“Вишка” підтвердила знесення туристичного кемпінгу, зведеного на лісових землях поблизу Хмельницького

Вищий господарський суд України визнав, що туристичний кемпінг, зведений ТОВ “Магазин “Сонячний” на лісових землях поблизу Хмельницького, підлягає знесенню.

Таку постанову касаційний суд виніс 7 квітня.

Згідно з матеріалами справи, у вересні 2010 року тодішній голова Хмельницької ОДА Василь Ядуха на 49 років передав у користування 2,7 га лісу (на території Давидковецької сільської ради Хмельницького району, квартал 46) ТОВ “Магазин “Сонячний”. Ділянка відійшла без вилучення у постійного лісокористувача – державного підприємства “Хмельницькоблагроліс”.

У травні 2014-го приватний орендар отримав у держархібудінспекції декларацію про початок виконання будівельних робіт ІІ категорії складності. А вже через рік частина лісової ділянки була забудована одноповерховим туристичним кемпінгом.

kemp

Касаційний суд врахував, що судові акти у справі оскаржуються виключно в частині вимог про знесення самочинно збудованого туристичного кемпінгу та зобов’язання ТОВ “Магазин “Сонячний” привести земельну лісову ділянку в попередній стан, та вважає, що судові рішення в цій частині є обґрунтованими.

На думку “вишки”, туристичний кемпінг не є тимчасовою спорудою, як прописують Лісовий Кодекс (стаття 20) і Закон України “Про регулювання містобудівної документації” (стаття 28). Він побудований на фундаменті армованої монолітної подушки і має площу 142,02 кв. м, що перевищує нормативно максимальну площа для таких об’єктів (має бути до 30 кв. м).

Крім цього, вищий господарський суд відкинув доводи орендаря у частині заперечення поняття самочинного будівництва. Останній наполягав, що має відповідні дозвільні документи, видані ДАБІ. Проте Феміда вважає ці вимоги безпідставними, оскільки чинність документів (держархібудінспекції – НГП) не впливає на право суду визначити юридичну природу спірного будівництва саме як самочинного, виходячи з відповідних вимог законодавства.

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, “Магазин “Сонячний” належить бізнесовій сім’ї з Хмельницького Сергію та Олені Пенкаль. Основний вид діяльності підприємства –  роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

Більше на цю тему читайте публікацію “50 гектарів на 50 років: хто контролює ліси Хмельниччини”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. А вони ( Пенкаль) будують щось законно ???

  2. Лундишеву на дачу нехай перенесе разом з лимоном

  3. По дорозі на Лісові Гринівці кацемірчик теж взяв в оренду на49р.і продав частину де побудували якогось 3х поверхового сарая з жесті.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.