Перспективний план формування територій громад Хмельницької області, яким передбачено утворення 46 об’єднаних громад загальною площею 16,6 тис.кв. кілометрів, на сьогодні має “білу пляму” у 4 тис. кв. км (не віднесено до територій конкретних громад).
Про це зазначено в інформації управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації.
На сьогодні не затверджено план утворення обʼєднаних громад у Ярмолинецькому районі, залишається не розподіленою на громади значна територія Городоцького, Камʼянець-Подільського та Хмельницького районів. Не охоплено об’єднаними громадами від 3-х до 6-ти сільських рад на території Волочиського, Дунаєвецького, Полонського, Новоушицького, Чемеровецького районів.
В утворених у 2015 році Нетішинській та Славутській міських ОТГ Центральною виборчою комісією не було знайдено законодавчих підстав для призначення перших виборів. За розʼясненнями Мінрегіону та ЦВКпричина у тому, що за останні два роки змінились голови окремих сільських рад, обрано нових депутатів, а тому процедуру утворення обʼєднаних громад навколо міст Славута та Нетішин необхідно проводити з початку.
Окремо Хмельницька облдержадміністрація звернулася до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших місцевих виборів та оголошення їх виборчого процесу у Грицівській селищній ОТГ Шепетівського району, утвореній у 2016 році, до складу якої увійшли три сільські ради суміжного Полонського району.
Крім цього, наразі не утворено жодної ОТГ у Білогірському, Віньковецькому, Деражнянському, Ізяславському, Красилівському, Старокостянтинівському, Теофіпольському та Ярмолинецькому районах.
“Якщо у 2015 році Хмельниччина була одним із лідерів процесу децентралізації та утворення обʼєднаних громад, то на цей час в інших областях активніше відбуваються процеси об’єднання громад, проводяться перші вибори, а наші міські, селищні та сільські ради втрачають час і кошти, вагаючись, щодо обʼєднання”, – констатували в ОДА.
Довідка НГП. На 25 травня 2017 року на території області діє 26 ОТГ загальною площею 8649 кв.км. (42% площі області), до яких увійшли 249 базових рад, 570 населених пунктів з населенням 342,1 тис. осіб.
Схожі матеріали:
- Відновлення України: що, як і задля чого мають зробити центральна та муніципальна влада
- Асоціація міст виступила проти низки законопроєктів про забудову
- Мери Хмельниччини закликають центральну владу не тиснути на місцеве самоврядування
- Конструктивний діалог чи фікція?
- Міські голови проти! Мери Хмельниччини звертаються до керівництва держави з вимогою не знищувати децентралізацію.