Антимонопольний комітет рекомендував місцевим радам Хмельниччини зняти заборону на продаж алкоголю у нічний час

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало органам місцевого самоврядування припинити антиконкурентні  дії щодо продажу алкоголю.

Як повідомляє прес-служба відомства, Хмельницька, Кам’янець-Подільська, Нетішинська, Городоцька, Старокостянівська міські ради, Старосинявська та Сатанівська селищні ради запровадили часові обмеження (режим роботи) щодо реалізації (продажу) спиртних напоїв.

Дії органів місцевого самоврядування надають окремим суб’єктам господарювання переваги, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів.

“Відповідно до чинного законодавства органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями самостійно визначати місця, в яких продаж алкогольних напоїв обмежується та/або забороняється.  Крім того, зручний для населення режим роботи спеціалізованих магазинів, спеціалізованих відділів, секцій інших форм власності встановлюється виконавчими органами сільських, селищних, міських рад за погодженням з власником цього об’єкта. Водночас вказані повноваження стосуються встановлення (лише за погодженням з власником) саме режиму роботи, тобто розподілу робочого часу протягом відповідного календарного періоду (дня, тижня, місяця, року), але не встановлення обмеження на реалізацію певного виду продукції (товарів) у визначений органом місцевого самоврядування проміжок доби”, – вважають в обласному АМК.

Органи місцевого самоврядування не надали жодних документів, які б засвідчили погодження режиму роботи з власниками об’єктів роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Встановлення органом місцевого самоврядування постійної заборони (обмеження) щодо торгівлі алкогольними напоями без погодження з власником виходить за межі наданих йому повноважень, додали в обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України.

Разом з тим, у Верховній Раді зареєструвано законопроект №6137, який забороняє продаж алкогольних напоїв в нічну частину доби (від 22:00 до 8:00). Виключення становлять лише кафе та ресторани.

Нагадаємо, що Господарський суд Києва 10 квітня зобов’язав Київраду скасувати її рішення від 22 вересня 2016 про заборону продажу алкоголю з 23:00 до 10:00.

“Зобов’язано Київраду припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке полягає у прийнятті рішення від 22.09.2016 № 19/1023 “Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних об’єктах торгівлі в м. Києві”…, окрім закладів ресторанного господарства (кафе, бари, заклади громадського харчування, ресторани, тощо) на території міста Києва з 23:00 до 10:00 години”, – йдеться в повідомленні.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. А шо! У кого-то сушняк?

  2. ну і ще наркоту легалізувати. най кожен сам собі обирає чим травитися

  3. У нас предприниматели трусливые (так как все лупят в черную). В Виннице еще во времена Гройсмана этот бредовый закон приняли, но предприниматели через суд все отменили. А у нас смелых не нашлось. Директор Принципа и тот дристанул в свое время с Мельником судиться.

  4. Не тут Антимонопольний комітет свої принципи повинен проявляти. Нехай візметься за обленерго, облгаз де олігархи зовсім одуріли від грошей, за заправки на яких закопано три бочки, а продають сім видів пального і ціни за добу по пять раз міняють без причин. Чи може очільник Антимонопольного комітету за багато років на посаді осліп???

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.