Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

На Хмельниччині загальмувався процес добровільного об’єднання громад – ОДА

Опубліковано: 25.05.2017 | 6 коментарів поділитись: Facebook або Tweeter

Перспективний план формування територій громад Хмельницької області, яким передбачено утворення 46 об’єднаних громад загальною площею 16,6 тис.кв. кілометрів, на сьогодні має “білу пляму” у 4 тис. кв. км (не віднесено до територій конкретних громад).

Про це зазначено в інформації управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації.

На сьогодні не затверджено план утворення обʼєднаних громад у Ярмолинецькому районі, залишається не розподіленою на громади значна територія Городоцького, Камʼянець-Подільського та Хмельницького районів. Не охоплено об’єднаними громадами від 3-х до 6-ти сільських рад на території Волочиського, Дунаєвецького, Полонського, Новоушицького, Чемеровецького районів.

В утворених у 2015 році Нетішинській та Славутській міських ОТГ Центральною виборчою комісією не було знайдено законодавчих підстав для призначення перших виборів. За розʼясненнями Мінрегіону та ЦВКпричина у тому, що за останні два роки змінились голови окремих сільських рад, обрано нових депутатів, а тому процедуру утворення обʼєднаних громад навколо міст Славута та Нетішин необхідно проводити з початку.

Окремо Хмельницька облдержадміністрація звернулася до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших місцевих виборів та оголошення їх виборчого процесу у Грицівській селищній ОТГ Шепетівського району, утвореній у 2016 році, до складу якої увійшли три сільські ради суміжного Полонського району.

Крім цього, наразі не утворено жодної ОТГ у Білогірському, Віньковецькому, Деражнянському, Ізяславському, Красилівському, Старокостянтинівському, Теофіпольському та Ярмолинецькому районах.

“Якщо у 2015 році Хмельниччина була одним із лідерів процесу децентралізації та утворення обʼєднаних громад, то на цей час в інших областях активніше відбуваються процеси об’єднання громад, проводяться перші вибори, а наші міські, селищні та сільські ради втрачають час і кошти, вагаючись, щодо обʼєднання”, – констатували в ОДА.

Довідка НГП. На 25 травня 2017 року на території області діє 26 ОТГ загальною площею 8649 кв.км. (42% площі області), до яких увійшли 249 базових рад, 570 населених пунктів з населенням 342,1 тис. осіб.

Схожі матеріали:

  • Мери Хмельниччини закликають центральну владу не тиснути на місцеве самоврядування
  • Конструктивний діалог чи фікція?
  • Міські голови проти! Мери Хмельниччини звертаються до керівництва держави з вимогою не знищувати децентралізацію.
  • Хмельниччина отримає 35,5 млн гривень освітньої субвенції
  • Старосинявський район можуть ліквідувати?
Теги: децентралізація
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Модератор

Читати всі пости Модератор →

Коментарів: 6

  1. Анонім 25.05.2017 19:48 Увійдіть, щоб відповісти

    Правильно роблять що не об’єднуються з райцентрами….

    • В. Путенко 26.05.2017 19:29 Увійдіть, щоб відповісти

      Ідея щодо децентралізації дійсно непогана, але дієва вона (децетралізація) тільки в заможних і цивілізованих державах та суспільствах, в яких є лише мінімальний рівень корупції. У нас же на Україні (наш класик Т.Г.Шевченко в своєму «Заповіті» писав саме так – “…на Вкраїні милій…) цю ідею як завжди перекрутили і спотворили та використовують лише для того, щоб влада (і центральна, і місцева) в умовах з її ж вини “недостатніх і незбалансованих” бюджетів «скинула з себе» зобов’язання фінасувати утримання досить зношеного житла та його інфрастрктури, які якраз з їхньої вини кілька десятиріччь незалежності майже не «амортизовувалися» (не ремонтувалися, не розвивалися тощо), освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення і т.п., та взагалі відповідальність за це (що, до речі, порушує основні положення нашої конституції). В цьому і полягає справжня причина “нашої” децентралізації (просто у центральної влади немає грошей і … совісті). Так що люди, “включіть мозги” і не “ведіться”.

    • В. Путенко 26.05.2017 19:51 Увійдіть, щоб відповісти

      Тим більше, що в нашому законодавстві, яке стосується децентралізації, відсутній юридичний механізм «захисту» (фінансового, юридичного тощо) «інтересів» тих населених пунктів, що увійшли / увійдуть до складу об’єднань, в яких менше населення, і, відповідно, депутатів, від “зазіхань” більших за населенням і, відповідно, за кількістю депутатів.
      Ще наприкінці січня 2017-го року на інтерактивному шоу за участю віце-прем’єр-міністра Розенка, який якраз тоді і агітував за децентралізацію, я запитував про такий механізм. Він тоді нічого конкретного і не відповів. Тобто, все «на совісті» голів та депутатів, а совісті, як відомо, у них не вистачає. Тим більше, що «своя сорочка ближче до тіла».

  2. Maria 26.05.2017 11:02 Увійдіть, щоб відповісти

    Фігня повна ця реформа. Це зараз ніби дуже добре, а потім?

    • Східняк 26.05.2017 18:33 Увійдіть, щоб відповісти

      Ви насправді розумієте, про що пишете?

      • Анонім 26.05.2017 19:45 Увійдіть, щоб відповісти

        Ми розуміємо що нас вважають за бидло .. .. і хочуть загарбати все під одного пана…. а ми не видемось бо живе демократично…. і не віддамо жидам нашої землі.

Коментування Відмінити

Авторизуйтесь для коментування.

Календар публікацій

Травень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві   Чер »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
iGas.com.ua
Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 

© 2012 - 2021 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
56 queries in 0,044 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
Редакційний телефон: 097-618-67-71

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!