Симчишин: Хмельницький може втратити 12 млн грн через заборону класти кошти на депозити

У 2019 році Хмельницький може недоотримати 12,5 млн грн доходів через заборону розміщувати бюджетні кошти на депозитах.

Таку думку висловив міський голова Олександр Симчишин.

“У міському бюджеті-2019 закладено 12,5 млн грн, які місто мало заробити на оперативному управлінні фінансами, тобто, розміщуючи на депозитах тимчасово вільні бюджетні кошти. Більше того, ця сума вже розподілена під визначені об’єкти. Після рішення уряду можемо не отримати заплановані доходи, що потягне за собою перегляд бюджету. У підсумку без капремонту залишаться три вулиці, або не побудуємо сім спортивних майданчиків. ”, – пояснив мер.

За словами Симчишина, протягом 2016-2018 років Хмельницький заробив на депозитах 51,7 млн грн. У 2019 році за результатами конкурсу місто уклало угоду з державним “Укргазбанком” на розміщення тимчасово вільних коштів під 15%-річних у гривні. Тільки за січень цього року вдалося заробити близько 500 тис. грн на депозиті.

“Математика проста: умовно місто виділило 26 млн грн на закупівлю тролейбусів. Але розрахунок із постачальником відбудеться тоді, коли останній тролейбусів приїде на територію нашого комунального підприємства, де пройде техогляд і тестування. Усе це займає багато часу. Водночас ці тимчасово вільні бюджетні кошти лежать на банківському депозиті і приносять місту додаткові прибутки”, – наголосив міський голова.

Як відомо, Міністерство фінансів заборонило містам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках.

Відповідне рішення уряд прийняв на засіданні 23 січня.

Заборона стосується коштів загального фонду місцевих бюджетів і діє до 31 грудня 2019 року.

“Кошти, що зараховуються до загального фонду місцевих бюджетів, не працюють на мешканців місцевих громад (у вигляді підтримки, заходів, надання більш якісних послуг),натомість накопичуються та відволікаються на тривалий час бюджетного процесу”, – аргументує міністерство мотивацію заборони.

Цей проект постанови позбавляє міста можливості отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів у вигляді відсотків з розміщених депозитів. При цьому є можливість вкладати ці кошти у цінні папери, йдеться у супровідних документах до проекту постанови.

За даними Державної казначейської служби, з початку 2018 року місцеві бюджети розмістили на банківських депозитах 18 млрд грн коштів загального фонду, та майже 8 млрд грн спецфонду. Ставка за депозитами становила 9-10%.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. скажи Картавий чесно: “я і моя “молода” команда втратила джерело набивання своїх кишеней”

 2. Хмельницький більше втрачає від перебування замарашки старосинявського на посаді мера. До логопеда спочатку сходи а потім в крісло мера сідай.

 3. Брехун і ще раз брехун цей картавий …. сволтівська влада примушує господарюючі суб”єктів здійснювати проплати авансом по певних платежах, як то оренда… і на цих грошах має собі навар… а тут урвалося………..

 4. А про инфляцию самчишину ничего не известно- зарплату пусть свою в гривне положит на депозит и после этого советы раздаёт

 5. Отец простит Вам все грехи.

 6. Симчишин каже, що депозитна ставка 15%, тоді як казначейство стверджує, що ставка 9-10%.
  Хто з них бреше? От приміром віддали банку 1 млн. грн. і тільки через рік можна отримати по максимуму за словами мера 150 тис. або 100 тис. по твердженням казначейства. Річна інфляція балансує на рівні 10-15%, тому фактично виграш якщо є, то дрібний до смішного. У бізнесменів це кажуть пасивний дохід, але він є прибутковим, якщо депозит валютний. Гройсман не дурний, що заборонив такі ігри з коштами.

 7. Это говорит об отсутствии ума . Если не могут нормально освоить деньги.

 8. Интересно много работников. Исполкома хранят свои сбережения в гривнах- как думаете

 9. Думаю, потрібно заяву в НАБУ послати …. думаю, що таке використання грошей є неефективне…. САЛА УКРАЇНІ…

 10. Більше сральників не будуть ставити

 11. Воинствующая неграмотность , а за ней алчность.Кто то берёт кредит и имея голову зарабатывае и себе и банку.А недоучка Симчишин впаривает хмельничанам сказки о якобы заработках.Собрал бригаду алкашей недоумков , типа Черниевича и колотит деньги себе на карман.мозгов хватило только на сральню в центре города.Гнать надо эту банду и как можно быстрее

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.