Пропозиції та зауваження ЖАРу до проекту «Схеми комплексного озеленення території міста Хмельницького» та до пояснювальної записки

0

 

Громадська організація «Жіночий антикорупційний рух» звертається до Вас із проханням врахувати пропозиції та зауваження до пояснювальної записки проекту «Схеми комплексного озеленення території міста Хмельницького», а саме:

1 Пояснювальна записка до проекту «Схеми комплексного озеленення території міста Хмельницького» розроблена без врахування стандартів оформлення документації. Відсутність наскрізної нумерації підпунктів у тексті ускладнюватиме використання цієї документації на практиці.

2 У текстовій частині частково відсутні назви таблиць. Також частково відсутня й прив’язка розміщених таблиць до самого тексту пояснювальної записки (наприклад у форматі – текст (таблиця 2.5) текст).

3 Для наочності наведених розрахункових показників доречним було б використання не лише таблиць, а й діаграм. Однак розробники даний вид візуалізації не використовували.

4 У тексті присутнє дублювання інформації та не коректне віднесення певної інформації до одного розділу, тоді як ця інформація була б більше доречною за суттю для розміщення в іншому.

Наприклад, доречним було розпочати з визначення видів зелених насаджень, а вже потім давати опис стану цих видів у м. Хмельницькому, а не навпаки – опис у ІІ розділі, а класифікація та визначення у ІІІ розділі.

Недоречним є також розміщення часткових рекомендацій у ІІ розділі, тоді як для цього призначений IV розділ та наступні.

Таблиця «Існуюча група насаджень загального користування, що знаходяться на балансі» у ІІІ розділі (с. 37) дублює таблицю ІІ розділу (с. 11).

5 При наведені вихідних показників (відсотків, га) важливо вказувати документацію, з якої вони отримані (наприклад, ступінь озеленення міста 70 % – відповідно до чого?). В Додатках варто ці документи відобразити.

6 Не доречним є виділення у окремий І розділ лише словника основних термінів. Інформація такого змісту може подаватись разом із класифікацією видів зелених насаджень та описом теперішнього стану міста.

7 У таблиці на с. 39 відсутнє розташування нових об’єктів, хоча на графічній частині схеми озеленення вони позначені.

8 Не зрозуміле походження цифри «257,33 га» (с. 39). Потрібно уточнити, що за показник.

9 Нових об’єктів 29 чи 31? Їх площа 272,11 га чи 272, 41 га? Потрібно зазначити коректні показники.

10 Пункт 2 ІІІ розділу потрібно виділити усі вхідні показники площ видів насаджень обмеженого користування чи зняти взагалі такі виділення. Аналогічно у пункті 3 цього ж розділу.

11 Текст абз. 6 п. 4 ІІІ розділу логічним було б подати у вигляді узагальненої таблиці із деталізацією відповідно за видами зелених насаджень на тепер, в проекті та узагальнені показники.

12 Доречно доопрацювати показники озеленення в розрізі районів міста, що може надати можливість диференціювати необхідність проектування потреби зелених насаджень відповідно до кількості населення цих районів (якщо звичайно є такий показник).

13 Таблиці на с. 54-55 дублюють таблиці на с. 39-40. Забрати для оптимізації розмірів записки, оскільки дублювання інформації навантажує документ.

14 Потрібно винести у додатки: асортимент і норми висіву основних газонових трав; рекомендований асортимент квітково-декоративних рослин; асортимент декоративних дерев та кущів тощо.

15 Елементи системи зелених насаджень та їх визначення потрібно винести у І розділ (інформація на с. 126).

16 Перспектива намірів формування системи зелених насаджень має бути подана перед деталізацією проектних описів розробників (перерахована законодавча база). Логічним є розміщення у І розділі (с. 126).

 

Пропозиції та зауваження до проекту схеми озеленення:

1 Збереження цільового призначення усіх значних земельних ділянок – зони зелених насаджень (рекреаційних зони). Для цього варто профільним управлінням зробити презентацію у такій формі: земельна ділянка відповідно до діючого Генерального плану, зазначення інформації про збереження чи зміну цільового призначення, якщо є зміна – вказана деталізована підстава. На сьогодні управлінням не пророблено цієї роботи для полегшення розуміння хмельничанами запропонованих змін у зв’язку із майбутнім прийняттям Схеми. Оприлюднити цю інформацію для публічного ознайомлення на сайті міської ради.

2 Збільшити зону зелених насаджень проектного парку Кудрянка за рахунок земель садибної житлової забудова (розмірі відповідно діючого Генплану).

3 Позначити існуючий березовий гай на вул. Шептицького.

4 Від вул.Свободи до вул. Старокостянтинівське шосе уся територія від р.Південний Буг до проїжджої частини вул. Прибузької (без виключень) має бути позначена як землі зелених насаджень загального користування (стосується і земельних ділянок із кадастровими номерами:

6810100000:01:002:0002,

6810100000:01:002:0004

6810100000:01:002:0001).

5 На вул. Гарнізонній (навпроти поліклініки №3) позначити існуючий сквер.

6 Біля озера (мікрорайон Озерна) земельну ділянку з кадастровим номером 6810100000:17:003:0014 потрібно позначити як землі зелених насаджень загального користування.

7 Позначити межі міста в районі Дендропарку.

8 Вул. Свободи, де зараз відбувається будівництво багатоповерхівки, потрібно позначити земельні ділянки із кадастровими номерами 6810100000:03:008:0022, 6810100000:03:008:0010 та 6810100000:03:008:0013 як землі зелених насаджень загального користування. Зараз на розі вул. Свободи та Зарічанської рожевим кольором позначена територія існуючого відводу під житлово-громадське будівництво. Необхідно виправити – насправді є відвід під влаштування двох футбольних полів.

9 Земельні ділянки по вул. Зарічанській із кадастровими номерами: 6810100000:03:004:0146, 6810100000:03:004:0143, 6810100000:03:004:0144 – зона зелених насаджень (зоні рекреаційного призначення відповідно до діючого Генплану).

10 Визначити зону зелених насаджень загального користування у мікрорайоні Заріччя, де планується багатоквартирна житлова та громадська забудова.

11 Взамін проектного парку під №23 передбачити 3-и парки або сквери, при цьому окремо має залишитись прибережна захисна смуга.

12 Необхідно на Схемі позначити існуючу лісосмугу вздовж вул. Молодіжної (за стоянками автотранспорту).

13 Позначити на Схемі ділянку по вул. Залізняка, 1 як прибережну захисну смугу або зону зелених насаджень загального користування.

14 На Схемі фактично відсутні існуючі по всьому місту зони міських садів або садів житлових районів, міжквартальних або при групі житлових будинків. Необхідно усі позначити на Схемі.

15 Сквер в мікрорайоні Озерна по вул. Панаса Мирного між зупинкою громадського транспорту «Озерна (кінцева)» та будинком №35 по вул.Панаса Мирного орієнтовною площею 0,2 га (у випадку його відсутності у схемі).

16 Врахувати пропозиції мешканців Південно-Західного мікрорайону, а саме: земельну ділянку по вул. Тернопільській, 34/1 В, яка межує з прибудинковою територією будинку по вул. Тернопільській, 34/1; ділянку, на якій розташований безіменний струмок між стадіоном ліцею № 18 та земельною ділянкою по вул. Тернопільській, 34/1 В; земельну ділянку по вул. Тернопільській, 34 А позначити як землі зелених насаджень загального користування.

17 Врахувати пропозицій мешканців Заготзерно (мікрорайон Ракове) відповідно до поданих додатків – земельні ділянки не сформовані: зона 5 квартал 001; зона 5 квартал 003 – позначити як землі зелених насаджень загального користування для майбутнього облаштування скверів.

img21

Прохання письмово повідомити про результати розгляду зауважень та пропозицій, що подані ЖАРом, із вказанням чи враховано, частково враховано чи не враховано пункти та причину.

Результати та звіт за результатами громадських слухань оприлюднити публічно на сайті міської ради у розділі «Генеральний план» для ознайомлення хмельничан.

Після врахування отриманих пропозицій, доопрацювання розробником проекту рекомендуємо міській раді провести експертне обговорення остаточного варіанту, а вже потім виносити готовий та узгоджений із громадськістю проект у сесійну залу.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Альона Береза

Альона Береза

Громадська діячка, регіональна представниця ІМІ у Хмельницькій області, голова ГО "ЖАР"

Один коментар

  1. Спасибо уже за то, что “забанили” некоторые предыдущие “публикации”

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.