Тривладдя на Старосинявщині: голова громади поскаржився, що райрада і РДА заважають працювати

Селищний голова Старосинявської об’єднаної територіальної громади Віталій Здебський розповів, що ситуація, при якій більшість повноважень і ресурсів перейшли до об’єднаної громади, як це і передбачає децентралізація влади, не дуже до вподоби ні районній раді, на районній державній адміністрації.

Про це він заявив у столичному центрі кризових реформ.

“Очільники району зрозуміли, що втратили повноваження. Адже усі функції РДА дублює громада. Є, приміром, відділ містобудування та архітектури при РДА, а є і при громаді. Те ж саме з відділами економіки, освіти тощо. Необхідно, щоб законодавчо чітко було визначено повноваження районних державних адміністрацій та районних рад у таких випадках, як наш. Двічі піднімав це питання на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Відсутність зрозумілих правил гри породжує непотрібну напругу там, де її не повинно бути”, – зазначив голова ОТГ.

За словами Здебського, у Старосинявської районної ради лишилося тільки два обов’язки: голосувати за уточнення субвенції, яку виділяє держава на соціальний захист; а також оцінка земель поза межами населених пунктів.

“Районне керівництво відверто заважає роботі нашої громади. Спершу вони постійно створювали соціальну напругу, заявляючи всюди, що у нас нічого не вийде, що ми не зможемо освоїти кошти тощо. А тепер намагаються розколоти громаду, бо тоді буде очевидно, що, принаймні, районна рада є потрібною. Коли ми починаємо кампанію по закриттю малокомплектних шкіл, навчання у яких уп’ятеро перевищує визначені державою нормативи, голова РДА заявляє на засіданні у Хмельницькій обласній адміністрації: «Нема школи – нема села!» Коли ми говоримо про оптимізацію ставок лікарні, він приходить туди і каже людям: «Ну що вони, додецентралізувалися? Закриють вас тепер?» А ми ж не хочемо закривати – ми хочемо лише підвищити якість медичних та освітніх послуг у громаді. Крім того, ми намагаємося економити власні гроші, щоб вкладати їх у розвиток громади”, – наголосив посадовець.

Згідно з законодавчими нормами, райрада після об’єднання громади має передати їй відповідне майно. У Старій Синяві це будинок селищної ради, автомобіль та комунальна господарка. Однак цього досі не зроблено. А комізм ситуації у тому, що громада ще й кошти перераховує на утримання районної ради – торік Старосинявська ОТГ перерахувала 600 тисяч гривень власних коштів.

Наразі у Старосинявському районі владні повноваження мають: районна рада, обрана наприкінці жовтня 2015 року у складі 26 депутатів; Старосинявська селищна громада чисельністю 25 депутатів; Старосинявська райдержадміністрація.

Раніше Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода висловлювався: якщо територія об’єднаної громади повністю співпадає з територією відповідного району, такий район стає зайвою адміністративно-територіальною одиницею.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 25

 1. На жаль ні райадміністрація ні голова ОТГ цим питанням не переймаються…http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250049636

 2. Переймаються в більшій мірі освоєнням коштів на водогін, дороги, тротуари…тобто закопати…

  • Отг тільки-но створені. Всі разом вчимось як господарювати, навчимось. А дороги і водогони то перша необхідність, іх треба поробити, потім далі розвиватися. Без доброі дороги тяжко жити сьогодні. А ви знаєте як по іншому побудувати дорогу, не на землі? Розкажіть

 3. Правильно кажуть що до децентралізувались! Бо не має толку ні при децентралізації тобто отг та при рда та районних радах. Всю владу потрібно зосередити з низу до верху…. і не закривати школи…. нищити село… і т.д. як любить теперішня влада а відроджувати село…. от тоді буде децентралізація…. а зараз що, -владу зосереджуєм в райцентрах, села знищуємо гроші ділимо .. .. то це нормально? Банда!

  • Школа, в якій вчитель фізкультури читає як-небудь 6 предметів має бути закрита. Дітей довозять автобусами в повноцінні школи, де вони отримають кращі знання. Вихід простий – у селі має бути достатньо багато молодих сімей з малими дітьми та вчителі з усіх предметів. Можете це забезпечити тоді не закривайте школу. А якщо молодь в селі не залишається, не створює підприємства, тоді вибачайте.

   • Згадайте питання ! А чого у школі залишилось 6 дітей? Бо ви знищили село…. люди без роботи спиваються молодь виїзджає а зараз ви ще землю продати хочете і децентралізацію повернути.. .. лапша .. ..

    • Люди мають розвивати село! Люди! Досить вже чекати, що хтось прийде і зробить вам рай! Не пиячити, а щакачувати рукави і працювати! Хто працює той має!

     • Колись азіров казав, беріте лапати і копайте ….то зараз сидить в расії…. бачу вас теж це чекає…. пищите….щу…і…

   • А це хто має підприємства розвивати…. люди з села чи центральна влада?

   • Скоро почнуть вимирати завдяки медичній реформі

    • Медична реформа дасть страхову медицину і хороші лікарні зі спеціалістами високооплачуваними. А зараз безрєдєл. Пхаєш тому лікарю гроші чи поможе, си ні. А хто немає що датм? Зараз вся медицина платна, а буде нормальна страхова як у всьому світі! Обурюються не фахівці, а ті що з хабарів живуть.

   • А якими дорогами ви збираєтеся ввозити дітей до школи із забутих Богом і людьми сіл? Звичайно, краще закрити школи, а потім із зекономлених коштів нарахували собі захмарні премії! Вже деякі школи позакривали, але не видно, Щоб на зекономлені кошти купували якесь обладнання в ті,які прийняли дітей. Діти як грали футбол порваними м’ячами, так і зараз грають, як не ставало всім підручників, такі не стає, жодної парти нової не привезли. В ім резон такої реорганізації і модернізації?

    • Дак дітей вже возять. А в заьутих людьми селах немає ні людей, ні дітей. Дороги пороблять, не панікуйте. Радянська влада і не збиралась робити, а ви ій кричали, що вона найкраща. Ці щось рьлять то доаомогати треба всім миром

     • При радянській владі зроблено все ….. розслабся….

 4. “ДО ВІДОМА ГРОМАДЯН

  Старосинявська районна державна адміністрація інформує, що з метою посилення антикорупційних заходів, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08 грудня 2009 року № 1422 «Питання запобігання та протидії корупції в органах виконавчої влади» в структурі обласної державної адміністрації введено посаду консультанта апарату облдержадміністрації з питань запобігання та протидії корупції.
  З питань виявлення та запобігання антикорупційним проявам в органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, правоохоронних та контролюючих структур звертатись до консультанта з питань запобігання та протидії корупції облдержадміністрації ДОНЧАКА РОМАНА ВІКТОРОВИЧА за «телефоном довіри» 022-65-00-87 , моб. 067-380-28-03.” – чи встановлено прояви корупції?

 5. А за що отримують кошти Рда та Рада,Все в руках Отг. Грошей на аппарат тьма тьмуща,по 30 людей.Кому це треба? Не задумувались?Хмельницька Рда просто ходить на роботу! Дожились!

 6. Хтось пробував щось добитись в ОТГ????
  Вони кому підпорядковані??? Нікому!!
  А в РДА може і просто ходять, але на відміну від самоврядування – принаймі ходять!!! Є хоч кого запитати!!

  • В РДА то ходять на роботу, але чи щось важливе роблять, окрім перекидання бумажок на підрозділи ОТГ? Подивіться, де більше зареєстровано на прийоми громадня – в ОТГ чи РДА? А тоді розказуйте, хто ходить на роботу, хто ні!

 7. Да і якщо подумати: РДА – виконавчий орган центральної влади
  Райрада – самоврядування!!
  ОТГ- нове самоврядування!!!

  Хтось один точно лишній!!!

  • Лишній отг .. .. та їхній покривач узурпатор….

   • Узурпатор, це той, що людей обзивав в громаді, а потім його голова звільнив? Чи політичний брехун з другого поверху?

 8. ОТГ – новий орган місцевого самоврядування, який має виконком і депутатський корпус, ненависників та тих, кого звільнили із за профнепридатності дуже просто вичислити по коментарях. Громада працює, введено в дію десятки проектів європейського зразка, освоєно 26 млн. грн., когось не влаштовує – то уже інше питання!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.