На Хмельниччині понад 80% випускників ВНЗ звертаються до служби зайнятості

Молодь, в тому числі випускники навчальних закладів, формує особливий спектр ринку праці, який значно відрізняється від інших складових ринку. З одного боку, молодий вік сприяє високій мобільності, відкритості, готовності до змін та пошуку роботи, а з іншого – молоді не вистачає відповідного досвіду, щоб конкурувати на ринку праці.

Так, в основному до служби зайнятості звертаються випускники вищих навчальних закладів (84%), серед них найбільше економістів, менеджерів, юристів.

Про це повідомляє Хмельницький обласний центр зайнятості.

Ці професії затребувані на ринку праці області, але роботодавці висувають вимоги до наявності досвіду роботи. Зараз навантаження на одну вакансію бухгалтера в середньому по області становить 9 осіб (середня заробітна плата по вакансіях складає 5000 грн.), менеджера – 7 осіб (4000 грн.), економіста – 24 особи (5500 грн.), юриста – 7 осіб (4000 грн.).

Серед випускників професійно-технічних навчальних закладів, які звертаються до обласної служби зайнятості (ОСЗ), найбільше кухарів, перукарів, мулярів, слюсарів з ремонту автомобілів,  трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва.

Кожного року випускники навчальних закладів стикаються з проблемами працевлаштування. Більшість з них йде на перепідготовку, або підвищення кваліфікації, що потребує додаткових коштів та часу.

За сприяння ОСЗ працевлаштовується понад 25% молодих осіб до 35 років, які перебувають на обліку як безробітні (випускники – 20,5%), а 12% проходять підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, які організовує обласна служба зайнятості (випускники – 7%)

Тому, необхідно формувати у молоді психологічну готовність до праці, міняти уявлення про робітничі професії, відроджувати інститут базових підприємств, які  б забезпечували професійно-практичну підготовку учнів та студентів, створювати сучасну систему професійної освіти, яка має бути більш гнучкою та мобільною.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 17

 1. Сумна статистика, але правда. Якщо проаналізувати працевлаштування випускників, то ситуація критична. Візьмемо наприклад ХУУП, де готують юристів та економістів і чітко видно, що працевлаштовуються одиниці і здебільшого ті кого прилаштували по знайомствах. Кожен рік обласна рада виділяє кошти для навчання 60 студентів (30 місць на юристів та 30 – на економістів). Тобто це 60 студентів, які навчаються за бюджетні гроші, а після навчання не мають де працювати. Виходить,що бюджетні кошти просто витрачені на вітер. Мабуть потрібно задуматися, чи варто так витрачати бюджетні кошти, коли ринок праці перенасичений такими спеціальностями.

  • Пані Ольго! Відразу видно, що Ви свідомо поливаєте брудом дійсно хороший ВУЗ, який має гарну репутацію. Насправді ситуація зворотня – лише одиниці випускників ХУУПа не працевлаштовуються. Зайдіть в міськрайонний суд, апеляційний, в ради чи адміністрації тощо та подивіться скільки там випускників з ХУУПа і запитайте роботитодавця, як вони працюють.
   Обласна рада робить правильно, що виділяє кошти на навчання. Адже розумні діти, які гарно навчались в школі і гарно здали ЗНО заслуговують безкоштовно навчатись в комунальному навчальному закладі, який дає гарні знання.
   Крім того, на бюджеті навчаються кращі студенти, багато з яких працюють ще навчаючись на старших курсах. Гарних фахівців ніколи не буде багато. Хто працює з людьми – той це зрозуміє!

   • Пане Вікторе! Репутація вуза була хороша коли там ректором був пан Олуйко. А зараз так собі “тихе болото”. Якщо проаналізувати хто працює в судах та адміністраціях то це діти суддів, прокурорів, або їхні родичі. Всі решта, хто не з блатних – безробітні. Тому я вважаю, що фінансування такого закладу освіти, який готує нікому не потрібних фахівців, це бюджетні гроші викинуті на вітер.

  • Брехня. Як випускники, так і студенти старших курсів ХУУПу досить непогано працевлаштовуються. Сам закінчував цей ВНЗ і мав масу пропозицій від роботодавців. Гарних спеціалістів завжди було і буде мало. Тому не розводьте цієї пустої балаканини, бо зразу видно, що Ви не володієте ситуацією.

 2. Жахливо те, що молодь нікому у цій державі не потрібна і те що якість навчання просто жахлива.

 3. Проблема працевлаштування молоді за умов ринкової економіки вічна – вона була, є і буде. І зумовлюється в першу чергу об’єктивними причинами, як то нестача практичного досвіду, низька зробітна плата (а амбітна молодь в більшості випадків хоче все і одразу) тощо. Не будемо забувати і про інші проблеми ринку праці – тіньова зайнятість, тіньова заробітна плата…
  50 % студентів ХУУПа, навчаючись на старших курсах, уже успішно працюють!
  І звідки Вам, пані Ольго, аж так “чітко видно, що працевлаштовуються одиниці і здебільшого ті кого прилаштували по знайомствах”? Не будьте голослівною))
  І не відволікайте, будь ласка, ХУУП отакими неприємними дописами від головної справи – підготовки якісних кадрів для нашої рідної області.

  • Про які якісні кадри Ви говорите? На факультеті економіки набір на перший курс в середньому 45-50 чоловік і це при тому, що ліцензію маєте на 70. З цих 50-ти чоловік це бюджетники. Отже вже видно, що діти йдуть не заради того що якісно і престижно, а заради бюджету. А на рахунок якісних кадрів то можна посперечатися. Для того щоб сидіти на касах в супермаркетах, робити манікюр, або розвозити товари вищої освіти не потрібно, тут достатньо і курсів. А більшість ваших студентів цим і займаються. Лише одиниці прилаштовані.

 4. Які кадри можуть підготувати в ХУУПі бувші комуняки,(не фахівці нівчому), комсомольці та бюрократи-корупціонери всіх рівнів?

  • Шановний Анонімний. Те що ви написали – це давно застарілий стереотип. Подивіться на склад науково-педагогічних працівників. Це в переважнй більшості молоді кандидати наук, доценти, віком 30-40 років. Які вони комуняки??? Про що Ви пишете??? Працює багато практиків. Звісно, і “комуністи” теж є. Але їх дуже мало, і на загальну картину викладання вони практично не впливають.

 5. Комуняки впливають ще й дуже адже вони всі проректори ХУУПу. а бувших комуняк не буває, бо вони все життя служили в райкомах та обкомах, ще й хваляться про це студентам. Молодь кажете, а як вони туди потрапили чи не через домовленності? А серед молоді часом немає бувших адмінслужбовців?

  • Розсмішив)))))) От халепа, вузом керують комуняки, молодь потрапляє на роботу тільки через домовленості, та й то з бувших держслужбовців. І як тільки цей ВУЗ працюює до цих пір??? т

   • Я вам скажу як тримається. Колектив відправили у відпустки без відпускних та матеріальної допомоги на оздоровлення. Примусили писати дві заяви на відпустку ( 2 дні залишати на грудень). Студентів просять, щоб проплачували за навчання за наступний семестр ( хоча по договору мають проплатити до 1 вересня). Всі доплати і надбавки зняті, лише голі ставки. Зимою два місяці студенти не навчаються. Дуже багато людей поскорочували, інших примушують переходити на контракти, щоб зручно було ними керувати. Ах да ще студентам кожного року піднімають плату за навчання. Ось так цей вуз працює до цих пір!

    • Судячи із такої “конкретики”, ви працюєте у ХУУПі. Чому ж тоді не звільняєтеся звідти, якщо там так погано?

 6. А ще в ХУУПі адміністрація собі премій набрала стільки, що людям немає грошей на зарплату. А ще проводять чистку кадрів. Це коли донощики наговорюють на “неугодних” і підставляють їх під скорочення. Інститут донощиків (серед студентів, “кураторів”, на кафедрах) запровадив обкомівський функціонер Чорний, до речі проректор. Понабирали на роботу своїх дітей (дочки проректорів і не тільки), родичів та друзів або просто “потрібних” людей. Під час “майданів” перешкоджали студентам висловити свою позицію, два старих комуняки перекрили двері. Постійна пропаганда як колись було добре. Ущемлення свободи слова. Підтасовані збори та вибори. Поділ на “своїх” та “ненадійних”. “Кращі” часи минулого совка. Виганяють фахівців, які прорацювали в університеті десятки років, щоб звільняти місця для “своїх” та економити гроші для себе керівничків. От що в ХУУПі. Розсмішив???

 7. Для “аноніма”: Згідно зі ст. 8 Закону України «Про звернення громадян» письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором, а також таке, з якого неможливо встановити авторство визначається анонімним і розгляду не підлягає. Тому не варто реагувати на ваші дописи.
  Цікаво, а де ви працюєте? Чи достатньо ви приділяєте часу роботі, що ще встигаєте людей брудом поливати? Чи може саме за це вам і платять?…

 8. З кожним роком лавиноподібно збільшується виізд молоді за кордон.На смішну зарплату ця молодь вже не повернеться.Пенсіонери і діти залишаються на- під опіку влади і депутатів, корупціонерів ментів,прокурорів суддів.Режим грабіжників захопивший владу в Украіні – антинародний.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.