Після півторарічної тяганини обвинувальний акт щодо депутата Бурлика повернули прокурору

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 5 вересня, якою повернуто прокуратурі обвинувальний акт, складеного щодо депутата Хмельницької обласної ради від політичної  партії  Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Віктора Бурлика за  ч. 1 ст. 296 КК України (хуліганство), через невідповідність вимогам КПК.

Депутат Віктор Бурлик кувалдою робиває конструкцію КПП у холі Хмельницької ОДА

Відповідну ухвалу 14 листопада винесла апеляційна інстанція.

Як повідомив “Незалежному громадському порталу” захисник обранця адвокат Роман Гавриленко, прокурор має два варіанта: або привести обвинувальний акт до вимог КПК, або закрити кримінальну справу через відсутність складу злочину.

“Для того, щоб обвинувальний акт відповідав закону, необхідно виключити зі складу потерпілих Хмельницьку облдержадміністрацію, оскільки законодавство забороняє визнавати потерпілими юридичних осіб, матеріальну шкоду яким не заподіяно; прибрати з обвинувачення трактування, що Бурлик порушив регламент обласної ради, не виконав закон про депутатів місцевих рад”, – вважає адвокат.

За словами Гавриленка, вперше справа депутата Бурлика надійшла на розгляд до Хмельницького міськрайонного суду у червні 2017 року. З того часу судам першої та апеляційної інстанцій не вдалося призначити розгляд справи по суті.

Нагадаємо, що 15 березня минулого року депутат Віктор Бурлик пошкодив контрольно-пропускний пункт у приміщенні Хмельницької облради. Зокрема, він наніс молотом 28  ударів по металевому турнікету, повністю його зруйнувавши. Далі ввійшов до приміщення контрольно – пропускного пункту, молотом наніс ще два удари по пульту управління турнікетом.

Потім депутат облради з приміщення  контрольно – пропускного пункту  витягнув робочий стіл військовослужбовців та викинув його в приміщення холу, після цього молотом наніс два удари по скляній  частині конструкції контрольно – пропускного пункту та 15 ударів молотом по каркасу споруди, спричинивши тим самим  матеріальну шкоду на суму 21323 грн. 45 коп.

За наслідками цієї події тодішній т.в.о першого заступника голови ОДА Олег Гуменний написав заяву до поліції.

23 березня сесія Хмельницької облради підтримала узгоджене зверення до начальника обласної поліції, звернувши увагу на перевірку обгрунтованості внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ч.2 ст. 296 ККУ) за фактом вчинення хуліганських дій групою осіб, серед яких був депутат-“свободівець” Віктор Бурлик.

Більше на цю тему читайте публікації “Будка” губернатора: хроніка одного погрому”, “Ще раз про турнікет, або Диявол криється в деталях”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

 1. Прокурори явно слабаки. Факт протизаконня явний, а доказати луценщики не можуть. Просто ганьба Луценку !!!

  • Ця свора собак лише фабрикувати може, їх шефа не цікавить суть, лише показники подавай!

  • Как они могут что-то доказать если учились за бабки или родители всё решали. Это же тупые овцы. А Бурлика с его соколятами надо в АТО отправить и пусть кувалдой махает по черепам Вагнера.

 2. Завдяки цьому свиноподібному прокурору області, і справа розвалилась. Бурлику треба ще зайти в приміщення обласної прокуратури і там турнікет розтрощити ха-ха.

 3. Якось випадково на вулиці зустрівся з цим Бурликом. Тоді побачив “знайоме” (як потім зрозумів – по ЗМІ) обличчя, чогось подумав, що це робочий, який у мене працював, і звернувся до нього. Ну що, видався мені він тоді “дебіл-дебілом, та ще і сцикуном…
  Так часто і багато пишучи / розказуючи про нього по-суті роблять йому та його “друзям” рекламу.

 4. На швидкому зліплена справа, потерпілі без шкоди, порушення законів, які не перебувають в причинному зв’язку з хуліганством…
  Нормальна робота адвоката, заслуговує на відзнаку, все інше – треш!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.