Працівники прокуратури Хмельницької області здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 Кримінального кодексу України (зайняття гральним бізнесом).
Як повідомляє прес-служба обласної прокуратури, 13 липня на Хмельниччині викрито 4 підпільних гральних заклади – два – у Старокостянтинові та по одному – в містах Хмельницькому та Дунаївці. Гральні заклади були замасковані під вивісками лотереї «Спортлото».
У ході проведення працівниками ГУНП в Хмельницькій області санкціонованих судом обшуків виявлено 50 одиниць комп’ютерної техніки із встановленим програмним забезпеченням для комп’ютерних ігор та грошові кошти на суму 17 тис. грн. Усі предмети і кошти, які використовувались у злочинній діяльності, вилучено.
Наразі проводяться першочергові, невідкладні слідчі дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів, а також вживаються заходи до встановлення всіх осіб, причетних до вчинення вказаного злочину.
За даними сайту “Наші гроші”, на початку цього року одна з найбільших в країні мережа незаконних гральних клубів «В мережі» змінила вивіску на «Спортлото» і перетворилася на розповсюджувача державної лотереї за ліцензією «Української національної лотереї».
Гральні заклади, які раніше працювали під вивіскою «В мережі», тісно пов’язані з людьми з оточення Сергія Чеботаря, який після Майдану став заступником міністра МВС Арсена Авакова. Ребрендинг практично перетворив мережу гральних автоматів на легальний бізнес – тепер гравець офіційно купляє лотерею, хота як і раніше намагається виграти на гральному автоматі-ком’ютері.
Загалом в Україні є чотири компанії-оператори державних лотерей «Українські національні лотереї» (УНЛ), «М.С.Л.», «Патріот» та «Ощадбанк». Ці оператори ліцензовані державою на виготовлення та розповсюдження лотерей (на цьому державність закінчується). І саме державний «Ощадбанк» попри наявність ліцензії – лотереями не займався.