Хмельницький включається у відновлення аеропорту – виділяє 6 млн грн

У 2019 році з бюджету Хмельницького буде виділено 6,3 млн грн у рамках обласної програми відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2018-2022 роки.

Фото Віталія Тараненка

Відповідні зміни до Програми внесуть депутати обласної ради на черговій сесії 21 березня.

Місто дасть 5 млн грн на розробку проектно-кошторисної документації на реконструкцію злітно-посадкової смуги, руліжної доріжки, перону та стоянки літаків як об’єкта 4-5 категорії.

Ще 1,35 млн грн – на модернізацію зовнішнього освітлення з використанням енергії сонця на території аеропорту.

Крім цього, цього року за кошти обласного бюджету (орієнтовно 7 млн грн) планується розробити проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт загорожі території аеропорту та аеродрому і провести безпосередній її ремонт, здійснити капітальний ремонт пожежно-рятувального приміщення, розробити проектно-кошторисну документацію на будівництво сонячної електростанції потужністю 3МВт, облаштувати систему опалення адміністративних приміщень.

У пояснювальній записці до проекту рішення сесії облради зазначено, що протягом 2018 року здійснено ряд підготовчих робіт з відновлення діяльності аеропорту.

Це – поточний ремонт та часткове відновлення робочого стану злітно-посадкової смуги, що забезпечило можливість здійснення польотів для літаків малої авіації; очищення території підприємства від самосівів на площі 35 га; очищення, зароблення швів, нанесення розмітки рубіжної доріжки та перону аеродрому, що створило належні умови для прийняття гелікоптерів керівників органів центральної виконавчої влади; заміна 89 дерев’яних вікон адміністративної будівлі аеропорту на енергозберігаючі та встановлення групи вхідних дверей; очищення та грейдерування місця для стоянки вантажних автомобілів; капітальний ремонт контрольно-пропускного пункту аеропорту з метою створення належних умов праці охоронців та підвищення рівня захисту підприємства; обстеження та очищення двох артезіанських свердловин, встановлення насосної станції, а також відновлено постачання проточної води; придбано радіостанцію ІСОМ-110А для обслуговування підприємством літаків малої авіації.

Як писав НГП, при комунальному підприємстві “Аеропорт Хмельницький” створять наглядову раду з числа представників Хмельницької обласної ради, Хмельницької міської ради і Асоціації територіальних громад.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 28

 1. Ну треба ж “наглядову раду” якось утримувати ?

 2. Будемо в Європу літати на заробітки….

  • Так, будемо, Боїнгами -747 і на інших моделях, але десь через 1,5 року, бо є ще чимало роботи на об’єкті… Приблизна вартість квитка в Польщу, наприклад трохи перевищить 900 гривень.

 3. передвиборча шняга-все починають обіцяти перед виборами-спочатку зробіть

 4. Та чого? За багато років щось ремонтують, роблять, гроші виділяють і держава і місцеві. Нормально. Люди авто активно купують і літати будуть.

 5. А для яких літаків буде використовуватись аєропорт? для кукурузників? тоді навіщо стільки затраченого бюджету?
  Аеропорт має приносити прибуток, а не збитки.
  напишіть спочатку бізнес план скільки заробить аеропорт після ремонту/реконструкції.

  • Никто не может знать сколько заработает аэропорт после ремонта. Всё будет зависеть от количества рейсов и от готовности людей летать из Хмельницкого.

   • Ну так перед тем как, что то строить или ремонтировать , изучают все стороны: спрос на данные услуги по предварительно просчитанной стоимости билета, затратную часть на обслуживание и другое. Это очень длительный и трудоемкий процесс. Вот про это я в статье ни слова не прочитала. ГДЕ?ГДЕ? тыкните меня носом!
    А у нас как всегда все через .о.у.
    Взять деньги из бюджета и по ним отчитаться, большого ума не надо.

 6. Місто дасть 5 млн грн на розробку проектно-кошторисної документації на реконструкцію злітно-посадкової смуги, руліжної доріжки, перону та стоянки літаків як об’єкта 4-5 категорії.

  Ще 1,35 млн грн – на модернізацію зовнішнього освітлення з використанням енергії сонця на території аеропорту.

  Крім цього, цього року за кошти обласного бюджету (орієнтовно 7 млн грн) планується розробити проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт загорожі території аеропорту та аеродрому ПОЛ МИЛЛИОНА ДОЛЛАРОВ НА ДОКУМЕНТАЦИЮ ПРОЕКТА ШОБ ВЫ МРАЗИ ПОДАВИЛИСЬ

  • Проектна документація на аеропорт коштує більше мільйона євро! Для тебе це новина? а аеропорт збудувати коштує 2 млрд гривень. Вінниці в цьому році на аеропорт дають 1 млрд гривень.

 7. Любі друзі, а ніхто з вас не думав, щого саме наш аеропорт занепав, чому він перетворився на те, чим став наразі. Може він за своїми якостями може ослуговувати лише кукурузніків, що використовується за оброблення полів.. чи на ньому після реконструкції Боінги будуть сідати … ні… як не мав він пеерспектив так і не матиме…. проте гроші витратять… відрапортують… вкрадуть.. і забудуть… САЛА УКРАЇНІ,,,

  • Згідна з вашим коментарем. Але у нас все як завжди…. всі радісно плескають у долоні, бо держава “хоча б щось робить”( витрачає кошти безглуздо) Керівники ставлять собі великий плюс за заслуги, яких насправді не існує, бабло деребанять, А аеропорт як був відстійником так і буде. скільки в нього не вкладай грошей, якщо це роблять люди з безмозкої головою та руками з дупи.

 8. Думаю,що аеропорт принесе користь. Будемо літати,заробітчани!

  • Куди ви зібрались літати на заробітки)))))???? літаки на міжнародних рейсів не сядуть на нашу смугу, вона коротка. А наші доробила ніхто в ЄС не пустить)))))

  • Правильно, пусть запускают аэропорт.
   Я буду летать и моя семья, и друзья тоже!!!
   Надоело тратиться на дорогу в Киевские и Львовский …
   время, деньги, силы отбирает путь в чужой город, пока туда только доберёшься… плюс перелёт – уже не до отдыха, прилетаешь , как жёванная бумага…
   а так дома, хопа.. такси вызвал, 15 мин и ты в аэропорту
   и полетели…
   сказка просто…
   даже сраная Винница ( что хлебает водицу после нашего Юж. Буга) и то аэропорт имеет, и летают там не кукурузники, а норм. самолёты

   п.с. жаль, что при восзрождении нашего аэропорта спи@дят кучу бабла, печаль(

 9. аеропорт не потрібен

  • Тому хто літає по декілька разів на місяць, а потім ще добирається потягом до Хм, потрібен

 10. Нащо аеропорт ? у нас ще гуперлуп будується…. це швидше і комфортніше пересуватися ніж літаком… Потер каже.

 11. Я вже це “бачу”. На туалет в центрі міста ледь мільйона вистачило, а тут аеропорт за 6 планують відновити.. Хіба маленьку інфраструктуру для приватних літаків місцевого бомонду, у нас усе для “людей”.!

  • 6 мільйонів для відновлення аеропорту міжнародного класу звичайно мало, та таких мільйонів буде виділятися як з міського б’юджету, так і з «Украероруху» та інших джерел ще багато, а надійний ДИРЕКТОР з добірними відданими справі людьми (я туди скоро приєднаюсь) не дасть їх розікрасти цього разу! «Украерорух» підписав договір з нашим аеропортом що до допомоги з реставрацією, здається до 2022року.
   Так що невдовзі скоро полетимо, не гірше, як з Вінниці.

 12. Чекаю з нетерпінням

 13. читаю коментарі і ще раз переконуюсь, в нас одні патріоти та коренні Хмельничани яким все бляха не так! Щось не подобаєтся – зроби краще або пиз..уй на х..й і не мішай будувати майбутнє!

  • !00% правда, пожимаю міцно твою руку і сам збираюсь долучитись до відновлювальних робіт скоро… !

 14. Нажаль, нічого з того не буде. Як завжди, гроші розтягнуть по своїм кишеням. Відновлення інфраструктури аеропорту, це вам не туалет у центрі міста встановити, або дитячий майданчик з пафосом відкрити. Мені, людині, яка працювала в цій сфері, дуже смішно читати про якісь млн.грн. які начебто вони витратять на… бла – бла-бла. Це сльози для такого масштабного проекту, який вони начебто “розгорнули”. Це вже не перша і навіть не друга спроба нібито відновити авіаперевезень, але “віз і нині там”. І ще для нашої влади – аеропорт “Хмельницький” з 01.10.2013 р припинив свою діяльність і не є об’єктом для обслуговування повітряних суден та пасажирів ( прильоту та відльоту). Так що, ще потрібно відновити всі сертифікати. В такій справі, як авіації, відновлення забору, ще не означає що за забором – аеропорт. Тому варто напевно відмовитися від таких витрат.

  • От і неправда! Сьогодення показує, що мала авіація вже літає, а Боїнги полетять 100% десь вже через 1,5…2 роки!

 15. Кому аеропорт не потрібен, не лізьте в коментарі і мовчки йдіть по своїх безперспективних справах… Не так вже Хмельницький по розвитку відстав від Вінниці, просто там провладні євреї, що там росли і крали багато років не давали тій Вінниці сильно тормозити, вони ж там жили і процвітали, тож і гроші щиро виділяли (бюджет Вінницької обл. майже дорівнював бюджету Київської, депутати злились!) і аеропорту не дали вмерти, бо їм самим час від часу звідти було зручніше літати, ніж з Києва. Подзвоніть зараз директору вінницького аеропорту і скажіть йому, що з зміною влади йому ПОРОХ вже не допоможе, що аеропорт місту не потрібен , хай його закине і закриє, як хмельницький – на 7 років. Здогадуюсь куди він вас тоді пошле і якими словами… А ми йдемо в Європу, де в кожному регіоні, а часом і маленькому містечку є свій аеропорт і не один баран не каже місцевій владі, що він не потрібен і не тратьте на нього гроші, чому? А при СРСР і в Хм.обл. були свої аеродроми скрізь – і в Красилові і в Полонному і т.д. й ніхто не казав що вони не потрібні! Є об’єкт – повинен працювати і заробляти! А кукурузники вже в минулому, хоча саме з них прийдеться зараз починати… А Боїнги вже не раз наш аеропорт приймав, навіть Ющенко на ньому агітувати за себе свого часу з Києва прилітав, а скільки рейсів виконав свого часу Ту-134, чм вже забули що таке було? Отже низько кланяюсь директору хм.аеропорту Валерію Сороці за його зусилля що до відновлення об’єкту і тим 3-4 охоронцям, що приймають в цьому участь. Вже є 1-ші радісні успіхи, при таких людях гроші не розкрадуться, їм би допомогти грошима і людьми, то вже роки через 2 матимемо аеропорт з відновленим міжнародним статусом, не гірший чим в тій Вінниці чи аналогічних містах Европи і цим пишатимемося!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.