Війна за церкву на Хмельниччині пройшла з поліцією і вигуками “геть московського попа”

У селі Ставниця Летичівського району 16 лютого відбулися повторні парафіляльні збори з приводу зміни канонічної приналежності до Православної церкви України.

Як написав у “Фейсбуці” написав митрополит Хмельницького і Кам’янець-Подільського Православної Церкви України Антоній Махота, перші збори, які проводилися у клубі, сторона УПЦ МП не визнала дійсними, стверджуючи, що право голосу мають тільки оцерковлені люди так звана (релігійна громада) і вони там не були присутні.

Напередодні храм був опечатаний двома сторонами до оголошення вже загальних зборів на території церкви, де забезпечували правопорядок органи поліції, в присутності яких все ж таки вдалося переконати представників УПЦ МП, що право голосу мають усі жителі за припискою у с.Ставниця.

“В цей день правоохороні органи у церковних воротах пропускали на подвір’я церкви тільки жителів села; одні йши на одну сторону, а інші на другу тільки тоді, коли вони побачили, що вони у великій меншості і збори відбудуться не на їх користь, після чого почали залишати збори під крик ганьба і “геть московського попа” . Побачивши таку зраду настоятетя люди вирішили скласти протокол парафіляльних зборів, де зарахували тих, що вийшли, як проти. Інші, що залишилися, обрали собі голову зборів , секретаря і лічильну комісію, де вирішили висунути недовіру настоятелю і змінити канонічну приналежність до ПЦУ. Благочинний Летичівського р-н прот. Андрій Смакула та духовенство відслужили прохальний молебінь про заступництво Пресвятої Богородиці за український народ і його помісну церкву”, – розповів владика Антоній.

У сюжеті 5 каналу зазначається, що прихильники ПЦУ мають намір відстоювати у судах право на храм. А поки богослужіння прихильники української церкви проводитимуть біля паркану культової споруди.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 23

 1. 1.Порушує право громадян України на вільне віросповідання, яке прописане в Конституції України. 2.Банально схоже на віджимання бізнесу одними попами в інших. 3.Влада розколола Україну по географічному, мовному принципу, а тепер, ще й релігійному.

 2. Дурні думкою багатіють. ))

 3. Порушено саме Конституційне право, і першим його порушив Порошок, це стерво керується принципом: розділяй та властвуй. Одим словом: кому війна, а комусь і матір рідна.

  • Стерво – це ти і москальські попи, які виступають проти української більшості. Але, недовго вам лишилося, прокацаплені….

   • тебе бидло галичанське ніхто не питає, можеш писати шо ти “східняк” але ти бидло западеньське. у тебе навіть словечки галичанські так що не представляйся східняком

 4. Московитів геть з УКРАЇНИ!!!

 5. Який там Закон, давай Махота гони їх, а то комісари в 20-30х не змогли

 6. Мохнорилі у владі крадуть, а коли їм на це вказують, то в них одна мантра : “Агент Кремля! Москаль! “

 7. О. Повилазили вуйки придурошні. УКРАЇНА ПОНАД УСЕ! І ЦЕРКВА МАЄ БУТИ УКРАЇНСЬКА. Процес пішов і його не зупинити. А ви гавкайте, гавкайте, москалі довбані.

  • ПРОЦЕС ПІШОВ І СКОРО ТИ ПОВТОРИШ ДОЛЮ ВАСИЛЯ ЧЕРВОНІЯ, ЗДОХНЕШ ЯК ТОЙ ДУРНИЙ ВАСЯ З РІВНОГО. ВАСЯ ЧЕРВОНІЙ ТАК ВОЮВАВ ПРОТИ УПЦ МП ЩО САМ ЗДОХ ВІД ГРОМУ НА ВЛАСНОМУ ПОДВІРЇ. НЕДАВНО ЗДОХ ЩЕ ОДИН ТАКИЙ САМИЙ ФІЛАРЕТОВЕЦЬ – ВАСИЛЬ ЗІНКЕВИЧ ЯКИЙ ТЕЖ ВОЮВАВ З ЦЕРКВАМИ УПЦ. ВІД КАРИ БОЖОЮ НЕ ВТЕЧЕШ, ТАК ЩО ПРОДОВЖУЙ В ТОМУ Ж ДУСІ І СКОРО РОЗПЛАТИШСЯ ЩЕ Й СВОЇМИ ДІТЬМИ,

  • К сожалению огромная проблема населения Украины это отсутствие критического мышления и мозгов у большого количества населения. И ты этому яркий пример

 8. Хотел шоколадный дебилов лбами столкнуть и всё у него получилось.

 9. Громадська организация пцу так и останется никем не признанной и искусственно созданной и потому без благодати

 10. А чому б російській церкві не привітати своїх українських братів і сестер із створенням Православної Церкви України? Чому б не порадіти, так як це робиться у християнському світі. Як заповідав Господь, любіть одне одного. Українська церква визнана світом. Радіти треба, що на території, де ще недавно державою була заборонена церква і релігія постала нова християнська спільнота. Нехай Господь допомагає!

 11. Церкву повинні створювати духовні пастирі нації разом з українським народом, а не купка виродків у яких руки по лікоть в крові. Виродків, які кричали на Майдані :”Слава Україні ,а самі домовляються і торгують з Рашкою! Церква повинна обєднувати народ, а не розколювати. Це добровільний і природній процес, а не утворення ломанням через коліно!

  • Ну може й воно так. Але коли “московські попи”, по інакшому їх не назвеш, починають розповідати звичайним, простим людям про “добрі наміри москви, братський народ” і тому подібне, то як по іншому? Чи надалі ходити до церкви і прославляти кіріла, а як жеж ті молоді пацани, що полегли за Україну і продовжують гинути, чи росія тут нідочого?

  • 777 все перекрутил, сманипулировал. Нехорошие намерения у вас. Правда где? Нет у вас ее.

 12. геть московських попів-фсбшників і всяких вуйків-сєпарів

 13. Господь сказав: там де вас троє – там моя церква. Українців набагато більше створили свою церкву. Українська церква має право на існування з точки зору християнства. Головне вона говорить про добро і розуміння, про мирне об’єднання. Нікого не засуджує, не обзиває, не проклинає, не закликає до ненависті.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.