Суд зупинив будівельні роботи на Кам’янецькій, 2а, натякаючи на їхній незаконності

Хмельницький окружний адміністративний суд зупинив дію дозволу на виконання будівельних робіт ПМП “Фінмаркет” зі зведення багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими торговельно-офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства на Кам’янецькій, 2а у Хмельницькому, виданого Державною архітектурно-будівельною інспекцією України у липні 2016 року.

Проект будівництва

Проект будівництва

Про це свідчить ухвала суду від 10 серпня.

До суду звернулася Хмельницька міська рада, яка наполягала на зупинці зведення нового об’єкта, оскільки це може призвести до незаконного будівництва на землях територіальної громади міста, що матиме наслідком істотне порушення прав та інтересів позивача, а для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат. Вказувала, що 28 квітня виконком міської ради скасував містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на вулиці Кам’янецька, 2а.

Натомість представник відповідача заперечив проти задоволення клопотання місцевої влади.

Колегія суддів виходила з того, що дозвіл на виконання будівельних робіт ПМП “Фінмаркет” одержало на підставі містобудівних умов та обмеження забудови земельної ділянки, яке видало у січні 2016 року управління архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів міськради. При цьому, цей документ у квітні цього року скасував виконком. За це забудовник подав до суду на міську раду і виграв першу інстанцію.

Окружний адмінсуд визнав, що факт незаконності дозволу на виконання будівельних робіт на Кам’янецькій, 2а потребує дослідження судом у визначеному кодексами адміністративного судочиснства порядку шляхом повного, всебічного та об’єктивного вивчення всіх зібраних доказів.

“Разом з тим, невжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії дозволу на виконання будівельних робіт, на підставі якого ПМП “Фінмаркет”, незважаючи на наявність спору щодо правомірності містобудівних умов та дозволу, продовжує виконання будівельних робіт, може призвести до необхідності докладання позивачем значних зусиль та витрат для відновлення прав територіальної громади міста Хмельницького в особі Хмельницької міської ради, як власника земельної ділянки , у випадку встановлення судом незаконності дозволу та спричинить додаткові труднощі щодо виконання зазначеного рішення”, – вважає суд.

Як писав НГП, на початку травня комунальники разом із членами ВО “Свобода” демонтували будівельний паркан на Кам’янецькій, 2а, який, на їхню думку, встановлений незаконно.

За даними забудовників, на спірній земельній ділянці планується будівництво 25-поверхового житлового комплексу, який буде складатись, як з комерційних приміщень: магазинів, салонів, кафе, ресторанів тощо, так і з 195 одно-, дво-, трикімнатних житлових квартир.

Будинок міститиме дворівневий підземний паркінг та перші два поверхи комерційної площі.

Також, як заявляли інвестори цього проекту, вони пройшли всі необхідні експертизи, після чого й було отримано дозвіл на виконання будівельних робіт.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

 1. Забудовнику буде тяжко “воювати” з владою. Не зрозум1ло у чому порушуються права громади ?

  • а не треба воювати… а потрібно просто поділитися …як все будується зараз у місті…

 2. дурновата споруда

 3. якесь вибіркове бачення міської ради…двох девятиповерхівок по вул.Озерна 14 не бачать ,бо там будує піддувало симчишина та лизунець Кіперман…і нічого,незаконне будівництво продовжується,а як не дали грошей на Камянецькій 2-А,то одразу й поперлись до суду…явне роздвоєння

 4. Интересны два момента:
  1. Почему небоскреб решили строить именно на этом проблемном участке? Разве в городе больше нет мест для строительства выоэсотных зданий?
  2. Почему не строили раньше, до прихода свободовцев?

 5. Мені цікаво було б побачити цю постанову суду. Що таке «зупинення дії дозволу»???? і що з цим робити???? Покажіть в якому нормативному акті зустрічається такий термін??? Згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Дозвіл може бути «АНУЛЬОВАНО», тоді зрозуміло що замовник втрачає право на виконання будівельних робіт. Тому цікаво, як повинно виконуватись це абсурдне рішення суду.

 6. Дадуть грошей і все буде вирішено на користь забудовника. Кажуть,що наша нова міська влада працює по такій схемі : припиняють будівництво,міська влада подає в суд. Виграють перші інстанції, а потім отримують гроші від забудовника і слідуючу інстанцію програють. Для громадян, нібито проводять роботу, але суд програють. І такий собі спектактакль за наші гроші. Саме так сталося з підземним переходом. А насправді , хіба немає других місць для таких проектів ? Для чого забудовувати набережну ? Це повинна бути зона відпочинку хмельничан, а не чиясь приватна власність.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.