Справу депутата Бурлика вдруге повернули прокуратурі на доопрацювання

Хмельницький міськрайонний суд повернув прокуратурі обвинувальний акт, складеного щодо депутата Хмельницької обласної ради від політичної  партії  Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Віктора Бурлика за  ч. 1 ст. 296 КК України (хуліганство), через невідповідність вимогам КПК.

Фото НГП

Таку ухвалу 5 вересня виніс суддя Олег Антонюк.

На переконання головуючого судді, орган досудового розслідування сформував обвинувачення некоректно та суперечливо. Передовсім це стосується статусу потерпілої сторони, якою є Хмельницька облдержадміністрація. З’ясувалося, що цей орган виставив претензії обвинуваченому депутату за відсутності заподіяння матеріальної шкоди. Безпідставне набуття статусу потерпілого у кримінальному провадженні, на думку суду, ставіть під сумнів легітимність такого потерпілого, а відтак допустимість поданих до суду таким потерпілим доказів, заяв та клопотань.

Також суд закцентував увагу, що в тексті обвинувачення відсутні відомості працівників Хмельницької ОДА, роботі яких завадив Бурлик. З цього приводу суддя Антонюк задався питанням: “Чому обвинувачений завадив роботі саме працівниців Хмельницької ОДА, а не Хмельницької обласної ради чи депутатам?”

Некоректним, з огляду на зазначення про пошкодження, декількох предметів обладнання: турнікету, пульту управління турнікетом, конструкції контрольно-пропускного пункту, каркасу споруди та скла –  в обвинувальному акті зазначено лише суму матеріальної шкоди.

Нагадаємо, що 15 березня минулого року депутат Віктор Бурлик пошкодив контрольно-пропускний пункт у приміщенні Хмельницької облради. Зокрема, він наніс молотом 28  ударів по металевому турнікету, повністю його зруйнувавши. Далі ввійшов до приміщення контрольно – пропускного пункту, молотом наніс ще два удари по пульту управління турнікетом.

Потім депутат облради з приміщення  контрольно – пропускного пункту  витягнув робочий стіл військовослужбовців та викинув його в приміщення холу, після цього молотом наніс два удари по скляній  частині конструкції контрольно – пропускного пункту та 15 ударів молотом по каркасу споруди, спричинивши тим самим  матеріальну шкоду на суму 21323 грн. 45 коп.

За наслідками цієї події тодішній т.в.о першого заступника голови ОДА Олег Гуменний написав заяву до поліції.

23 березня сесія Хмельницької облради підтримала узгоджене зверення до начальника обласної поліції, звернувши увагу на перевірку обгрунтованості внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ч.2 ст. 296 ККУ) за фактом вчинення хуліганських дій групою осіб, серед яких був депутат-“свободівець” Віктор Бурлик.

Більше на цю тему читайте публікації “Будка” губернатора: хроніка одного погрому”, “Ще раз про турнікет, або Диявол криється в деталях”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Снова дурику пиар.

  2. Вася дасть Віті банан

  3. То шо Вiтя зруйнував то видно, а шо вiн збудував?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.