На Хмельниччині загальмувався процес добровільного об’єднання громад – ОДА

Перспективний план формування територій громад Хмельницької області, яким передбачено утворення 46 об’єднаних громад загальною площею 16,6 тис.кв. кілометрів, на сьогодні має “білу пляму” у 4 тис. кв. км (не віднесено до територій конкретних громад).

Про це зазначено в інформації управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації.

На сьогодні не затверджено план утворення обʼєднаних громад у Ярмолинецькому районі, залишається не розподіленою на громади значна територія Городоцького, Камʼянець-Подільського та Хмельницького районів. Не охоплено об’єднаними громадами від 3-х до 6-ти сільських рад на території Волочиського, Дунаєвецького, Полонського, Новоушицького, Чемеровецького районів.

В утворених у 2015 році Нетішинській та Славутській міських ОТГ Центральною виборчою комісією не було знайдено законодавчих підстав для призначення перших виборів. За розʼясненнями Мінрегіону та ЦВКпричина у тому, що за останні два роки змінились голови окремих сільських рад, обрано нових депутатів, а тому процедуру утворення обʼєднаних громад навколо міст Славута та Нетішин необхідно проводити з початку.

Окремо Хмельницька облдержадміністрація звернулася до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших місцевих виборів та оголошення їх виборчого процесу у Грицівській селищній ОТГ Шепетівського району, утвореній у 2016 році, до складу якої увійшли три сільські ради суміжного Полонського району.

Крім цього, наразі не утворено жодної ОТГ у Білогірському, Віньковецькому, Деражнянському, Ізяславському, Красилівському, Старокостянтинівському, Теофіпольському та Ярмолинецькому районах.

“Якщо у 2015 році Хмельниччина була одним із лідерів процесу децентралізації та утворення обʼєднаних громад, то на цей час в інших областях активніше відбуваються процеси об’єднання громад, проводяться перші вибори, а наші міські, селищні та сільські ради втрачають час і кошти, вагаючись, щодо обʼєднання”, – констатували в ОДА.

Довідка НГП. На 25 травня 2017 року на території області діє 26 ОТГ загальною площею 8649 кв.км. (42% площі області), до яких увійшли 249 базових рад, 570 населених пунктів з населенням 342,1 тис. осіб.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

 1. Правильно роблять що не об’єднуються з райцентрами….

  • Ідея щодо децентралізації дійсно непогана, але дієва вона (децетралізація) тільки в заможних і цивілізованих державах та суспільствах, в яких є лише мінімальний рівень корупції. У нас же на Україні (наш класик Т.Г.Шевченко в своєму «Заповіті» писав саме так – “…на Вкраїні милій…) цю ідею як завжди перекрутили і спотворили та використовують лише для того, щоб влада (і центральна, і місцева) в умовах з її ж вини “недостатніх і незбалансованих” бюджетів «скинула з себе» зобов’язання фінасувати утримання досить зношеного житла та його інфрастрктури, які якраз з їхньої вини кілька десятиріччь незалежності майже не «амортизовувалися» (не ремонтувалися, не розвивалися тощо), освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення і т.п., та взагалі відповідальність за це (що, до речі, порушує основні положення нашої конституції). В цьому і полягає справжня причина “нашої” децентралізації (просто у центральної влади немає грошей і … совісті). Так що люди, “включіть мозги” і не “ведіться”.

  • Тим більше, що в нашому законодавстві, яке стосується децентралізації, відсутній юридичний механізм «захисту» (фінансового, юридичного тощо) «інтересів» тих населених пунктів, що увійшли / увійдуть до складу об’єднань, в яких менше населення, і, відповідно, депутатів, від “зазіхань” більших за населенням і, відповідно, за кількістю депутатів.
   Ще наприкінці січня 2017-го року на інтерактивному шоу за участю віце-прем’єр-міністра Розенка, який якраз тоді і агітував за децентралізацію, я запитував про такий механізм. Він тоді нічого конкретного і не відповів. Тобто, все «на совісті» голів та депутатів, а совісті, як відомо, у них не вистачає. Тим більше, що «своя сорочка ближче до тіла».

 2. Фігня повна ця реформа. Це зараз ніби дуже добре, а потім?

  • Ви насправді розумієте, про що пишете?

   • Ми розуміємо що нас вважають за бидло .. .. і хочуть загарбати все під одного пана…. а ми не видемось бо живе демократично…. і не віддамо жидам нашої землі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.