Корнійчук завершив “інтервенцію” донецького вишу до Хмельницького

Хмельницька облдержадміністрація надала в постійне користування Донецькому національному університету імені Василя Стуса земельну ділянку площею 0,38 га (кадастровий номер 6810100000:01:006:0184) для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, що знаходиться на вул. Свободи, 36 у Хмельницькому.

земля

Про це свідчить розпорядження очільника ОДА Олександра Корнійчука від 29 травня.

У документі зазначається, що право постійного користування земельною ділянкою донецького вишу виникає з моменту державної реєстрації цього права.

Як писав НГП, окремі депутати обласної ради негативно відреагували на заходження Донецького національного університету імені Василя Стуса на території Хмельницької області.

“Такі речі як надання довзолу на розробку документації Донецькому національному університету повинні спочатку обговорюватися в освітянському колі нашої області. Адже те, що відбулося, нагадує інтервенцію освтній ринок. Донецький виш готовий випускати фахівців по 28 спеціальностям. Чим же тоді займатимуться хмельницькі вищі навчальні заклади?” – заявив депутат Віталій Олуйко.

Довідково. Донецький національний університет – класичний вищий навчальний заклад, у якому навчалося 14 тисяч студентів та працювала 1 тисяча викладачів.

30 вересня 2014 року у зв‘язку з надзвичайною ситуацією, що склалася на Донбасі, та враховуючи спільне прагнення керівництва, викладачів та студентів ДонНУ, а також з метою збереження вищого навчального закладу в системі освіти України, за ініціативою університету Міністерство освіти і науки України прийняло рішення щодо переселення до Вінниці та запровадження особливої форми навчання для ДонНУ.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 26

 1. Нарешті нашим наскрізь корупційним ВУЗам буде достойна конкуренція. Я однозначно вступатиму в ДОНУ

  • То їдь придурок у днр і там вступай куди заманеться хоть у гімно

   • Одразу відчувається, що пише “еліта” нації! До чого тут ДНР? Ти хоч статтю перечитай перед тим як коментувати. Вони тому, мабуть, і перемістили ВУЗ, що хотіли жити і працювати в рідній державі!

   • У ДНР зазалишилась переважна більшість перефарбованих підарів, от цьому “українцю” разом із його картавим мером там саме і місце ( на одній шконці)

  • Повністю згоден, тому що дійсно у Хмельницькому ВСІ вищі навчальні заклади корумповані

 2. ділянка ділянкою…. а там будівля ЦНТІ. її теж віддали?

  • Та ні, землю віддали, а буде на цій землі зависла

  • Будівлю віддали у власність ДНУ ще восени. Передання землі було чисто технічним питанням. Але ж хмельницькі ВНЗ вирішили через Тараненка зробити з цього “подію” з присмаком чорного пірау. А не вийшло, бо антиреклама – це теж реклама)))

 3. Нічого страшного в цьому не бачу. Буде конкуренція між вузами, може нарешті наші місцеві вузи будуть трохи ворушитися, а то таке собі тихе болото. В ДОНу досить багато цікавих спеціальностей, яких немає в нашому регіоні. А тим хто пише тут різні гадості, хочу сказати: ви б поцікавилися як цей навчальний заклад переїзджав, яку базу вони там залишили, як це залишити все що нажите і поїхати в зовсім інше місце. Але ці люди вибрали свободу, не зрадили і за ними поїхали студенти. А це дуже важливо!

 4. Так, нехай викладачі місцевих вузів задумаються над своім викладанням і своім відношенням. Це добре рішення! Молодці і справжні патріоти, показали як треба любити Украіну.

  • так нехай би любили у себе на сході…а так– неправильно…в ВІННИЦІ не прижилися…приперлися в ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ … більшість викладачів та студентів не знають українську мову і викладання буде російською…тим паче—не уявляю кому потрібен диплом Донецького ВУЗу..а КОРНІЙЧУКУ всеодно від кого відкати брати …напевно хоче з мільйонера перетворитися в мільярдера !!!!

   • Особисто я дякую Вінниці, що прийняла нас. А приїхали дійсно патріоти, бо Донецьк український не ділить на схід і захід, ділять ті, хто якраз і не знає цього справжнього сходу. Та й свого заходу не знають.

 5. так нехай би любили у себе на сході…а так– неправильно…в ВІННИЦІ не прижилися…приперлися в ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ … більшість викладачів та студентів не знають українську мову і викладання буде російською…тим паче—не уявляю кому потрібен диплом Донецького ВУЗу..а КОРНІЙЧУКУ всеодно від кого відкати брати …напевно хоче з мільйонера перетворитися в мільярдера !!!!

  • Шановна хмельничанко, ви абсолютно далека людина від освіти. Якби ви розбиралися в цих питаннях то мабуть знали, що ДОНу у Вінниці прижився дуже добре, здійснює великий набір студентів, викладання ведеться лише на українській мові, всі викладачі, які виїхали з окупованої тиреторії володіють українською мовою. І ще предмети для іноземних студентів викладаються англійською. А на рахунок їхнього диплому то можливо вам і не потрібен, а про інших не вам судити.

  • Вузи з окупованих територій розміщає Міносвіти. Не думаю, що Міносвіти давало відкат Корнійчуку. Та й треба цьому вузу допомогти, в них війна. А якість викладання там завжди була добра. Для хмельничан появилась можливість отримати гарну освіту.

  • А когось вже аж пре))) І ярлик непопулярності ще до вступної компанії повішали, і викладачів, які захочуть працювати в кращому ВНЗ, обізвали)) “Значит хорошие сапоги. Надо брать!”)))

 6. Коли розпочнуть будувати?

 7. От тепер ХУУП буде мати проблеми. В ХУУПі і так масові скорочення влаштували три пенсіонери-проректори зі страховиками, а тут ще й Донецькі придусять

  • А чому лише ХУУП матиме проблеми? А інші ВНЗ хіба у кращому становищі? У ХНУ проблем ще більше, тай сам ДоНУ не має підтримки серед Хмельничан. Тимчасовий проект для необачливих абітурієнтів та викладачів-невдах.

   • ДонНУ входить в 6 кращих вузів України. Тому всім приготуватись до крутої конкуренції.

 8. От де сепаратисти і приховані риги то це ХУУП. Там комуняка на комуняці і репресії до студентів. Тільки й чути про “славне” минуле совка, а ще переслідування під час революції гідності зі сторони проректорів

 9. Чому ДОНну тимчасовий проект? Для тимчасових не віддають ЦНТІ. Та й база залишиться, а рівень там не для невдах, а якраз нормальний. А ХУУП попадає канкрєтна, бо корупція, масові скорочення, втрата абітурієнтів вже багато років, мало спеціальностей і фахових викладачів, купа “своїх” людей на посадах, пенсіонерів повно, а молоді мало. Та й їхній корпус поряд, близько тікати з тонучого корабля.

 10. ХУУП загинається вже давно. Стара гвардія не зможе його втримати. Які щурі тікають, якщо людей викидають на вулицю без грошей?

 11. Як приємно, коли ти працюєш в університеті, який входить до 1000 кращіх університетів світу! Ми пропонуємо чесну конкуренцію і світовий рівень якості освітніх послуг без корупції. Нагадую, що прийом на навчання починається 10.07.)))) http://m.ostro.org/general/society/news/526469/

 12. Як приємно, коли рідний університет знаходиться в 1000 кращих в світі, в 10 кращих в Україні ! Щиро вдячна всім викладачам, які дали знання, які дали освіту , а тепер, під час війни, прийняли до освітянської родини . Ми тепер разом працюємо на рейтинг нашого університету, готуючи справжніх фахівців з різних спеціальностей та напрямків…Ласкаво просимо до нашого університету…………………………

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.