Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода наголосив: якщо територія об’єднаної громади повністю співпадає з територією відповідного району, такий район стає зайвою адміністративно-територіальною одиницею.
Про це пише сайт “Децентралізація влади”.
«У нас вже є три такі випадки. Виникли вони через непослідовність прийняття рішень щодо формування адміністративно-територіального устрою, бо реформа місцевого самоврядування йде не за оптимальним планом, без змін до Конституції, які мали бути першочерговими. Але питання назріло і його потрібно розв’язувати. Ідеальне рішення, на нашу думку, таке – Парламент, у зв’язку з тим, що в межах всієї територій району утворилася одна об’єднана громада, приймає рішення про ліквідацію такого району», — зазначив високопосадовець.
Зокрема, на Хмельниччині під озвучені параметри підпадає Старосинявська об’єднана громада. Вона територіально співпадає із Старосинявським районом.
Наразі у Старосинявському районі владні повноваження мають: районна рада, обрана наприкінці жовтня 2015 року у складі 26 депутатів; Старосинявська селищна громада чисельністю 25 депутатів; Старосинявська райдержадміністрація.
Вирішити вказаний адмінтериторіальний дисонанс покликаний законопроект №4165 «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування районних рад». У ньомуйдеться, що за умови, коли територія об’єднаної громади повністю співпадає з територією відповідного району, втрачається доцільність та підстави для функціонування районної ради.
Схожі матеріали:
- Відновлення України: що, як і задля чого мають зробити центральна та муніципальна влада
- Асоціація міст виступила проти низки законопроєктів про забудову
- Мери Хмельниччини закликають центральну владу не тиснути на місцеве самоврядування
- Конструктивний діалог чи фікція?
- Міські голови проти! Мери Хмельниччини звертаються до керівництва держави з вимогою не знищувати децентралізацію.