В обласному департаменті освіти назвали школи Хмельниччини, які неефективно використовують свої площі

Багато шкіл Хмельницької області, розташованих у гарних великих приміщеннях, заповнені лише на 10-20%.

Така інформація прозвучала на сьогоднішній колегії облдержадміністрації.

Зокрема, це Порохнянський НВК І-ІІ ст. Війтовецької ОТГ (325 місць, навчається 7 дітей) – заповнено на 5%; Великокарабчиївська та Новопорічанська ЗОШ І ст. Городоцького району (по 150 місць) – заповнені, відповідно, на 6 та 7%; Супрунковецький НВК І-ІІ ст. Гуменецької ОТГ (320 місць) – 6%; Авратинська ЗОШ І-ІІІ ст. Волочиської ОТГ (300 місць) – 8%; Жабинецька ЗОШ І-ІІ ст. Чемеровецького району (280 місць) – 9%; Ставичанський НВК І-ІІ ст. Берездівської ОТГ (300 місць) – 13%; Отроківська І-ІІІ ст. (560 місць) і Глибочанська І-ІІ ст. (220 місць) – по 14%, Песецька І-ІІ ст. (320 місць) ЗОШ – 15% Новоушицької ОТГ; Хоняківський НВК І-ІІІ ст. Ганнопільської ОТГ (320 місць) – 16%.

Відтак, спостергіається неефективне ви­користання бюджетних коштів. Вартість утримання одного учня по об­ласті становить 113% від нормативного показ­ника, а у Війтовецькій – 157%, Старосинявській – 145,9%, Наркевицькій – 135%, Чорноострівській – 129% селищних, Китайгородській – 138%, Лісово­гринівецькій – 130% сільських, Полонському районі – 129% від норматив­ного показника.

Довідково. У 2016 році середня кількість учнів на один загальноосвітній навчальний заклад по об­ласті становила 171 особу, завантаженість шкіл – 53%.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 16

 1. Окрім неефективного використання коштів вмалокомплектних школах- низька якість знань учнів. Але цю проблему не усі освідомлюють- це стосується Старосинявського району піарщики від Свободи” Юрій Кравчук, обласний Юрій Смаль взяли за правило “не так” усілякими шляхами перешкоджають нормалізацііі освітніх закладів. У них одне- не знаю, як но не так.

  • в малокомплектних школах- низька якість знань учнів? Та ви подивіться на результати ЗНО.

   • Олег Тягнибок? Тоді все зрозуміло.

    Якість? ЗНО?
    Я нещодавно спитав сусідку, студентку філології, яка 2 роки тому за результатами ЗНО поступила у ВНЗ “на бюджет”. А спитав я наступне – Хто із “стовпів” української класичної літератури у своєму найвідомішому творі писав: “…на Україні…” і в якому його творі саме так було написано?
    Так от, відповіді так і не отримав.
    Також, запитуючи у кількох студентів гуманітаріїв (та і шкільних вчителів істориків), я не отримав відповіді на запитання – В які часи на територіЇ Поділля існувало т.з. “Сарматське князівство”, хто їм “керував” і які наслідки існування цього князівства в історії України взагалі та Поділля зокрема?
    А ви можете відповісти, особливо на останнє питання, не користуючись при цьому Вікіпедією (доречі, там дуже мало інформації)?

 2. Де поділися діти?

 3. Поєднання, жолллтлбьььбблоджз

 4. І всі з ОТГ … децентралізація – лохотрон!

 5. Якщо закриваєте школи то вже скоро прийдеться відкривати нові тюрми.

 6. Малокомплектні школи в селах – відсутність якості знань, недостатній рівень підгтовки. Це є проблема. Свобода використовує кожен крок привселюдного самопіару на саме таких ситуаціях – зачинщики і скандалісти, в Старосинявському районі, люди, які займаються підприємництвом, мають статки, двійошники в школі, “навішують лапшу на вуха” жителям району і використовують такі ситуації в своїїх цілях. Обріхують людей в листівках Свободи, які ніким непідписані… Це уже робота служби Безпеки України та правоохоронних органів, розбиратись з наклепами “свободівців” на місці

 7. Шо ви причепилися до тої “свободівців”? Їх що не знають після скандалів Пасічни та Адамполя? Сесіях районної ради та селищної? Продажні шкури… Вони там, де вигода, га-нюки! А якість знань в школах – питання болить, бо не кожна сільська дитина може здати ЗНО після такої підготовки… Має бути конкуренція і якісне навчання…

 8. Фасоля може закрити все!

 9. а що ви скажете по питанню дитячих садочків!

  • сАДОЧКИ Є – ДЕДІТЕЙ ВЗЯТИ, чЕРЕЗ НЕДОЛУГУ ПОЛІТИКУ КЕРІВНИЦТВА КРАІНИ.рІВЕНЬ ЖИТТЯ ПАДАЄ ГЕОМЕТРИЧНОЮ ПРОГРЕСІЄЮ.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.