Третій блок Хмельницької АЕС планують запустити в 2025 році

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» планує завершити будівництво і ввести в експлуатацію третій енергоблок Хмельницької АЕС у 2025 році із залученням чеського фінансування і чеських технологій.

Про це повідомив генеральний директор відокремленого підрозділу «Енергоатома» – «Хмельницька АЕС» Микола Панащенко під час зустрічі з консультантами та експертами, які задіяні в розробці проекту корпоратизації компанії, пише УНІАН.

«Можливе введення в експлуатацію енергоблока №3 – 2025 рік», – сказав гендиректор.

За його словами, на сьогодні техніко-економічне обґрунтування завершення будівництва третього енергоблока вже пройшло державну експертизу і було скориговане з урахуванням використання реакторної установки виробництва чеської компанії Sкoda.

«Досить серйозну частку фінансових ресурсів нам обіцяє знайти Чеська Республіка. Вони робитимуть устаткування реакторного острова, тобто реакторну установку, за гроші чеських банків … На територію України ці гроші не заходитимуть, а надходитимуть до нас вже у вигляді готового устаткування. Після введення в роботу енергоблока №3 відбуватиметься погашення цих фінансових зобов’язань», – зазначив Панащенко.

Також він додав, що значна частина устаткування для блоків Хмельницької АЕС вироблятиметься на території України.

Турбіна буде вироблена харківським «Турбоатомом»… Ці турбіни для третього і четвертого енергоблоків практично на 70% вже готові. «Турбоатом» за свій рахунок виготовляє дані турбіни і готовий отримати оплату після пуску третього блока», – сказав гендиректор станції.

Як відомо, конкурс з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС був проведений ще в 2008 році. Тоді його переможцем стала російська компанія «Атомстройекспорт». У 2015 році Верховна Рада денонсувала угоду про добудову блоків ХАЕС з російською стороною. Наприкінці листопада 2016 року «Енергоатом» заявив, що розглядає можливість залучення європейського постачальника реакторної установки типу ВВЕР-1000 для завершення будівництва згаданих блоків.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. черевато последствиями…—я думаю !!!

    • ДА НАПЕВНО ТАК. НЕХАЙ БИ БУДУВАЛИ ДЕСЬ В ІНШОМУ МІСЦІ. А ТАК НАМ ЩЕ ЧОРНОБИЛЬ НЕ ЗАБУВСЯ. ЙОГО НАСЛІДКИ ДО ЦИХ ПІР ВІДЧУВАЮТЬСЯ !

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.