Важливі кроки в медицині Уряду Гройсмана

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив: «Система охорони здоров’я в нашій державі десятиліттями недофінансовувалася та не змінювалася. Нам ще працювати й працювати, щоб відродити українську медицину. Ми вже зробили перші кроки. Попереду ще багато роботи».

Якщо говорити мовою цифр, то на 2019-й рік на охорону здоров’я в бюджеті країни заклали близько 132 мільярдів гривень. Це на 15 мільярдів гривень більше, ніж торік. Фінансування спрямовують на вже розпочаті нововведення та реалізацію та впровадження нових етапів медичної реформи.

Серед докорінних змін у галузі охорони здоров’я, що започаткував та продовжує втілювати в життя уряд Гройсмана, – підписання декларацій з сімейним лікарем, – реалізація програми «Доступні ліки», – запровадження безкоштовної діагностики, – реформа системи екстреної допомоги, – розвиток сучасної спеціалізованої медицини.

Всі ці зміни мають на меті найголовніше: забезпечити кожному українцю право на кваліфіковану та вчасну медичну допомогу, а також передбачити гідну оплату працю медичним працівникам.

Поступово, крок за кроком, поставлені завдання починають втілювати в життя. За словами головного лікаря реформованого комунального некомерційного підприємства «Центр ПМСД Хмельницького району» Леоніда Коцюби, сімейні лікарі, особливо ті, котрі уклали найбільше угод зі своїми пацієнтами, вже відчули позитивний результат урядових нововведень. Їхні заробітні плати суттєво підвищилися. Набагато більше платні став отримувати, власне, сам головний лікар. Крім того, з’явилися кошти на оновлення обладнання та медичних інструментів.

Такі зміни стали можливими завдяки тому, що кожен із нас отримав право обирати самим свого лікаря. Незалежно від того, де проживаємо і де прописані. Адже надзвичайно важливо довіряти своє здоров’я і життя тому фахівцю, який якісно та кваліфіковано надасть консультацію, порадить, вислухає і підтримає, коли людині складно боротися з хворобою. Крім того, підписуючи з таким лікарем декларацію, кожен з нас фінансово збагачує не лише медика, а й заклад, в якому він працює. Бо кошти «йдуть за пацієнтом». Відтак, і колектив установи, і його матеріально-технічна база має можливість запровадити потрібні зміни, оновити та осучаснити необхідні засоби й інструменти для ще більш успішної роботи з людьми.

До слова, майже 25 мільйонів українців вже зробили свій вибір, уклавши угоди з лікарями. Цей процес триватиме до кінця цього року.

Для підтримки найнезахищених верств населення у 2017-ому році уряд започаткував програму «Доступні ліки». Їх можна отримати безкоштовно, або за доплату. У переліку – 260 препаратів для лікування серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми та діабету Ⅱ типу. Безкоштовно видають 59 із них. Як наслідок – більше шести з половиною мільйонів українців, які мають хронічні хвороби, регулярно отримують необхідні ліки. Але уряд не зупиняється на досягнутому: у планах – розширення переліку доступних ліків та максимально пришвидшити процес їх отримання. А з квітня цього року ліки виписуватимуть в електронній формі, і їх можна буде придбати у будь-якій області України.

У переліку 54 медичні послуги, що включають аналізи, інструментальні та ендоскопічні дослідження, в тому числі – ендоскопічні оперування, а також УЗД, рентген, мамографію.

На часі й оновлення екстреної медичної допомоги. Її реформування розпочнеться з Вінницької, Тернопільської, Полтавської, Одеської, Донецької областей та міста Києва. Цьогоріч тут придбають нові «швидкі» з сучасним обладнанням, всі бригади екстреної допомоги направлять на навчання. Вже зовсім скоро вони отримуватимуть більшу плату за свою важливу та вкрай необхідну працю. Для здійснення всіх цих заходів на цей рік заклали мільярд гривень. Наступного року почнуть модернізувати й диспетчерські служби.

Куди звертатися по допомогу, якщо діагноз встановили? Де шукати порятунку? Над цим питанням сьогодні доводиться задумуватися багатьом українцям. Про їх турботи в урядові. Ще з 2017-го року почали розбудовувати мережу центрів кардіо-судинної хірургії, за три роки відкриють 39 нових кардіоцентрів по всій країні. Продовжують будувати перинатальні центри, де виходжуватимуть діток, які народилися набагато раніше строку. Вдвічі більше маленьких пацієнтів зовсім скоро зможуть отримувати спеціалізовану медичну допомогу в «Охматдиті», адже заклад продовжують добудовувати. Вже запустили новий діагностичний корпус. У ньому обстежили вже більше півтори тисячі діточок.

Врешті, ми маємо право якісно лікуватися та запобігати хворобам тут, у своїй країні, а не шукати порятунку в інших. Розпочату урядом реформи вже доводять свою ефективність. Хочеться вірити, що пройде не так багато часу, і матимемо в Україні потужну медицину та лікарів, котрі отримуватимуть гідну оплату за свою працю.

Сергій Загоруйко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Що це???

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.