У Старосинявському районі райрада і голова РДА заважають працювати інвесторам і громаді?

На території Старосинявської об’єднаної територіальної громади інвестор будує завод з переробки сої вартістю 1,5 млрд. грн. Плановий пуск в експлуатацію заводу – через 2 місяці, але саме будівництво заводу під загрозою зупинення.

Як повідомляє сайт “Децентралізація влади”, причина полягає у тому, що  Старосинявська районна рада не затвердила нормативну вартість оцінки земельної ділянки, на якій завод планує користуватися водою для технологій виробництва.

На думку заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Валерія Олійника, усе замикається на особистих амбіціях деяких керівників району.

“Межі Старосинявськох громади повністю співпадають з межами Старосинявського району. Районна рада не має коштів на утримання свого апарату, адміністрація не хоче віддавати тих повноважень, які повинна виконувати рада об’єднаної громади, тобто розпорядчі функції. Там треба провести відповідну роботу. Це вже другий рік тягнеться. Днями на колегії ми піднімали це питання. Особисто я розмовляв головою райдержадміністрації і звернув його увагу на необхідності чітко виконувати свої обов’язки. Очевидно, що він заважає громаді працювати”, – зазначив високопосадовець.

Голова Старосинявської районної державної адміністрації Ігор Русий відкинув всі звинувачення. Каже, що від нього, як від голови РДА, нічого не залежить. А прийняття чи не прийняття того чи іншого рішення – справа депутатів районної ради.

“Дуже багато різних легенд, якими обростає будівництво цього заводу і відвертої брехні. І представникам заводу, і керівникам фракцій треба працювати над цим питанням (…) Є селищна рада, яка в першу чергу повинна опікуватися цим питанням, є виконуючий обов’язки старости, є договір, в якому передбачено надходження 1% від загальної суми будівництва в бюджет селищної ради. Не треба звинувачувати РДА, треба фахово працювати”, – вважає керівник району.

Абсурдною назвав ситуацію, що склалася, керівник Центру розвитку місцевого самоврядування у Хмельницькій області Сергій Яцковський.

«Реформуючи місцеве самоврядування, держава створила умови для розвитку територій, для нарощування їх спроможності створювати в тому числі робочі місця, щоб люди мали змогу працювати і влаштовувати своє життя. Хто коли собі міг уявити, що в село прийде крупний інвестор з проектом на більше як 200 робочих місць? А сьогодні це реальність. Але реальність також в тому, що хтось веде свою гру. Вважаю, що неприйняття формального, але такого важливого рішення для Старосинявської громади, має стати «лебединою піснею» такої районної ради», – сказав експерт.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 62

 1. валентину коли приїхав єврей власник атк і сказав хлопці як ви побудували завод так близько біля людей

 2. не голосують за затвердження бо люди не понімают шо буде з водою якої не хватає

 3. в голови отг нараховано за 2016 рік 178 тисяч в місяць пошті 15 , а франчук сам ні х…… не рішит протів заводу багато людей які пишут кругом

  • Голова ще отримує кошти за здачу в оренду землі, порахуй – а тоді захизщай Франчука два рази судимого і того, що купив машини і квартиру за розікрадений Цукрозавод… Розумака тожа!

  • Ти, Пузир Вонючий, за собою подивися зі сторони!

 4. рішалово в раді коля торгівля порадошний нічо ніколи не крав

  • Знаєш, друже Кравчук, а чи не пора нам цю параною кінчати?! Ти ж 10.07 після так званого “круглого столу”, коли всі розійшлися, з Франчуком Полюбовно обговорювали та шкірили зуби. Ганьба!!

 5. Картину виклали наяву всі, хто “за”, хто “проти”! Ситуацію описали, як є… А я скажу, що “свободівська” брудна політика веде Стару Синяву в нікуди: барабанили в 2008-му під РДА за підвищення цін на молоко – ну і що джобилися, цілий ноль, казали за промисловість – ноль! Вчителів хочуть лишити, а платити їм чим, коли не підтримують промисловість і блокують трибуну райради??? Піарщики і позорники! !
  Ще жоден політик не дбав про народ, тільки боровся за захоплення влади! Собода- наглядний приклад!

 6. Як правник скажу, за такими як Смаль і Кравчук “СВОБОДІВСЬКІ” тюрма плаче… Франчуку з ними попуті!

 7. І знову, в черговий раз, гопнулися! Свобода на сесію прийшла — безлад принесла. Депутати обласної ради (4 особи) заблокували трибуну і головуючого, не дали можливості провести позачергову сесію, Наслідки бездарів В.Франчука та А.Мішчишина. Отака районна рада з її керівником — розігнати паразитів!

 8. Візьміть до уваги кількість майбутньоі площі під сою, яка виснажить все і вся,4 – 5 сверловини глибиною 400 метрів, плюс потеби заводу посуточно.При забору води з глибини 400 м.поверхневі води підуть до низу. Що буде з людьми і тваринитством,коли навкруги поверхневих вод не буде.Прокладати воду по трубам, ставити лічильники і оплачувати по рахункам щомісячно.Жодна політична партія це робити не буде.І в техничній документаціі будівнитства заводу ці ризики не заложені.Заручники – жителі району.

  • Якщо ти такий націоналіст, то чому не називаєш свого прізвища?
   Звідки ти взяв глибину 400 метрів? Граматяй взявся мені. Ви вже так мені понаговарювали і я купився на таку брехню! Як виявилось, це чисто технологічне підприиємство. СЛАВА УКРАЇНІ !!!

  • Заручники – люди та інвестор, свобода займається політиканством, от вся каша…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.