У Кам’янці-Подільському готельєри змусили владу зменшити туристичний збір

Депутати Кам’янець-Подільської міськради затвердили ставку туристичного збору для внутрішнього і зовнішнього туриста у розмірі 0,4%.

Як пише місцеве видання “Вдало”, на початку січня на засіданні виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради пропонувалось збільшити розмір туристичного збору. Так, згідно зі змінами в законодавстві, було запропоновано встановити розмір туристичного збору для зовнішнього туриста в розмірі 2% і 1% (для тих, хто селиться в хостелах, садибах і приватних квартирах) і 0,5% – для внутрішніх туристів.

Тоді міський голова Михайло Сімашкевич запевняв, що це – оптимальний варіант для середнього бізнесу, адже фіскальною службою було запропоновано 5%.

Проте після обговорення такого рішення з готельєрам Кам’янця-Подільського, Михайло Євстафійович назвав 0,4% – компромісним рішенням.

“Прогнозована сума, яку отримаємо до міського бюджету внаслідок сплати туристичного збору, становитиме не менше 1,2 млн грн”, – зазначив міський голова.

Раніше директор департаменту гуманітарної політики міської ради Альона Кузема зазначала, що більшість підприємців, які працюють у туристичній галузі, не хочуть розуміти, що лише партнерська діяльність веде до сталого розвитку туризму. Прокидається це усвідомлення лише у період з лютого по квітень, коли туристів у Кам’янці-Подільському значно меншає.

Крім того, з 95-ти закладів, які займаються поселенням туристів у Кам’янці-Подільському, лише 22 платять туристичний збір, який на той момент становив 1% від вартості проживання. Контролювати їх місто не має права, тому й трапляється, що величезний готель сплачує за рік 79 гривень туристичного збору. Виходить, що за рік він заробив лише 7 900 грн. І це при вартості номерів у 500-600 гривень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.