Хмельницька область втратила лідерство у формуванні спроможних громад

Хмельницька область з 1 місця опустилася на 5-те у рейтингу областей щодо формування спроможних громад, яке 10 лютого оприлюднив Мінрегіон.

Про це повідомляє сайт “Децентралізація”.

Міністерство пояснило, що відтепер у рейтингу не враховується кількість створених об’єднаних громад в області, а у показниках чисельності населення та площі враховуються дані не лише ОТГ, а й міст обласного значення.

Також на місце регіону у рейтингу впливає кількість районів в області, де не відбуваються процеси об’єднання, а також кількість міст обласного значення, до яких приєдналися сусідні громади. З’явився також параметр покриття території регіону перспективним планом.

«Рейтинг має відображати, як збільшується спроможність регіону до розвитку територій. І на цьому етапі децентралізації не стільки важлива кількість ОТГ, скільки залучення громад до реформи. Зараз активізуються процеси приєднання громад до ОТГ та міст обласного значення. Великі міста стають нарешті центрами розвитку територій. Маємо на цьому робити акцент. Не можемо оминути і показники по районах без ОТГ, бо вони демонструють, наскільки в області вдається долати скептицизм та супротив реформі на районному рівні», – прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.

За новими параметрами, на перше місце в рейтингу повернулася Житомирщина. Друге місце займає Дніпропетровщина, яка минулого місяця займала лише восьме місце. Волинська область залишила п’ятірку лідерів, перемістившись на шосте місце.

Значно знизилася у рейтингу Вінницька область, а аутсайдером залишається Закарпаття, яке усе ще не має перспективного плану формування територій громад області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

  1. Певне вінничачанам більш відомо про наслідки псевдореформи.

  2. Реформа добра. Міста і села отримали купу грошей, шо ж тут погано.

  3. Такі показники вже були, вони не відображають суті, тому що області різні за площею і за кількістю населення. Але ці показники спонукають активніше працювати.

  4. Пора Яцковському звільнятися. Понабирав шмар, а толку нуль

  5. і загороднему пора до пенсіонерка на оддих! наробили вже

  6. Подивіться на роботу Красилівської ОТГ це просто жах. Дороги відсутні , інфраструктура не розвивається, інвестиції не заличаються, один піар островської.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.