Хмельничани більш ніж у 2,3 рази збільшили заборгованість за газ: найбільше боргують власники приватних елітних будинків

Впродовж минулого року споживачі газу Хмельниччини більш ніж у 2,3 рази збільшили заборгованість за використане блакитне паливо. Відтак, загальний борг подолян, що користуються газом, сягнув понад 660 млн грн, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Найбільше боргують, як правило, власники приватних елітних будинків з допоміжними будівлями, басейнами та теплицями  в містах Хмельницькому, Старокостянтинові та Кам’янці-Подільському.

Тож з початку 2019 року ТОВ “Хмельницькгаз збут” уже розіслав  17 200 письмових повідомлень споживачам-боржникам про припинення газопостачання. В порівняння з лютим 2018 року, ця цифра зросла на 50%. Адже в разі непогашення боргу, відповідно до Правил постачання природного газу, після отримання повідомлення, газопостачальна компанія вимушена буде надати відповідне доручення ПАТ “Хмельницькгаз” на   відключення газу та стягнення боргу в судовому порядку. Зокрема, в січні цього року уже надано 3 323 таких доручення на припинення подачі газу клієнту-боржнику.

Наразі борги у понад 5 тис. грн. мають 11 тис. подолян, більше 10 тис. грн. – 1300 клієнтів. Крім того, майже 200 подолян заборгували колосальні суми: від 20 до 96 тис. грн.

Однак, якщо споживач був відключений за борги, то повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише за стовідсоткового погашення заборгованості та сплатою усіх витрат, пов’язаних з припиненням-відновленням подачі газу.

Крім того, якщо споживач має борги перед надавачем послуг понад 2 місяці, то, відповідно до законодавства, йому відмовлять в отриманні державної допомоги-субсидії.

В свою чергу, заборгованість перед ТОВ “Хмельницькгаз збут” має також і державний бюджет щодо компенсації пільг та субсидій за використані споживачами обсяги газу. Наразі сума боргу складає 284 млн. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Відключити газ цим жирним котами нехай палять дровами.

  2. Ця стаття для чого, щоб пожаліти ХмГаз. Чи щоб сказати що в нас була “ж” а стала повна “Ж”. Напишіть про те що відключили 200 абонентів, а на кошти за повторне підключення зробили щось нормальне. Який зміст писати херню.

  3. Список оприлюдьте

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.