Фіскали через суд стягують податок на елітні автівки у сім’ї екс-губернатора Ядухи

Державна податкова інспекція у Хмельницькому виграла два суди зі стягнення податкового боргу за транспортним податком у сім’ї колишнього голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи.

Про це зазначено в ухвалах Хмельницького окружного адміністративного суду.

За даними Єдиного державного реєстру МВС України, у власності дружини колишнього високопосадовця Наталії Ядухи є Mercedes-Benz G500, 2013 року випуску з об’ємом двигуна 5461 куб. см.

ЯНМ

За сином Ядухи Олександром закріплений Mercedes-Benz S350, 2014 року випуску з об’ємом двигуна 2987 куб. см.

ЯОВ

Кожен із них заборгував державі по 25 тис. грн транспортного податку. Відповідні повідовлення з податкової члени сім’ї Ядухи одержали ще у червні 2016 року. Однак до цього часу його не сплатили, а тому фіскали заявили судові позови.

Як відомо, з 1 січня 2017 року вступили в дію поправки до Податкового кодексу України, згідно з яким і вводяться ці чотири транспортні податки. Робиться це відповідно до Закону України №1797-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні”.

Згідно з нововведеннями, власники автомобілів з об’ємом бензинового або дизельного двигуна понад 3 тисяч куб. см віком до 5 років змушені будуть сплачувати річний податок в розмірі 25 тисяч гривень. Згідно початкового проекту закону, в розряд оподатковуваних потрапляли автомобілі з об’ємом дизельного двигуна від 2,5 тисячі куб. см, але в зв’язку з суспільним резонансом об’єм двигуна, який підпадає під податок, був збільшений.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. ядуха скупой это понятно..это что самое громкое дело фискалов??? 25 тысяч !!! 2 суда!!!!…резонанс))

  2. Пісня “Ядуха”- хіт 2013р.так саме як”Епіцентр”. Герега не сплатив за гелікоптер,а з Ядухи здоіли.

  3. Для обдарованих!!!!! – У поточному році змінюється розрахункова середня ринкова вартість авто для такого оподаткування. Так, якщо в 2016 році це було 750 мінімальних зарплат (МЗП), то в нинішньому році цей поріг знизили вдвічі – до 375 “мінімалок”. Відповідно, на 1 січня (для розрахунку бази оподаткування береться саме ця дата) МЗП в 2016 році становила 1378 грн і платити податок зобов’язані були ті, чиє авто було дорожче 1,0335 млн грн. У 2017-му при збільшенні МЗП до 3200 грн порогова сума зросла до 1,2 млн грн. Тобто, щасливчикам, чиї авто стоять, наприклад, 1,1 млн грн, і які платили податок в минулому році, в цьому ділитися з державою вже не доведеться. Ось де собака порилась!!! Для тих хто думає що багаті заплатять!!! А от і х……

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.