“Грошей немає, але ви тримайтеся” – Мінфін обіцяє виділити хмельницьким комунальникам гроші за надані субсидії (Доповнено)

Міністерство фінансів України констатувало наявність заборогованості перед комунальними підприємствами Хмельницького за відшкодування витрат за надані пільги та субсидії населенню на оплату житлово-комунальних послуг.

Таку відповідь надав Міністр фінансів Олександр Данилюк за запит депутата-мажоритарника Сергія Мельника.

За його даними, на 1 травня цього року в органах казначейства були зареєстровані фінансові зобов’язання з надання пільг та субсидій нааселенню на оплату компослуг на суму 72 млрд. грн, що на 50% більше річного обсягу, з них 3,2 млрд. грн (майже 40% понад річний план) – по Хмельницькій області.

“Проте на сьогодні з огляду на динаміку нарахувань пільг та житлових субсидій населенню відсутні можливості для здійснення, відповідно до частини 6 статті 102 Бюджетного кодексу, перерозподілу обсягів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту між їх видами та між місцевими бюджетами, виходячи з фактично нарахованих обсягів відповідних пільг, субсидій і допомоги населенню в межах загального обсягу таких субвенцій”, – сказано в офіційному листі Міністерства фінансів.

Данилюк пообіцяв повернутися до цієї проблеми після внесення змін до держбюджету на 2017 рік.

мінфін

мінфін2

Нагадаємо, що 19 травня з трибуни Верховної Ради був оголошений депутатський запит Сергія Мельника (187 виборчий округ) до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. У ньому нардеп вказав на критичну ситуацію з відшкодуванням витрат комунальним підприємствам Хмельницького – на 11 травня кредиторська заборгованість, яка виникла за березень-квітень, становила 168 млн. грн.

“Вказана заборгованість виникла через недостатнє надходження планових коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам готівкою та не проведеним фінаснуванням, згідно з механізмом, передбаченим постановою Кабміну від 11 січня 2005 року №20 “Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій”, – наголосив політик.

Після цієї публікації до редакції НГП звернулася прес-служба народного депутата Сергія Мельника і надала останні відомості щодо фінансування заборгованості бюджету перед надавачами послуг Хмельниччини. На 19 червня за зведеною інформацію Державного казначейства України, по розрахунках за природний газ, теплопостачання та електроенергію надійшло спільних протокольних рішень на загальну суму 2,8 млрд. грн. Відповідно, дефіцит бюджету становив 555,3 млн.грн. Згідно із законопроектом «Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік», передбачено збільшення обсягу фінансування на зазначені цілі на суму 345,2 млн.грн. З урахуванням цього збільшення дефіцит становив 210,1 млн.грн.

“У зв’язку з цим, на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, яке відбулось 12 липня, народним депутатом України Сергієм Мельником була внесена пропозиція щодо додаткового збільшення обсягу субвенції обласному бюджету Хмельницької області на суму 220 млн. грн. Рішенням Комітету враховано збільшення на суму 130 млн. грн. Таким чином, Хмельницька область отримує 475,2 млн. грн. субвенції з державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот”, – сказано у повідомленні обранця.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Ось тепер заживемо! А хто не платив ніколи за комунальні так і не платить. А не пишу про бідних або алкоголіків, це якраз клас олігархи звичайні.

  2. Гоцман занят разводом МВФ на пенсионную реформу. Ему не до субсидий. Отключат воду как в столице и плещитесь в тазиках.

  3. помийти мені сраку.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.