Старосинявський район можуть ліквідувати?

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода наголосив: якщо територія об’єднаної громади повністю співпадає з територією відповідного району, такий район стає зайвою адміністративно-територіальною одиницею.

Про це пише сайт “Децентралізація влади”.

«У нас вже є три такі випадки. Виникли вони через непослідовність прийняття рішень щодо формування адміністративно-територіального устрою, бо реформа місцевого самоврядування йде не за оптимальним планом, без змін до Конституції, які мали бути першочерговими. Але питання назріло і його потрібно розв’язувати. Ідеальне рішення, на нашу думку, таке – Парламент, у зв’язку з тим, що в межах всієї територій району утворилася одна об’єднана громада, приймає рішення про ліквідацію такого району», — зазначив високопосадовець.

Зокрема, на Хмельниччині під озвучені параметри підпадає Старосинявська об’єднана громада. Вона територіально співпадає із Старосинявським районом.

Наразі у Старосинявському районі владні повноваження мають: районна рада, обрана наприкінці жовтня 2015 року у складі 26 депутатів; Старосинявська селищна громада чисельністю 25 депутатів; Старосинявська райдержадміністрація.

Вирішити вказаний адмінтериторіальний дисонанс покликаний законопроект №4165 «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування районних рад». У ньомуйдеться, що за умови, коли територія об’єднаної громади повністю співпадає з територією відповідного району, втрачається доцільність та підстави для функціонування районної ради.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. райдержадміністрацію потрібно розігнати разом з радою.Вона всерівно нічого не вирішує а тільки займається популізмом і з”їдає бюджетні гроші.Що за останніх три роки зроблено в районі!!!! Набрали не професійний штат який займається відписками .З нашого району і так всі сміються.Молодь виїзжає.

  2. Старосинявська районна рада не має жодних фінансових інструментів для здійснення своєї діяльності, тому є органом який атрофовується. А стосовно Старосинявської РДАдміністрації то вона частіше заважає працювати органам місцевого самоврядування ніж допомагає.

  3. Так само може зробити кожна громада, якщо скористається безкоштовною покроковою інструкцією як впровадити такий проект за моделлю DESPRO (udl.despro.org.ua):

    https://www.youtube.com/watch?v=8KaGJAZn2x0

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.