Активісти проінспектували, як триває реконструкція меджибізької фортеці

На протиаварійні роботи замку Сенявських у Меджибожі, який є пам’яткою фортифікаційної архітектури XVI століття і занесений до Державного реєстру національного культурного надбання України, було витрачено 7,8 млн. грн. Кошти виділялися протягом 2015-2016 років з обласного бюджету, пише моніторинговий портал DoZorro.

У 2017 році оголосили закупівлю на 66 млн. гривень. Виконавець до 2020 року зобов’язується виконати реставрацію палацу відповідно до проектної документації. На ці роботи претендували дві компанії: ТОВ “Уютний дом” з пропозицією у 63 млн, та підприємство “Стандарт інвест” з пропозицією 66, 245 млн гривень. Тендер виграв ТОВ “Уютний дом”, з економією для бюджету 3 млн гривень або 4% вартості закупівлі.

“Кошти на реставрацію дає область зі свого бюджету, також будемо просити кошти у фонду економічного розвитку. Поки що, область виділила на ремонти 2 млн гривень, але сподіваюся, щокварталу, при уточненні бюджету сума збільшуватиметься. Депутати у замку проводили депутатські дні, дивилися на виконання протиаварійних робіт та стан замку” – розповів директор музею-замку Олег Погорілець.

Проектну документацію на реставрацію розробили, протиаварійні роботи виконали, тепер залишається зробити саму реставрацію замку. Для цього у 2017 році виділили ті 2 млн. гривень, про які говорив директор.

“Підійшовши до замку, я не побачив ззовні ніяких активних робіт. Хоча де-не-де вікна позакладали цеглою. А як зайшов за браму – зразу побач наслідки закупівлі. Відповідно до документації, у замку мали виконати протиаварійні та підготовчі роботи – встановили залізний каркас, який тримає стіну під час ремонту, перекрили дах, щоб не допустити подальшого руйнування стін під дією опадів. Частину цегли замінили на новішу, добудували стіни, щоб вони не посипалися. В самому замку видно робітників, також тут були якісь студенти,які приїхали на практику. Працювала бетономішалка, робота біля стіни йшла. У порівнянні з літом 2016 року, коли я тут був – дійсно певні роботи виконалися. Наприклад більшу сторону стіни укріпили, зробили опори у середині. Звісно, по місцях де йде реставрація поки що ходити не можна, але ж не вказано кому саме?)” – пише Олександр Рудоманов.

1

2

3

 

“Зривів строків виконання робіт немає, і йде постійна консультація між виконавцем і нами, адже реставрація – це науковий процес, що потребує постійного спільного рішення і нагляду. Станом на зараз, ми виконали усі протиаварійні та підготовчі роботи і вже починаємо реставрувати замок з нульової позначки”, – додав директор пам’ятки.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Назвіть призвіща “активістів”. А так виходить, що любе зашмаркане, робить що йому прийшло з “верху” у хвору голову. ОсоПливо це чергова партія “справедливості” “сволота” , “матьківщина”

  2. Олежка відбрехався

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.