провалі роботи не хочуть визнавати. Тут і без Росії скоро з такою політикою буде гаплик.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.