Всесвітня правозахисна організація засудила затримання громадян за комуністичну символіку. Як відреагує хмельницька поліція?

Затримання мирних демонстрантів через ненасильницьке використання радянської символіки є порушенням свободи слова і свободи мирних зібрань.

Про це заявляє правозахисна організація Amnesty International в Україні, пише “Главком”.

«…В Україні відбулись затримання мирних демонстрантів через ненасильницьке використання радянської символіки. Ми вважаємо, що українська влада зобов’язана забезпечити свободу слова і свободу мирних зібрань для всіх громадян», – йдеться в заяві.

У ній зазначається, що «заборона символіки, пов’язаної з комуністичною партією і радянським минулим (прийняті в травні 2015 р. закони про «декомунізації») є порушенням права на свободу вираження, а затримання мирних демонстрантів є кроком в обмеженні свободи вираження і мирних зібрань з боку української влади».

На думку Amnesty International в Україні, всі затримані демонстранти повинні бути звільнені.

«Ми також вимагаємо ефективного та неупередженого розслідування всіх випадків насильства в ході сьогоднішніх (9 травня. – Ред.) демонстрацій», – заявляє організація.

«Затримання мирних громадян і заборона радянської символіки неприпустимі. Такі заходи не тільки не звільняють України від радянської спадщини, від драконівських законів і практик радянських часів, але навпаки зближують з ними нас і нашу країну», — сказала Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні.

Як писав НГП, 9 травня у Хмельницькому поліція затримала 32-річного чоловіка із яскраво-червоним наплічником, прикрашеним великим гербом Радянського союзу надписом «СССР» та георгіївською стрічкою прийшов на вшанування загиблих під час Другої світової війни.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. Хоть хтось зі здоровим глуздом.

  2. У нас законом заборонена комуністична символіка. Які ще питання?

  3. ЛГБТ-парам шлюб потрібен більше, ніж гетеросексуальним -Оксана Покальчук, а далі вирішуйте самі!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.