На Хмельниччині руйнується палац ХІХ століття

У селі Жищинці Городоцького району руйнується палац ХІХ століття, який збудований у стилі подільського барокко.

Про це пише у блозі “Лівого берегу” журналіст Олександр Рудоманов.

5952356c7e0e6

595235f72b066

595235cf6221f

Він зазначив, що останнім власником маєтку був поміщик Іван Свідерський, чиї нащадки володіли селом до початку ХХ ст. За “совєтів” пам’ятка архітектури використовувався для будинку культури, потім став школою. У 2001 році в селі збудували нову школу, тому історична споруда залишилася без функцій і потроху руйнується.

“Вхід до палацу забито дерев’яними дошками, але як я помітив, це не заважає місцевим жителям весело проводити час, про що свідчить купа сміття. Цікаво, це ж місцеві жителі повидирали проводку зі стелі та розбирають на цеглу. Чи ні?” – цікавиться журналіст.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

  1. Не бережуть хмельничани свою архітектурну спадщину.

  2. Ференц дай грошей!

  3. Всі питання до Гереги, це його округ.

    • Бгггг. Ви вважаєте що Герега і його гойський лохторат перейматимуться станом пам’яток архітектури?

  4. Орден ,,За заслуги 2 ступені,, за особистий внесок в розбудову Украіни,із слів президента, отримав депутат Герега.Як на мене ,, За вбивство Небесноі Сотні ,,Ця сволота голосувала за закон від 16 січня 2014 року.\\можна переглянути поіменне голосування,там є імя цієі наволочі і не тільки його,там імена багатьох вбивць, які кришує,,президентишко,, – жид.

  5. Та в нас таких палаців в обоасті до х..я

  6. Жищинці входять до тер.громади яка має голову. Директор Хмельницького офісу т. званоі децентралізаціі i шахрай з досвідом Яцківський \\вивчивши на память декілька цитат і слів,на кшталт,,спроможність,бюджет,послуги,громада,,\\наполегливо стверджує що т.звана городоцька громада має як ніколи великий бюджет.Ну і плюс Герега обіцяв конкретні справи.То ж вперед до роботи, а не плакати і сідати на шию комусь.В області є ще аналогічні обьєкти,які потрібно зберегти для нащадків.

  7. В цій будові можна було б відкрити музей народних ремесел та побуту. Зібрати артефакти з усієї країни для музею, зробити промо, заохочувати гідів і турфірми возити сюди туристів. Потік туристів зміг би збільшити виторги у місцевих власників крамниць, відкрили б ресторацію, цукерню, кав’ярню, сироварню, винний льох, сувенірну лавку, якусь народну розважалку, вертеп, фотомайстерню. Всім би роботи вистачило б і мали б з того гроші. І не треба було б того Гереги з його подачками.

  8. Все буде зроблено до 19 року! Заяць казала,що дасть грошей,а якщо ще й Герега! Все поновимо,заживемо! Це найкраща громада. Яцковский буде зам.замку!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.