Амбулаторії від Президента. Хто освоює “гроші Януковича” на Хмельниччині

Усе почалося трохи більше за рік до офіційного старту президентських виборів, який запланований на 31 грудня 2018 року. У середині листопада 2017-го Верховна Рада проголосувала за закон про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості. А через місяць Президент Петро Порошенко публічно присвоїв собі лаври.

— Це мій проект — проект, який дав надію сільській медицині… Вже і гроші є, які було конфісковано у Януковича, який їх вкрав у народу України. Це чесно. І ці гроші мають працювати на людей, — заявив гарант, підписавши закон.

На реалізацію президентського закону в 2018 році місцевим бюджетам заклали 5 млрд. грн субвенцій з державної скарбниці. З них 4 млрд грн — збережені на розвиток сільської медицини у 2017 році — так звані гроші Януковича, ще 1 млрд грн — гроші з бюджету на 2018 рік.

У липні цього року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розподілило 1,54 млрд грн між областями на будівництво 512 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, амбулаторій монопрактики та  амбулаторій групової практики. Із великого фінансового пирога Хмельницькій області перепало 164,86 млн грн на будівництво 27 амбулаторій (25 амбулаторій на 1-2 лікаря з житлом для лікаря та 2 амбулаторії на 3-4 лікаря без житла).

До речі, тему будівництва амбулаторій на Хмельниччині, яких по факту ще не було, використав у 100-деному звіті голова облдержадміністрації Вадим Лозовий. На початку вересня він зауважив, що реформування сільської медицини відбувається завдяки великій програмі Президента.

Фото прес-служби Президента

За розіграш державних грошей на тендерах відповідало державне підприємство “Хмельницька обласна служба єдиного замовника”, яке створено у травні 2010 року розпорядженням тодішнього голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи. У діях замовника відчувався певний поспіх, оскільки дві державні закупівлі (будівництво Сокиринецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини і Купинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини) довелося відміняти — забули завантажити на “Прозорро” тендерну документацію.

Також відмінили тендер з будівництва Глібівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Причина — учасники ТОВ “Альп-Пром 1” і ТОВ “Професіонал Плюс” допустили певні порушення. Приміром, обоє підприємств не зуміли надати відповідну довідку стосовно внесення електронної банківської гарантії на суму 25 тис. грн. На повторні торги по цій амбулаторії “збиті” фірми вже не подавалися.

Загалом, обласна служба єдиного замовника обрала 13 фірм-переможців, які до кінця поточного року мають здати амбулаторії. Найбільше підрядів одержало ТОВ “Ізяславтрансбуд” мешканця Острога Рівненської області Юрія Гасюка і хмельничанина Олександра Буханевича. Останній відомий тим, що з липня 2006 року до листопада 2007 року працював головою Хмельницької облдержадміністрації.

Розпочато будівництво Квітневської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Фото станом на 1 листопада 2018 року.

Із цікавого ще можна виокремити таке. За будівництво амбулаторій змагалися хмельницькі ПП ПВКФ “Західно-Українська будівельна компанія” і ТОВ “Технобуд Конструктив”. Попри те, що між собою вони не пересікалися, їх об’єднує одна деталь: власник “Технобуд Конструктиву” Петро Бураненко з травня 2016 року до липня 2017 року працював директром  ПП ПВКФ “Західно-Українська будівельна компанія”.

Згаданий вище “Альп-Пром 1” хоч і виграв тендер на будівництво Судилківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, але в правоохоронних органів залишилися питання до власників фірми Святослава і Ярослава Гаврилюків із села Воронківці Старокостянтинівського району. Так, інші підприємства Гаврилюків — ТОВ “Палєстра” ТОВ “Аль-Пром”, ТОВ “Мегаімекс”, ТОВ “Торней” правоохоронці підозрюють у відмиванні мільйонів гривень на ремонті доріг.

Четверо переможців тендерів ТОВ “Технобуд Конструктив”, ПП “Магістраль Буд Україна”, ПП “Вектор-М”, ТОВ “Хардіфаст” мають розмір статутного капіталу від 1 до 2 тис. грн.

Київська ТОВ “Хардіфаст”, яка виграла два тендера у Полонському районі, вперше брала участь в електронних закупівлях на “Прозорро”. Крім цього, ще двічі допомогла, щоб відбулися торги.

 

Назва об’єкта Сума тендера Переможець Примітки
1. Голосківська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Коцюбинського, 12 Б (Кам`янець-Подільський район) 5,56 млн грн. Мале приватне підприємство “Гермес-С” Засновник та бенефіціар – мешканець Дунаєвецького району Микола Сосула, який також є власником готельного комплексу «Тарас Бульба». 2010 року Сосула балотувався до Кам’янець-Подільської міської ради очолюючи виборчий список УРП «Собор».
2. Війтовецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Слави, 12 (Волочиський район) 5,69 млн грн ТОВ “Поділля Флай-Буд” Заснована хмельничанином Миколою Чуканем і працює з березня 2013 року.
3. Рахнівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Шкільній (Дунаєвецький район) 5,60 млн грн ПП ПВКФ “Західно-Українська будівельна компанія” Зареєстровано у вересні 2006 року. Підприємство контролює двоє хмельничан Олександр Погребняк і Анатолій Мельник.
4. Перегінська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Чорновола (Ярмолинецький район) 4,91 млн грн ТОВ Технобуд

Конструктив

Належить двом хмельничанам Петру та Тетяні Бураненкам. Розмір статутного капіталу підприємства – 1 тис. грн.
5. Судилківська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Героїв Майдану, 71а (Шепетівський район) 5,64 млн грн ТОВ “Альп-Пром 1” Фірма зареєстрована у червні 2017 року Святославом і Ярославом Гаврилюками із села Воронківці Старокостянтинівського району. Інші підприємства Гаврилюків –  ТОВ “Палєстра”,ТОВ “Аль-Пром”, ТОВ “Мегаімекс”, ТОВ “Торней” правоохоронці підозрюють у відмиванні мільйонів гривень.
6. Глібівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Центральній (Новоушицький район) 5,86 млн грн Мале приватне підприємство “Гермес-С” Засновник та бенефіціар – мешканець Дунаєвецького району Микола Сосула, який також є власником готельного комплексу «Тарас Бульба». 2010 року Сосула балотувався до Кам’янець-Подільської міської ради очолюючи виборчий список УРП «Собор».
7. Лісовогринівецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Шкільній, 1 (Хмельницький район) 5,52 млн грн ТОВ Ізяславтрансбуд ТОВ “Ізяславтрансбуд” зареєстровано у 2007 році в Ізяславі. Його засновниками і власниками записані мешканець Острога Рівненської області Юрій Гасюк і хмельничанин Олександр Буханевич. Останній зайшов до цієї фірми у грудні 2016 року.

Олександр Буханевич з липня 2006 року до листопада 2007 року працював головою Хмельницької облдержадміністрації.

8. Розсошанська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Центральній, 28 (Хмельницький район) 4,93 млн грн ТОВ Технобуд

Конструктив

Належить двом хмельничанам Петру та Тетяні Бураненкам. Розмір статутного капіталу підприємства – 1 тис. грн.
9. Балинська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Учительській (Дунаєвецький район) 5,71 млн грн. ПП ПВКФ “Західно-Українська будівельна компанія” Зареєстровано у вересні 2006 року. Підприємство контролює двоє хмельничан Олександр Погребняк і Анатолій Мельник.
10. Корчицька амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Миру, 33 (Шепетівський район) 5,57 млн грн ТОВ Будівельна виробнича компанія Форвард Плюс Володіє мешканець Нетішина Олександр Клімчук, який також контролює острозьке ТОВ «Техфорт» разом зі Світланою Фариною та Оксаною Клімчук. Остання є співзасновницею ТОВ «Центр комплексного проектування УБ ХАЕС».
11. Вільховецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Залізничній (Чемеровецький район) 5,29 млн грн ПП Магістраль Буд Україна Підприємство зі статутним капіталом 1 тис. грн створено у серпні 2015 року у Чернівецькій області. Єдиним директором і власником записаний Максим Зубаль.
12. Шутнівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Подільська (Кам`янець-Подільський район) 5,47 млн грн Мале приватне підприємство “Гермес-С” Засновник та бенефіціар – мешканець Дунаєвецького району Микола Сосула, який також є власником готельного комплексу «Тарас Бульба». 2010 року Сосула балотувався до Кам’янець-Подільської міської ради очолюючи виборчий список УРП «Собор».
13. Вихватнівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Центральній, 3в (Кам`янець-Подільський район) 5,08 млн грн Мале приватне підприємство “Гермес-С” Засновник та бенефіціар – мешканець Дунаєвецького району Микола Сосула, який також є власником готельного комплексу «Тарас Бульба». 2010 року Сосула балотувався до Кам’янець-Подільської міської ради очолюючи виборчий список УРП «Собор».
14. Новокостянтинівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Центральній (Летичівський район) 5,61 млн грн ТОВ Ізяславтрансбуд ТОВ “Ізяславтрансбуд” зареєстровано у 2007 році в Ізяславі. Його засновниками і власниками записані мешканець Острога Рівненської області Юрій Гасюк і хмельничанин Олександр Буханевич. Останній зайшов до цієї фірми у грудні 2016 року.

Олександр Буханевич з липня 2006 року до листопада 2007 року працював головою Хмельницької облдержадміністрації.

15. Котелянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Л. Українки, 1 б (Полонський район) 5,75 млн грн ТОВ Хардіфаст Столична фірма, яка створена у квітні 2016 року. Розмір статутного капіталу підприємства – 2 тис. грн. Єдиним засновником і директором записана киянка Катерина Міцова.
16. Великоберезнянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Жукова, 2б (Полонський район) 5,76 млн грн ТОВ Хардіфаст Столична фірма, яка створена у квітні 2016 року. Розмір статутного капіталу підприємства – 2 тис. грн. Єдиним засновником і директором записана киянка Катерина Міцова.
17. Петрашівська амбулаторія загальна практика сімейної медицини на вул. Перемоги, 106 б (Віньковецький район) 6,21 млн грн ТОВ Ізяславтрансбуд ТОВ “Ізяславтрансбуд” зареєстровано у 2007 році в Ізяславі. Його засновниками і власниками записані мешканець Острога Рівненської області Юрій Гасюк і хмельничанин Олександр Буханевич. Останній зайшов до цієї фірми у грудні 2016 року.

Олександр Буханевич з липня 2006 року до листопада 2007 року працював головою Хмельницької облдержадміністрації.

18. Купинська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. В. Чорновола, 26 (Городоцький район) 5,92 млн грн ПП Городок Унібуд Власником ПП «Городок Унібуд» є Анатолій Ференс із Городка. Він входить до числа співзасновників громадського формування з охорони громпорядку на території Городка «Загін сприяння поліції», зареєстрованого 2016 року. У цій організації Ференса доповнюють кандидат у депутати Городоцької райради від партії «За конкретні справи» Микола Зацерківний і «герегівський» мер Василь Підлісний.
19. Зяньковецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Центральній (Деражнянський район) 6,39 млн грн ПП ПВКФ “Західно-Українська будівельна компанія” Зареєстровано у вересні 2006 року. Підприємство контролює двоє хмельничан Олександр Погребняк і Анатолій Мельник.
20. Сокиринецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Центральній, (Чемеровецький район) 6,29 млн грн ПП Магістраль Буд Україна Підприємство зі статутним капіталом 1 тис. грн створено у серпні 2015 року у Чернівецькій області. Єдиним директором і власником записаний Максим Зубаль.
21. Залузька амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Садовій, 2а, (Білогірський район) 6,18 млн грн ТОВ Будівельна виробнича компанія Форвард Плюс Володіє мешканець Нетішина Олександр Клімчук, який також контролює острозьке ТОВ «Техфорт» разом зі Світланою Фариною та Оксаною Клімчук. Остання є співзасновницею ТОВ «Центр комплексного проектування УБ ХАЕС».
22. Гвардійська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Першотравневій (Хмельницький район) 5,92 млн грн ТОВ Ліга Буд Центр Хмельницьке підприємство, засноване у 2009 році місцевим мешканцем Ігорем Ковальчуком.
23. Чернелівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Центральній 4в (Красилівський район) 6,09 млн грн ТОВ Ліга Буд Центр Хмельницьке підприємство, засноване у 2009 році місцевим мешканцем Ігорем Ковальчуком.
24. Пільноолексинецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Центральній, 30/3 (Городоцький район) 5,95 млн грн ПП Сатанівська орендна пересувна механізована колона №4 Власником та директором фірми є Володимир Багін. Восени 2015-року балотувався до Городоцької районної ради від партії «За конкретні справи», але безуспішно. «За конкретні справи» – політичний проект родини Герег, де подружжя є співголовами разом зі згаданим нардепом БПП Шиньковичем.
25. Пилявська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Жукова (Старосинявський район) 6,21 млн грн (додатковою угодою суму зменшено до 5,70 млн. грн) ТОВ Ізяславтрансбуд ТОВ “Ізяславтрансбуд” зареєстровано у 2007 році в Ізяславі. Його засновниками і власниками записані мешканець Острога Рівненської області Юрій Гасюк і хмельничанин Олександр Буханевич. Останній зайшов до цієї фірми у грудні 2016 року.

Олександр Буханевич з липня 2006 року до листопада 2007 року працював головою Хмельницької облдержадміністрації.

26. Святецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Центральна (Теофіпольсьокий район) 5,80 млн грн (додатковою угодою суму зменшено до 5,30 млн. грн) ПП “Вектор-М” Власник і директор -хмельничанин Віктор Куриляк. Розмір статутного капіталу підприємства – 1 тис. грн.
27. Квітневська амбулаторія загальної практики сімейної медицини на вул. Садова, 8а (Білогірський район) 5,69  млн грн ТОВ Ізяславтрансбуд ТОВ “Ізяславтрансбуд” зареєстровано у 2007 році в Ізяславі. Його засновниками і власниками записані мешканець Острога Рівненської області Юрій Гасюк і хмельничанин Олександр Буханевич. Останній зайшов до цієї фірми у грудні 2016 року.

Олександр Буханевич з липня 2006 року до листопада 2007 року працював головою Хмельницької облдержадміністрації.

Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Один коментар

  1. Гроші хмильничини розкрадає загородний м в

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.