Хмельницька міськрада не скасовуватиме заборони на продаж алкоголю у нічний час – мер

Більшість депутатів Хмельницької міської ради голосуватимуть за збереження заборони на продаж алкоголю у нічний час, яка діє у торгівельних закладах міста з 22:00 до 11:00.

Фото НГП

Фото НГП

Сьогодні таку думку висловив мер Олександр Симчшин, відповідаючи на запитання журналістів.

За його словами, міськрада отримала письмові рекомендації від обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо відміни рішення сесії міської ради від 2009 року, яким обмежено торгівлю спиртними напоями. У контролюючому відомстві вважають, що орган самоврядування не надав жодних документів, які б засвідчили погодження режиму роботи з власниками об’єктів роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Натомість мер притримується іншої позиції. Він зазначив, що створено робочу групу, до якої ввійшли представники поліції та влади, яка вивчає ситуацію з дотримання обмежень продажу алкоголю у нічну пору доби.

“Я повністю підтримую рішення сесії 2009 року про заборону. Вважаю, що наші депутати також розділяють позицію щодо заборони продажу алкоголю у закладах торгівлі у нічний час. Питання винесемо на найближчу сесію, де я голосуватиму проти”, – наголосив Симчишин.

Як відомо, постановою Верховного суду України 24 травня 2016 року відмінено спірні підпункти 1, 1.1, 1.2 та 2 пункту 1 рішення Хмельницької міської ради № 37 від 27 травня 2009 року. Нагадаємо, що міськрада заборонила продаж алкогольних напоїв з 22:00 до 11:00 у торгівельних закладах міста.

Також було заборонено продаж алкогольних напоїв у закладах ресторанного господарства Хмельницького з 23:00 до 11:00, які розміщені в житлових будинках, у вбудовано-прибудованих до житлових будинків приміщеннях і безпосередньо суміжних із житлом, та малих архітектурних формах.

“Вишка” вважає, що антиалкогольне рішення Хмельницької міськради прийняте за межами повноважень ради, оскільки до передбачених статтею 30 Закону № 280/97-ВР делегованих повноважень органів місцевого самоврядування, зокрема, належить встановлення (лише за погодженням з власником) саме режиму роботи об’єкта сфери обслуговування, тобто розподілу робочого часу протягом відповідного календарного періоду (дня, тижня, місяця, року), а не заборони чи обмеження на продаж певних товарів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

  1. А ще десь у світі є така “постсоветская” практика заборони.

  2. Колись один дибіл борячись із алкоголізмом вирубував виноградники…. і що поборов? Дешевий і гнилий піар з боку мера

  3. То есть свободе пофиг решения верховного суда? А потом говорим про какой то порядок.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.