Став відомий перелік доріг Хмельниччини, які фінансуватимуться за рахунок “митних” коштів

Станом на 10 липня на рахунок Служби автомобільних доріг Хмельницької ообласті надійшло “митних” коштів на суму 55,5 млн. грн (план – 269 млн. грн), які спрямуються на ремонт доріг.

Про це повідомило відомство у відповіді на запит.

Згідно з розрахунками, найбільше коштів потребують дороги Н-03 Житомир-Чернівці (95,9 млн. грн), Р-05 Городище-Рівне-Старокостянтинів (89,6 млн. грн), Р-50 Ярмолинці-Сатанів (23,3 млн. грн).

1

2

У Службі автодору констатували: мережа автодоріг Хмельниччини побудована в 70-80-ті роки минулого століття і була розрахована, в основному, на навантаження 6 тон на вісь (автомобілі ГАЗ, ЗІЛ, МАЗ). Тоді для масового будівництва доріг використовували некондиційні матеріали, відходи промисловості, кам’яновугільні дьогті та смоли. За тридцять років майже в десять разів зросла інтенсивність руху автомобілів, вдвічі збільшилися осьові навантаження до 11,5 тон.

За нормативами на Хмельниччині необхідно щорічно ремонтувати майже 2,9 тис. км автодоріг, з них капітальним ремонтом близько 900 км доріг, поточним середнім ремонтом – понад 2 тис. км доріг.

Натомість більшість автодоріг краю не ремонтувалось 30-40 років.

Нагадаємо, що цього року у Хмельницькій області діє пілотний проект, який передбачає у разі перевиконання плану митних надходжень половина цієї суми спрямовується на ремонт доріг.

Довідково. На Хмельниччині пролягає 7179,2 км автомобільних доріг загального користування, з яких державного значення 2080,2 км (29% від загальної протяжності доріг) та місцевого значення 5099 км, які знаходяться в державній власності і відносяться до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. И к чему тут стенания о плохом строительстве в прошлом? Вы у себя в квартире 30-40 лет не подметайте просто, и посмотрите на результат.

  2. Солод ,,Оболонь,, з Чемерівців вивозиться через митницю за кордон, по ,,стежках,, Загородного.Про ймовірність дороги і мови не йде.Депутатишко…блоку Партіі регіонів Блоку петі порошенка.Хер обрізаний.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.