Експерт з децентралізації назвав рішення Хмельницької облради щодо розмежування повноважень “фейк-парадом суверенітету”

Експерт з питань децентралізації і директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак розцінив звернення Хмельницької обласної ради до президента і прем’єр-міністра України щодо укладання договорів про розподіл повноважень між Кабінетом Міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами, фейк-парадом суверенітету”.

Про це зазначено у його статті у “Дзеркалі тижня”.

Він зауважив, що “ініціаторами таких звернень були депутати від “Батьківщини”, і їхній благородний мотив “заставити центр рахуватись з регіонами в контексті децентралізації влади”. підтримали колеги, які представляють чи не всю палітру політичного поля”.

“Прикро, але такі дії цілком вписуються у загальну стратегію Кремля — створення образу України як невдалого державного утворення, стимуляції “керованого хаосу”. Тактика ж полягає в розмиванні статусу кожного з рівнів влади в адміністративно-територіальному устрої. На базовому рівні ще в часи Майдану було запущено вірус “реєстраторів територіальних громад”, – наголосив Ганущак.

І навів приклад на Хмельницькому і Тернополі, де були проведено обшуки помешкань керівників регіональних відділень, так званих територіальних громад.

Як писав НГП, 1 червня Хмельницька обласна рада звернулися до президента і прем’єр-міністра України з проханням укласти договори про розподіл повноважень між Кабінетом Міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами.

Місцеві депутати вважають, що за старими принципами діє система формування та виконання місцевих бюджетів. Зокрема, до депутатського корпусу доводиться вже сформований та розподілений бюджет, який пропонується або підтримати, або не підтримати. Теж саме відбувається і щодо субвенцій, коли депутатам пропонується прийняти вже виділені урядом кошти.

На думку депутатів, це позбавляє повноважних представників місцевих громад можливості донести думку громади до центральних органів влади ще під час формування бюджетних призначень.

Пізніше, пропагандистський канал “Россия 24” видав сюжет про те, що депутати Хмельницької облради вимагають у Президента та Кабміну “автономії”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

  1. облрада – цирк , загородний клоун

  2. Интересно, где берут таких “экспертов”? Чуть что – рука Москвы! Что-то больно напоминает “немецких, английских и японских шпионов” времен 30-х прошлого века. Этот “экперт” не смотрел, наверное, “Покаяние” Тенгиза Абуладзе. И истории чужд. Или “предан без лести”. А, что касается разграничения полномочий, то их следует обозначить документально, а не декларативно, в чем и была попытка.

  3. Да! У нас стає популярним “клич” хто проти рішень влади – той план кремля! Нехай цей експерт їде в кремль і там дає поради! А рада (люди) хочуть мати розширені повноваження щоб навести лад в регіоні!

  4. Валера Лескьков з “бодуняри” зачитав, і всі підтримали. От і маємо тему для обговорення.

  5. симчишин зайняв 6 сходинку. а загородний останню… тупак

  6. Що у погляді . що у діях “експерт” Ганущак дибіл.

  7. Цікаво почути позицію новоствороених обєднаних територіальних громад Хмельниччини з цього приводу. Чи враховано їхні інтереси в рішеннях обласної влади?

  8. Новий дитячий садок, ЦНАП, медичне обслуговування і світлі вулиці – це все результати Ювілейної об’єднаної громади http://decentralization.gov.ua/success/item/id/19

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.