Новоушицький райсуд зобов’язав знести два елінги, які споруджені у прибережній захисній смузі Дністра

Новоушицький районний суд зобов’язав знести два елінги* з кімнатами відпочинку, які розташований на вул. Соснова 14, Соснова 15/1 в садово-городньому товаристві «Калюс» Вільховецької сільської ради Новоушицького району.

Про це стало відомо з судових рішень від 11 і 12 липня цього року.

Суд дійшов висновків, що будівництво цих елінгів було здійснене на земельній ділянці, яка не була для цього відведена, без належних дозволів на будівництво, без належним чином затвердженого проекту, у прибережній захисній смузі, на якійзаборонено будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних.

Фото з архіву НГП

Фото з архіву НГП

У своїх доводах Феміда також використала лист Новодністровського регіонального управління водних ресурсів та експлуатації Дністровських водосховищ від 4 липня 2016 року, де визначено, що нормальний підпірний рівень Дністровського водосховища становить 121 мБС, який є внутрішньою межею прибережної захисної смуги Дністровського водосховища; зовнішня межа прибережної захисної смуги Дністровського водосховища установлюється згідно ст.ст.88,89 Водного Кодексу України на відстані 100 метрів від відмітки 121 мБС, або на основі розробленої проектної документації; якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.

“Із даних проектної документації водоохоронної зони лівого берега Дністровського водосховища на території Новоушицького району, яка розроблена в 1986 році, вбачається, що земельна ділянка, на якій побудовані елінги, знаходиться в прибережній захисній смузі”, – констатував суд.

Таким чином, крім знесення елінгів, районний суд скасував Декларації про готовність обєкта до експлуатації об’єктів (№ ХМ 202133010980 від 29.10.2013 року, № ХМ 202133010985 від 29 жовтня 2013 року), визнав недійсними договори купівлі-продажу і скасував рішення приватних нотаріусів про державну реєстрацію права приватної власності на два елінги.

Загалом, у прибережній захисній смузі Дністра збудовано п’ять елінгів. Підставою стала передача в оренду на 49 років  ДП “Краси­лівський агрегатний завод” зе­мельної ділянки площею 1,1 га за рахунок земель водного фонду. Далі керівництво заводу уклало договори суборенди з приватними особамиз метою узаконення самочинного будівництва елінгів.

Елінг* – відкрите або закрите приміщення для побудови і ремонту суден на березі.

Більше читайте у попередніх розслідуваннях НГП – “Пат елінгом” і “Пат елінгом. Пошук “лазєйок”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.