Держінститут за 294 тис. грн розробить ТЕО сміттєсортувальної лінії для Хмельницького

Управління економіки Хмельницької міської ради за результатами тендера уклало угоду з державним підприємством “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства” на розробку техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) будівництва комплексу з переробки твердих побутових відходів (сміттєсортувальної лінії, у процесі діяльності якої передбачається вилучення з побутових відходів сировини або готової продукції).

Загальна вартість робіт становить 294 тис. грн, повідомляється у системі “Прозорро”.

Розробник має надати замовнику опис запропонованих технологій переробки ТПВ, вказуючи граничні параметри та умови, які необхідно виконати для правильного функціонування Комплексу; схеми установки для сортування відходів для кожної альтернативи; концепт-схему заводу для кожного варіанту, вказуючи мінімальні параметри (поверхня, геологічна будова, земельна ділянка), необхідні для його будівництва; попередній план ділянки; опис системи збору та очистки стічних вод та фільтрату; опис вимог до адміністративно-побутових приміщень, включаючи приміщення та обладнання для роботи в офісі, охорони праці, роздягальні, душові; опис типу, розміру та місця розташування доріг, робочих зон, зелених зон та інших ділянок, водопостачання, електропостачання та інших комунікацій; характеристики необхідного технічного обладнання, включаючи рухоме обладнання, разом із основними параметрами для кожного варіанту; перелік необхідного персоналу; очікувані доходи, включаючи тариф на переробку, продаж вторинної сировини та продаж RDF та біомаси.

При розробці ТЕО будівництва Комплексу держінститут повинен також врахувати наявну містобудівну документацію (схему санітарної очистки міста для визначення місця розташування комплексу); обсяг накопичених та річний обсяг розміщення твердих побутових відходів на полігонах міста; морфологічну складову ТПВ; сучасний стан організації роздільного збору ТПВ в місті та його подальше впровадження з урахуванням розміщення Комплексу, технологій переробки ТПВ та їх морфологічного складу.

Роботи над ТЕО мають бути здані до 10 липня 2018 року.

Під час відбору переможця управління економіки відкинуло дві дешевші пропозиції ТОВ “ГРІНЕКС ЕКО” (229 тис. грн) і ТОВ “ГАФСА” (230 тис. грн) через відсутність інформації про аналогічний досвід робіт цих фірм за 2017 рік.

Як писав НГП, хмельницький міський голова Олександр Симчишин обіцяв побудувати сміттєпереробний завод до 2022 року.

РанішеDSC_0056-750x360-750x360-750x360 хмельницька мерія заявила про готовність викупити 5 га під будівнитцтво сміттєпереробного заводу.

Довідка НГП. Хмельницький міський полігон твердих побутових відходів заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту. Це приблизно, як одна 16-поверхівка! Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, на кінець 2014 року становила більше 4,25 млн. тонн. Щодобове поступлення сміття та відходів — 2300 куб. м.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. всі розуміють, що ТЕО це вже конкретний крок, а не балаканина. В Україні ТЕО має тільки Харків

    • От этого крока и до начала функционирования завода как до Марса. Сейчас запомни что я написал. Это ТЕО будет сделано, деньги потрачены, но через год оно не будет актуально, а когда появится инвестор, то ТЕО в любом случае будут делать еще. Знаем мы эти штучки)))

  2. Это просто отмывание бабок, вот и все!!! Они это красиво делают, на то и они свободовцы))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.